18.11. koncerts

Jautājums uzdots: Ingucis 18. novembris

Vai tiešām Latvijas svētku koncerts koncertzālē ar franču kabarē, amerikāņu stepa dejotājiem un erotisko Moulin rouge vadītāju samta dīvānā bija īsti vietā un laikā?

Par ārprātīgo karogu nav komentāru, jo to var norakstīt uz ukraiņu bēgļu bezgaumi.

Bet vai šī bija atapīgās domes Kultūras komisijas izvēle jeb personīgi Jāņa Vītoliņa nepiepildīts sapnītis?


14 komentāri

 1. Mairita

  Mairita, 21:54 25. novembris 2022

  Jāatzīst, ka arī es biju ļoti vīlusies šajā 18. novembra koncertā koncertzālē Latvija. Es gan ļoti atbalstu koncertzāles šā brīža komandu, kura ir apņēmības pilna turpināt pēc pēdējā laika skandāliem koncertzālē, tomēr… šī 18. novembra programmas izvēle laikam jau tomēr liecina par nespēju kritiski un pēc kvalitātes standartiem izvērtēt programmu. Neapšaubāmi, 18. novembrī uz skatuves ir jābūt kvalitatīvai latviešu kultūrai (un nav runa par tautasdziesmām, tautasdejām un tradīcijām), ir taču tik daudz izcilas laikmetīgās latviešu mūzikas. Operetes teātris, kas sagatavoja šo koncertu, diemžēl izceļas ar viduvēju gaumes izjūtu, viņi izceltos uz kultūras centru, tautas namu skatuvēm, tomēr uz lielām skatuvēm pazūd, jo acīmredzami tur trūkst naudas it visā (nav pat vērts uzskaitīt). Es nebūt nevīpsnāju par naudas trūkumu, bet gan paužu neizpratni, kāpēc tik viduvējs projekts bija Ventspils pilsētas 18. novembra svētku koncerts. Nu labi, ja tomēr izvēlējās Operetes teātri, tad viņi vismaz varēja iestudēt kādu latviešu komponista darbu. Bet viss tas amerikānisms un tādas lētās hūtes visiem izskatījās bēdīgi. Un vai operetes direktorei par katru cenu bija jābūt koncerta vadītājai? Atvainojiet, bet sajutos tā, kā apmeklējusi bērnībā koncertu savā dzimtajā Aucē 🙁 šajā gadījumā tā nav laba zīme.

  1. dream team pašapmierināšanās

   Atbilde: Mairita

   dream team pašapmierināšanās, 00:42 26. novembris 2022

   Nabaga dream team … nu nav miera, ka pasaule var dzīvot bez viņiem … miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts !

 2. SP

  SP, 21:58 21. novembris 2022

  Par koncertzāli nevaru komentēt, bet pārējais svētku piedāvājums bija lielisks. Tāds pavasara un rudens “Pastaigas” turpinājums, katrs varēja sev ko tīkamu atrast.

 3. Kārlis

  Kārlis, 15:32 21. novembris 2022

  Tā jau nu gan nav, ka viss bija slikti. Sanāca iet garām tehnikumam un biju patīkami pārsteigts, ka iekšā skolā dziedāja koris. Man likās ļoti interesanti un labi izdomāts.

 4. Anete

  Anete, 14:58 21. novembris 2022

  Ļoti uzrunāja Brīvdabas koncerts! Sirsnīgi un silti! Paldies par īpašo auru šajos svētkos! 🇱🇻

 5. Dace

  Dace, 14:08 21. novembris 2022

  Lauras Jēkabsones ” Kurzemniece” tiešām deva labu svētku noskaņu. Tehnikuma pagalmā pirmatskaņojumu varēja labi dzirdēt un redzēt. Pārdomāts pasākums. Paldies visām dziedātājām, diriģentēm, režisorei, skaņotājiem!

 6. Skatītāja

  Skatītāja, 14:01 21. novembris 2022

  18.11. ļoti skaisti bija brīvdabas pasākumi. Emocionāli uzrunāja kora ” Venda” sniegums Ventspils Tehnikumā, kur tika atskaņots Lauras Jēkabsones ” Kurzemniece”. Paldies režisorei, diriģentēm un dziedātājām!

 7. 18.11.koncerts

  18.11.koncerts, 13:39 21. novembris 2022

  Tas, ka cilvēki atļaujas izrādīt sašutumu par to, kas tiek veidots un radīts viņu labsajūtai, ir apkaunojoši! Visiem pa prātam jau nav iespējams izdabāt, bet pzldies svētku pasākumu veidotājiem par milzīgo ieguldīto darbu! Prieks, ka tādā aukstā laikā bija iespēja sasildīt dvēseli un sirdi pilsētas ielu brīvdabas pasākumos! Tikai tie, kas dara, zina, ko tas prasa! Vēlreiz PALDIES!

  1. Viesturs

   Atbilde: 18.11.koncerts

   Viesturs, 15:11 22. novembris 2022

   Var nebūt pa prātam, protams, jo gaumes ir dažādas un tas pat ir labi. Bet nievājoši izteikties tikai tāpēc, ka tev nepatika, bet citiem gan? Zāle galu galā bija pilna, un no paziņām kas bija negadījās dzirdēt sliktus vārdus! Tad jau slikts šis koncerts nebija. Var būt ne visiem pa prātam, bet tas tikai normāli, tādēļ jau biļetes ņēma cilvēki, kam tas bija pa prātam un gāja.

 8. Vērotājs

  Vērotājs, 12:58 21. novembris 2022

  Grūti pieņemt, ka sirsnīga un izjusta programma patīk cilvēkiem? Vajag lielās skatuves un dārgākos māksliniekus? Laiki mainās!

 9. Apmeklētājs

  Apmeklētājs, 23:32 18. novembris 2022

  Koncerts bija ļoti jauks un skaists. Kas tāds Ventspilij pietrūka, prieks par kursa maiņu. Bet tas, kas notika brīvdabā.. piedodiet, tas gan bija apkaunojoši švaki. Tas nerādīja svētku sajūtu. Kas notiek ar šiem pasākumiem, nešķiet līdz galam ieguldīts darbs.

  1. Pilsētnieks

   Atbilde: Apmeklētājs

   Pilsētnieks, 13:57 21. novembris 2022

   Šeit nu gan nekādi nevar piekrist viedoklim par brīvdabas pasākumiem. Beidzot pilsēta staroja un varēja just svētku atmosfēru. Ļoti labprāt ar ģimeni izstaigājām notikumus un papriecājāmies par sirsnību tajos. Komentētājam, visticamāk pietrūka bermudu divstūra un ento tūkstošu, ko izšauj gaisā uguņošanās. Simts reižu balsotu par to, lai Valsts svētkus arī turpmāk svinam šādā formātā – pastaigā pa pilsētu ar mazākiem, bet krietni sirsnīgākiem pieturas punktiem.

  2. Līga

   Atbilde: Apmeklētājs

   Līga, 14:07 21. novembris 2022

   Kā gan to, kas notika, piemēram, tehnikuma pagalmā, var nosaukt par kaut ko “apkaunojoši švaku”. Jūs vispār tur bijāt? Redzējāt? Dzirdējāt? Koris “Venda” izpildīja komponistes Lauras Jēkabsones pirmatskaņojumu “Kurzemniece”. Tas bija tik spēcīgi, latviski, emocionāli, skaisti! Paldies komponistei, diriģentēm un dziedātājām par šo muzikālo (un vizuālo – meitenes dziedāja, saposušās tautas tērpos) baudījumu!

 10. Liene

  Liene, 21:07 18. novembris 2022

  Kooo? Nopietni? Kas vēl nepatika? Tas, ka daudzviet izgaismots ar sarkanbalti sarkanām gaismām? Un tas, ka visi svinīgā noskaņojumā? Var būt arī nepatika, ka pie katra nama karogs izlikts?

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture