Jautājums, kas uzdots laikrakstā “Ventas Balss”

Jautājums uzdots: Jautājums, kas uzdots laikrakstā "Ventas Balss" 23. septembris

Vēlos noskaidrot, kā veicas ar pretrunīgās plāksnītes nomainīšanu pie pieminekļa Jānim Fabriciusam? Cerams, ka tur nebūs atspoguļotas 2. jūnija laikrakstā paustās vēsturnieka puspatiesības, ka Fabriciuss neko ļaunu Latvijai nav darījis. Varbūt vēsturnieks varētu pastāstīt, kā Fabriciuss 1919. gada janvārī no Rīgas padzina Latvijas valsts jauno valdību?


  • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

    Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 23. septembris

    Atbild Ventspils muzejs:
    Priecājamies, ka Jums interesē personības, kas saistītas ar Ventspili. Ziemeļkurzemē, kas ir diezgan maz apdzīvota, pazīstamu un ievērojamu cilvēku reģionālā un plašākā mērogā nav īpaši daudz. Fabriciuss ir viens no tiem. Fabriciuss, protams, nebija neatkarīgas Latvijas valsts draugs un atbalstītājs. Tomēr viņš ir mūsu sarežģītās vēstures sastāvdaļa, viņam bija sava kreisā pārliecība, ņemot vērā, ka viņš nāk no trūcīgas ģimenes. Represijās viņš nav piedalījies. Fabriciuss, esot boļševistiskās armijas sastāvā, tiešām piedalījies karadarbībā, P.Stučkas režīmam iekarojot Latviju 1919. gadā, bet, ņemot vērā viņa vietu armijā, nebūtu pamata apgalvot, ka tieši J.Fabriciuss 1919.gada janvārī “padzina no Rīgas Latvijas valsts jauno valdību”. Vairāk par Fabriciusu var lasīt šeit: https://bit.ly/3Utt3MK
    Ideja kādu paskaidrojošu plāksnīti pie Fabriciusa pieminekļa ir ļoti laba un muzejs varētu sagatavot plāksnītes satura tekstu.

0 komentāri

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture