Ostas ielas pārbūve

Jautājums uzdots: Iedzīvotājs 13. marts

Masu saziņas līdzekļos apgalvoja, ka no šā gada maija, līdz novembera mēnesim – no Jāņa līdz Dārza ielai tiks pārbūvēts minētais ielas posms. Sakarā ar to, ka maijā sāk kursēt kuģis “Hercogs Jēkabs”, kurš attiet no piestātnes Nr.19 – vai šogad kuģītis vispār kursēs? Ostas ielas promenādē īsti nav piemērota cita piestātne, kura spētu uzņemt pasažierus, dēļ kuģīša borta izmēriem. Iespējams, vienīgā piestātnes alternatīva būtu Nr.24 (pie zvejnieku pieminekļa)


18 komentāri

 1. Ventspils Komunālā pārvalde

  Ventspils Komunālā pārvalde, 11:37 15. marts 2023

  Varam apstiprināt, ka iepirkumus, kurus organizēja Ventspils Komunālā pārvalde, un kuros uzvarēja firma SIA “CTB”, firma strādāja labi un atbilstoši būvprojektiem, iekļaujoties līgumā noteiktajos termiņos. Savukārt par Ganību ielu remontdarbiem jau iepriekš presē esam informējuši, ka Ganību ielas posms, sākot no Jēkaba ielas, nav pašvaldībai piederošs, bet gan Ventspils brīvostai, un attiecīgi šī ielas posma uzturēšanu un remontdarbus organizē Ventspils brīvosta. Kā tika minēts, arī Ventas tilts un Kaiju iela ir Ventspils brīvostas valdījumā.

  1. Pavasaris

   Atbilde: Ventspils Komunālā pārvalde

   Pavasaris, 09:06 16. marts 2023

   Ko nozīmē ir valdījumā? Kas ietilpst pienākumos?

   1. Jānis

    Atbilde: Pavasaris

    Jānis, 10:13 16. marts 2023

    Tas ir tā- ja tev slinkums tīrīt savu sētu, tad tu atdod to “valdījumā” kaimiņam un pasaki, ka tagad viņam ir pienākums tīrīt tavu sētu. Lietot gan turpini to, protams, pats. Plus vēl iekasè no kaimiņa nomas maksu par sētas izmantošanu. Tā gudri saimnieki dara 🙂

    1. Kristaps L.

     Atbilde: Jānis

     Kristaps L., 14:04 16. marts 2023

     Tik ačgārnu skaidrojumu gan nebiju dzirdējis! Ja izīrē dzīvokli, tad dzīvoklis nodots faktiskā valdījumā… Pēc Jāņa skaidrojuma sanāk, ka tad, ja izīrē dzīvokli, to vari turpināt izmantot pats, tikai jātīra tas ir īrniekam…
     Secinājums – no Jāņa dzīvokli neīrēt.

     Bet vispār valdījums ir tā, ka kādam citam ir nepieciešama kustama vai nekustama manta, lieta, vieta. Un īpašnieks to var nodot valdījumā, ar to līdzi nododot arī kādus pienākumus. Piemēram, plaši saprotams ikdienas analogs – īredz dzīvoklis. Īpašnieks no nodot īrei( faktiskā valdījumā) īrniekam. Īrniekam ir tiesības to izmantot atbilstoši izmantošanas noteikumiem, bet tajā ietilpst arī pienākumi, piemēram, tā uzturēšana tehniskā kārtībā un tīrībā.

     1. Jānis

      Atbilde: Kristaps L.

      Jānis, 14:23 16. marts 2023

      Jūsu lietotais analigs der normālā situācijā, bet manis lietotais – attiecībā uz to, ka Ventspils ielas nodotas valdījumā brīvostai. Precīzāka līdzība tad varbūt būtu ar daudzdzīvokļu namu, kur nama apsaimniekotājs izdomā, ka nodos kāpņu telpu, piemēram, dzīvokļa Nr.11 valdījumā. Izmantos visi, vidi pārējie īrnieki arī ne tikai izmantos, bet arī maksās nama apsaimniekotājam par kāpņu telpas uzturēšanu; bet reāli tīrīs, remontēs, spuldzītes mainīs utt. dzīvokļa Nr.11 īpašnieks, jo kāpņu telpa viņam valdījumā.

     2. Kristaps L.

      Atbilde: Jānis

      Kristaps L., 13:15 17. marts 2023

      Valdījums ir valdījums! Brīvosta jau var tādam līgumam nepiekrist, bet, lai nodrošinātu savu darbību tiem šādam ir jābūt. Jo Brīvostas darbība rada lielāko noslodzi šiem valdījumā esošajiem ceļiem. Un tiem vajadzīga nedaudz cita infrastruktūra, kā tā, ar ko pietiktu pilsētas iedzīvotāju nepieciešamajām lietām, par ko būtu jārūpējas pašvaldībai.

  2. !?!

   Atbilde: Ventspils Komunālā pārvalde

   !?!, 14:43 16. marts 2023

   Ko nozīmē – izdarīja termiņos? 2 nedēļu darbu izdarīja pusgadā? Varbūt ir kāda problēma ar jūsu noliktajiem termiņiem? Un kā ar Jūras ielu? Viss bija kārtībā? Un kā ar brīvdabas muzeju. Reāli stulbi no jūsu puses melot un taisnoties par lietām, kur jums īstenībā neviens nepārmet.

 2. Katrīna

  Katrīna, 13:43 13. marts 2023

  Tā jau nebūs brīvosta, ja neizdomās kādu jaunu “prikolu”, kā čakarēt ventspilniekus un pilsētas viesus vasarā. Divus gadus tiltu taisīja, trešo palika kauns, tad ņems tagad priekšā promenādi.

  1. Viesis

   Atbilde: Katrīna

   Viesis, 16:41 13. marts 2023

   Tā jau nav čakarēšana. Tieši otrādi, beidzot sakārtos promenādi, atbilstoši 21.gadsimta prasībām. Ziemā jau būvdarbus nedarīs, tāpēc mums ir vasara.

  2. hent

   Atbilde: Katrīna

   hent, 10:41 14. marts 2023

   Vispār jau Tiltu remontēja CTB uzņēmums nevis Brīvosta. Un tas CTB ir tieši tas pats uzņēmums, kas strādāja arī pēc Komunālās pārvaldes (lasīt pašvaldības) pasūtījuma un darbus veica identiskā veidā. Uzlauza visu segumu, aizbrauca prom un tad 3 mēnešus lika iedzīvotājiem mocīties.
   Nevajag vainot Brīvostu un Pašvaldību pie tā, ka viņus pievīla konkrētais uzņēmums.

   1. Ventspils Komunālā pārvalde

    Atbilde: hent

    Ventspils Komunālā pārvalde, 13:11 14. marts 2023

    Darām zināmu to, ka pasūtītājs ir tas, kas organizē un plāno darbus. Pašvaldībai nav līguma un pasūtījums ar uzņēmumu SIA “CTB”.

    1. Jānis

     Atbilde: Ventspils Komunālā pārvalde

     Jānis, 16:10 14. marts 2023

     Komunālā pārvalde grib te iestāstīt, ka nekad nav strādājusi ar “CTB” un tie nekad nav čakarējuši termiņus??? Nu nevajag iedomāties, ka visi ir idioti, un rakstīt muļķības.

     1. Kas i ko?!

      Atbilde: Jānis

      Kas i ko?!, 16:18 14. marts 2023

      Kā Komunālai pārvaldei veicas ar Ganību ielu?

    2. hent

     Atbilde: Ventspils Komunālā pārvalde

     hent, 17:11 14. marts 2023

     Kurš bija pasūtītājs Brīvības ielas iekšpagalma 100m asfalta seguma atjaunošanai? Brīvosta? Neviens jums nepārmet uzņēmuma neizdarību.

     1. Kristaps

      Atbilde: hent

      Kristaps, 15:19 15. marts 2023

      Fascinē…
      Pašvaldība var rīkoties tikai un vienīgi caur iepirkumiem. Iepirkumos uzvar lētākā cena. Diemžēl, ne visi uzņēmēji ir godīgi un reizēm piesakas 100 dažādos iepirkumos, un tad visādus pekstiņus strādā. Piemēram, iesāk remontdarbus, lai saņemtu pirmo daļu samaksas un tad iet strādāt uz citu objektu, līdz ar ko darbi ievelkas. Bet nu iepirkumi ir iepirkumi. Visi labi zinām, ka nevar pārāk specifiski vajadzīgo aprakstīt, lai būtu godīga konkurence. Diemžēl, tad bieži rada situācijas, kad ir lētāk, bet ar šādiem misēkļiem.
      Manā skatījumā gan labāk, ka kvalitāte ir augsta un labāk tad taisa vienas dienas vietā 2 nedēļas, bet kvalitāte laba, nevis kā tiltu – taisija mēnešiem ilgi, neviens izņemot tos stabiņus tur nebija. Un tad nākamajā gadā atkal tik pat ilgi bija garantijas remonts.

   2. Katrīna

    Atbilde: hent

    Katrīna, 14:40 14. marts 2023

    Tilts ir brīvostai, ar to ko darīt var tikai brīvosta. Ja uzņēmums strādājot zem pašvaldības strādā labāk nekā strādājot zem brīvostas – nu sorry, tad tiešām vaina ir pasūtītājā. Vai nu nemāk sarakstīt prasības, vai nemāk uzraudzīt un prasīt rezultātu.
    Viss notiek caur iepirkumiem, iepirkumos uzvar zemākā cena, tas arī fakts. Bet nu tas, ka cena zemāka nenozīmē, ka var neprasīt rezultātu.
    Kur pašvaldības vai komunālo pasūtījumā bija tik pats sūdīgs darbs kā uz tilta vai kaiju ielas?

    1. hent

     Atbilde: Katrīna

     hent, 17:15 14. marts 2023

     Uzņēmums zem pašvaldības līguma uzraka 2 dienās Brīvības ielas iekšpagalmu un tad pazuda strādāt uz tilta un citās pilsētās. Kamēr iedzīvotāji mocījās ar pārvietošanos pa sētu un auto novietošanu – neviens tur neko no uzņēmuma puses nedarīja.
     Tā vietā, lai objektu pabeigtu 1-2 nedēļu laikā, viņi no sākuma visu tur demontēja un tad uz ilgstošu laiku pazuda prom, jo jāstrādā citos objektos. Ar to vēlos tikai pateikt, ka Komunālā pārvalde neremontēja šo iekšpagalmu un arī Brīvosta neremontēja tiltu. Darbus izpildīja viens un tass pats uzņēmums, kurš uzņēmās lielākas saistības nekā spēja izpildīt un tā rezultātā bija slikta darbu kvalitāte un ļoti ilgi izpildes termiņi.
     ja tev liekas, ka Pašvaldībai nekad nekas nenoiet greizi, tad lūdzu izstāsti kā izskatās jaunā Brīvdabas muzeja ēka no iekšpuses un vai visi eksponāti jau ir izstādīti tur. Nav? Kāpēc? Mainījās būvnieks? ak jel

  3. Iveta

   Atbilde: Katrīna

   Iveta, 16:07 14. marts 2023

   Izklausās, ka brīvostai nenormāli vajag tērēt naudu pilsētas ielu labošanai 🙂 Kaut kādi mazohisti, ne? 😀 Domes troļļi saskrējuši riet, paši nesaprotot, ko.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture