Par Ventspils informatīvo izdevumu

Jautājums uzdots: Jautājums, kas uzdots laikrakstā "Ventas Balss" 17. marts

Pašvaldība regulāri izdod informatīvo izdevumu par notikumiem pilsētā. Manuprāt, tā ir vējā izmesta nauda, bet darbs ir ieguldīts milzīgs. Kam tas īsti ir vajadzīgs? Bieži redzēts, ka šis izdevums mētājas kāpņu telpās, turklāt lielā skaitā.


 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 17. marts

  Atbild Ventspils bibliotēka:
  Labdien, informatīvo izdevumu par Ventspils valstspilsētas aktualitātēm izdod Ventspils bibliotēka. Viena no bibliotēku funkcijām ir informēt sabiedrību par aktualitātēm pilsētā. Konkrētais izdevums prezentē vietējās vērtības, tradīcijas, sasniegumus, vēsturi un attīstību.

6 komentāri

 1. Jānis

  Jānis, 08:15 21. marts 2023

  Jautājums bibliotēkai. Kurā “Bibliotēku likuma” pantā ir teikts, ka bibliotēku funkcija ir informēt sabiedrību par aktualitātēm pilsētā?

 2. Jana

  Jana, 14:34 17. marts 2023

  Kāpēc bibliotēkai ir jādublē šī sabiedrības informēšana? Vai tad to jau nedara Pašvaldības mārketinga nodaļa caur visiem saviem rīkiem? Soctīkli, maksas Ventas Balss laikraksts, maksas Kurzemes TV. Maksas video reklāmas lielajās TV.
  Neviens likums nespiež bibliotēkai izfiltrēt Komunālās pārvaldes izdarītos darbus un tad atkārtoti tos atrādīt caur šo avīzi. Ja bibliotēka to dara caur šo avīzi, tad varbūt var atteikties no maksas publikācijām Ventas Balsī par šiem tematiem? Ja jau šo krāsaino avīzi ar varu met visiem pastkastēs (pat, ja uzlīme uz pastkastes aicina to nedarīt), tad to saņem arī Ventas Balss abonenti un beigu beigās cilvēki par vienu un to pašu informāciju pārmaksā dubultā un trīskārtīgi.

  1. Jekaterina

   Atbilde: Jana

   Jekaterina, 14:10 20. marts 2023

   Es ne pērku , ne abonēju ventas balsi. Arī tāda Kurzemes TV man nerāda.
   Bet man tieši patīk, ka pasta kastē ir kaut kas vēl bez reklāmām, kur var redzēt visus mēneša pasākumus. Tā pat par pabalstiem labi sarakstīts, kur un kā var pieteikties.
   Esmu paaudzē, kur tomēr vēl patīk papīra formātā skatīt visu, bet jā, avīzi nu neceļas roka pirkt.

   1. Jānis

    Atbilde: Jekaterina

    Jānis, 08:06 21. marts 2023

    aha, interesants cilvēks esat, Jekaterina! Esat no vecās paaudzes, kas grib lasīt visu papīrformātā, bet ļoti labi zināt ventspils.lv (kur visa tā pati informācija 10x rakstīta). Sociālos pabalstus saņemat, TV jums mājās nav, toties Internets ir. To, ka Kurzemes TV rāda Internetā, jūs nezinat, bet kur iekomentēt zinat.

    Kaut kā zaudē prāta asumu tie domes komentētāji 🙂

    1. viesis

     Atbilde: Jānis

     viesis, 09:51 21. marts 2023

     Kāpēc tik dzēlīgi? Saprotams, ka cilvēkam mājās ir TV, bet tādu Kurzemes televīziju Jekaterina iespējams, ka nezin, kur skatīties, jo ziņas par Ventspili tiek pārraidītas pavisam cita kanālā, vai ne Jāni? Tu taču to vismaz zini! Avīzi cilvēks nepērk un neabonē, jo tas loģiski, ka ir dārgi, tā vietā saņem bezmaksas izdevumu, ko arī izšķirsta, izlasa un izmet. Neticu, ka krāj. Kas tur slikts, ja kāds arī šadā veidā iegūst informāciju. Cits jautājums, vai to vajaga tādos apjomos, varbūt retāk, varbūt un varbūt. Visi nevar būt tik advancēti, kā Jānis, kurš visu zina, kur un kā

     1. Jānis

      Atbilde: viesis

      Jānis, 08:23 22. marts 2023

      Slikts tajā ir tikai tas, ka šādi tiek tērēti nodokļu maksātāju līdzekļi. Šī izdevuma iespiešanai vien, cik var saprast no iepirkuma, aiziet vismaz 150 tūkstoši gadā. Pieskaitām maksu par rakstiem “Ventas Balsī” cik lasīts kopā kādus 300 tūkstošus gadā, pieskaitām maksu TV, maksu par portālu utt. – sanāk nevāja summa. Iedzīvotāji, protams, ir jāinformē, bet vai nav tā kā drusku par daudz. Turklāt visur tiek publicēta viena un tā pati informācija, vienu un tie paši skaļie virsraksti, bezjēdzīgi simto reizi rēķinātas vidējās pensijas, par ko normāli nepuzes pensionāri raud lielas asaras, bet, piemēram, par to, ka būvēs veloparku Reņķa dārzā nekur nebija lasīts neviens teikums. Un tad ir jautājums, cik jēdzīgi tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda Ventspilī, ja spīdīgi žurnāli mētājas pilnas kāpņu telpas, bet tajā pašā laikā skolas brūk kopā? Ak jā, par to jau gan arī šajos materiālos nav neviena teikuma.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture