Rinda bērnu dārzā

Jautājums uzdots: Rinda bērnu dārzā 17. novembris

Vai pilsēta meklē risinājumu bērnu dārza vietu trūkuma risināšanai? Kā tas nākas,ka jāatgriežas darbā,bet nevienā bērnu dārzā nav vietas bērnam,kas rindā reģistrēts 3 dienas pēc dzimšanas?


31 komentāri

 1. Ventspils Izglītības pārvalde

  Ventspils Izglītības pārvalde, 16:21 23. novembris 2022

  Reģistrācijai pirmsskolas izglītības iestādē tiek izmantota sistēma VISVARIS. Tajā tiek atspoguļoti visi pieteikumi, kuri tiek iesniegti.
  Papildus tiek reģistrētas visas sarunas par atteikumu uz konkrētām/uzaicinātajām iestādēm.
  Šobrīd sistēmā ir reģistrēti 4 bērni, kuri sasnieguši 1,5 gada vecumu un kuri vēlas apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, no kuriem viens nav deklarēts Ventspils valstspilsētā, 2 ir atteikušies no uzaicinājuma un gaidīs vietu uz konkrēto izvēlēto pirmsskolas izglītības iestādi, ar 1 notiek individuāla saruna. Tā kā šajā laikā daudz bērnu slimo, un ir vecāki, kas pārtrauc bērna pirmsskolas izglītības iestādes apmeklējumu, tuvākajās dienās tiks precizētas un piedāvātas vietas pirmsskolas izglītības iestādēs pilsētas kreisajā krastā.

  Šobrīd brīvas vietas ir PII “Pasaka”.

 2. Ventspils Izglītības pārvalde

  Ventspils Izglītības pārvalde, 09:54 21. novembris 2022

  Labdien!
  Ventspilī deklarētajiem bērniem no 1,5 gadu vecuma tiek nodrošinātas vietas Ventspils pirmsskolas izglītības iestādēs.
  Lūgums par konkrēto situāciju sazināties ar Ventspils Izglītības pārvaldi pa tālr. 63601224

  1. Izglītības pārvalde

   Atbilde: Ventspils Izglītības pārvalde

   Izglītības pārvalde, 11:12 21. novembris 2022

   Diemžēl,šī informācija nav patiesa! Bērnam uz 1,6 gadiem vietas nav NEVIENĀ bērnu dārzā,nerunājot pat par tuvāko dārziņu,kura apkartē bērna ir deklarēts. Un tādi ir vairāki bērniņi. Vecāki spiesti palikt bez ienākumiem vai ienākumus atdot par aukles pakalpojumiem. Ar izglītības pārvaldi runāts vairākkārt – dusmīgi atcērt,ka vietas nav un nevar palīdzēt. “Gaidiet epastu,kad vietas būs”. Un tā jau vairākus mēnešus. Vai ir kādi izredzētie bērni,kam pienākas vieta bērnu dārzā?

   1. Ventspils Izglītības pārvalde

    Atbilde: Izglītības pārvalde

    Ventspils Izglītības pārvalde, 12:04 21. novembris 2022

    Lai operatīvāk atrisinātu radušos neskaidrību un konkretizētu bērna datus, lūdzam ierasties Izglītības pārvaldē Raiņa ielā 10, Ventspilī pie izglītības darba speciālistiem vai Izglītības pārvaldes vadītājas.

    Bērnudārza rinda uz brīvajām vietām regulāri tiek aktualizēta un tas notiek atbilstoši saistošajiem noteikumiem Nr.6 “Bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtība Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kurās īsteno pirmsskolas izglītības programmas”.

    1. Operatīvi risinājumi

     Atbilde: Ventspils Izglītības pārvalde

     Operatīvi risinājumi, 14:08 21. novembris 2022

     Ņemot vērā,ka veiktas sarunas jau sākot ar maiju,turpinātas rudenī un bez rezultātiem,arī zināmas šādas pašas situācijas ar bērniem,kam rindas vecums bija pavasarī,bet grupiņā tika tikai septembrī, šobrīd publiski ziņojat,ka vietas ir visiem kaut realitātē tā nav. Vai darbinieki nekompetenti,vai sistēma novecojusi – to lai nosaka IKVD.

     1. Zane

      Atbilde: Operatīvi risinājumi

      Zane, 16:03 22. novembris 2022

      Vai jums ir vairāki bērni šajā vecumā vai esat kārtējā trauksmes cēlāja rubrikā #viss_slikti?
      Kā jūs tā zināt par to cik bērni ir iesnieguši iesniegumus un ar kādām vēlmēm? Kas jums tādu informāciju sniedza? Jums ir arī kāds mans iesniegums nodots? Uz kāda pamata? Kā jūs tos ieguvāt?

     2. Zaņukam

      Atbilde: Zane

      Zaņukam, 16:08 22. novembris 2022

      Jā,ir vairāki vecāki,kas spiesti darbā rakstīt iesniegumu,pieprasot bezalgas atvaļinājumu. Nu vai kasam naudiņu,kas paliek pēc rēķinu nomaksas un pērkam auto,vai 4x dienā braucam ar mikriņu uz pārventu vai otrādāk. Kuru variantu izvēlatiea Jūs?

     3. Zane

      Atbilde: Zaņukam

      Zane, 16:43 22. novembris 2022

      Nu bet tā ar bērniem ir! Bērni ir izmaksas. Tas, ka jums ir paveicies, ka durvju priekšā ir dārziņš, bet jūsu rajonā ir piedzimuši šajā periodā vairāk bērnu, kā vienā grupiņā vietu – nu kā vaina tā ir? pašvaldības? Pēc jūsu tikko teiktā sanāk ka vieta dārziņos ir. jums tik nepatīk kurā jums tā vieta ir. Tā jau gan ir augstprātība. Tas vien norāda, ka izplatāt melus sakot, ka vietu nav.

     4. !

      Atbilde: Zane

      !, 17:45 22. novembris 2022

      Man prieks,ka Jums dzīvē viss ir rožaini un vīrs aiz Jums noslauka samazgas,pašai ne par ko nav jādomā! Problēmu Jūs neizprotat,bet paiet garām neprotat.

     5. Zane

      Atbilde: !

      Zane, 15:41 23. novembris 2022

      Neviens manā vietā neko neslauka, bet man pietiek kauna neliet samazgas pār citiem tikai tādēļ, ka manas vēlmes ir augstākas pār to, kas man tiek piedāvāts/nodrošināts. Esmu pateicīga pašvaldībai, ka ir iespēja bērnu palaist pašvaldības dārziņā, kas ir par saprātīgu cenu, turklāt augstā kvalitātē – izremontētas telpas, silti, mūsdienīgs aprīkojums.

     6. !

      Atbilde: Zane

      !, 17:48 22. novembris 2022

      Nevis manā rajonā ir piedzimuši vairāki bērniņi,bet pārvalde ar mieru iekārtot “nerajona” bērniņus,jo pazīstamas mammītes. Rinda kaut kā nekustas citiem jau vairākus mēnešus,bet tiem,kam sejas pazīstamas pārvaldē,rinda virzās super ātri. Bet to jau noprecizēs IKVD,kas tajā rindā par nepilnībām.

     7. ?

      Atbilde: !

      ?, 15:46 23. novembris 2022

      Kā tad to zināt? Vai ir kāds pierādījums šādiem apgalvojumiem? Piesakoties dārziņam vecāks norāda to, kurā vēlas, un ja šādu vecāku pirms jums ir bijis vairāk kā vietu, tad tā ir nevis “iekārtošana”, bet gan tas kā darbojas šādas sistēmas. Nevienam nav tiesību atteikt kādam, kas ir pieteicies ātrāk, jo kāds cits to vēlas uzstājīgāk!
      Ja ir pamatotas aizdomas, tad noteikti ir pamats par to informēt kādus dienestus un tie rīkosies.

   2. Viesturs

    Atbilde: Izglītības pārvalde

    Viesturs, 13:01 21. novembris 2022

    Tā ir jau vairākus mēnešus, bet bērnam tikai 1.6. Vairāki mēneši no kura brīža, kopš bērns piedzima? 1 gads un 6 mēneši ir brīdis , kad tikai var sākt domāt par dārziņu. UN gada vidū ir tikai normāli, ka var sanākt pagaidīt, jo grupas komplektējas septembrī.

    1. Viesturam

     Atbilde: Viesturs

     Viesturam, 13:42 21. novembris 2022

     Tāpēc jau bērnus piesaka rindā,lidz ko saņem personas kodu. Jau vasaras vidū paziņoja,ka vietas nav nevienā dārziņā. “Kad nāks tuvāk,zvaniet.” Ir pienācis “tuvāk” un godīgi, jau pagājis tas “tuvāk”,bet atbilde tā pati!

    2. Viesturam

     Atbilde: Viesturs

     Viesturam, 13:46 21. novembris 2022

     Grupas komplektējas maijā,ņemot vērā arī tos bērnus,kam 1,5 apritēs septembrī un vēlāk! Bet laikam tikai ne Ventspilī. Jo bērnam no krievlaukiem ir vieta tālākajā pilsētas dārziņā,bet bērnam,kas deklarēts un dzīvo netālu no šī paša dārziņa,vietas NAV.

     1. Zane

      Atbilde: Viesturam

      Zane, 15:52 21. novembris 2022

      Kurš bērnudārzs tad krievlaukiem ir tuvākais un tālākais?

     2. Katrīna

      Atbilde: Viesturam

      Katrīna, 15:54 22. novembris 2022

      “Tālākajā pilsētas dārziņā” , bet vieta ir. Un vai tik nav tā, ka vecāki norāda savas prioritātes? Ja vecāks ir sākumā norādījis citu prioritāti, piemēram, mūsu eko dārziņš, bet tad pārdomā, jo grib tuvāk mājām – tad jau viegli čīkstēt, bet nu tad paši ir vainīgi. Ventspils nav nemaz tik liela, pie tam ar labu sabiedriskā transporta tīklu, lai varētu mierīgi paspēt aizvest bērnu arī uz tālāku dārziņu pirms darba.

     3. Katrīnai

      Atbilde: Katrīna

      Katrīnai, 16:06 22. novembris 2022

      Šeit runa par to,ka norādīti 3 tuvākie dārziņi mājām. Un uzminiet-nevienā nav vietas.
      Situācija nav atrisināta vēl šodien. Piedāvāt izvadāt bērnu no pilsētas uz pārventu. Kapēc? Ja deklarētā vieta ir pilsētā un pieteikumi ir uz pilsētas dārziņiem. Absurds.

     4. ?

      Atbilde: Katrīnai

      ?, 15:51 23. novembris 2022

      Bet jums tiek nodrošināta vieta pašvaldības dārziņā, ne tā? Ja tuvākajos vietu nav, tad nav. Vai varat paskaidrot kāpēc kāds cits bērns, kas attiecīgā krasta dārziņā tika pieteikts ātrāk būtu no dārziņa jāpārliek citā, lai tieši jūsu bērns tajā tiktu? Tur ir rindas kārtība, un vietas ir ierobežotas, jo ir higiēnas prasības un normatīvi.

    3. Mamma Arī

     Atbilde: Viesturs

     Mamma Arī, 16:52 21. novembris 2022

     Absurds! Nevienam nav jāgaida, kamēr nokomplektējas bērnu dārza grupa uz septembri. Par dārziņu vecāki sāk domāt vēl pirms bērna dzimšanas, ja kas. Lielākā daļa vecāku ir strādājoši un, ja nav vecvecāku, kas bērnus pieskata pēc likumā paredzētā maksimālā 1,5 gadu bērnu kopšanas atvaļinājuma, tad risinājums ir auklīte vai bērnu dārzs. Labas auklītes ne vienmēr ir pieejamas, un ne visi tās arī var atļauties, tādēļ – ja pašvaldībā paredzēts, ka bērnam no 1,5 gadu vecuma ir jānodrošina vieta bērnu dārzā, tad tā tam arī jābūt, neatkarīgi, kurā mēnesī bērnam pienāk šis vecums. Ja noteiktā kārtība nestrādā, tad tur vainojama tikai un vienīgi atbildīgo ierēdņu neizdarība vai nespēja redzēt lietas kopsakarībā, nevis bērna dzimšanas mēnesis.

     1. Liene

      Atbilde: Mamma Arī

      Liene, 16:00 22. novembris 2022

      Mamma mīļā, sāksim ar to, ka par bērniem tomēr ir atbildīgi vecāki, ne pašvaldība. Jā, neapšaubāmi ir fantastiski, ja bērnam ir vieta jau no pusotra gadiņa pašvaldības dārziņā, bet ja Jūsu bērniņš ir dzimis kādā no “bēbīšu bumiem” un tajā laikā ir vairāk bērniņu, kā jaunu vietu grupiņās, nu tad nepietiek visiem vietas uz to pusotru gadu. Mums tā situācija ar šādiem gadījumiem ir tāda, ka tie ir atsevišķi izņēmumi. Protams, ir vairāk jāpadomā kā to risināt, bet nu tas tomēr ir jūsu bērns un jūsu atbildība.

     2. Lieņukam

      Atbilde: Liene

      Lieņukam, 16:10 22. novembris 2022

      Izlasījāt pārvaldes atbildi? vietas pietiekot VISIEM. 🤣

     3. Krista

      Atbilde: Lieņukam

      Krista, 21:07 22. novembris 2022

      Un pietiek jau arī. Tikai nepietiek vienā konkrētājā. Nu nevar visus vienā gadā dzimušos nodrošināt ar vietām vienā pilsētas dārziņā. Pat trijos visus nevar sabāzt. Vai tiešām nav skaidrs? Var tak iet pagaidām uz to, kuru piedāva, un turpināt gaidīt izvēlēto….Visjautrākais, ka draud ar IKVD. Viņi tak nepiešķirs jums vietu. Dienests kontrolē izglītības kvalitāti, nevis bīda rindas.

     4. Tiem,kas neprot lasīt

      Atbilde: Krista

      Tiem,kas neprot lasīt, 21:23 22. novembris 2022

      Vietu nav vairākos dārziņos…jau vairākus mēnešus!

     5. ?

      Atbilde: Tiem,kas neprot lasīt

      ?, 15:58 23. novembris 2022

      Bet citos ir. Un kamēr PAŠVALDĪBAS DĀRZIŅOS (kaut vienā) vietas ir, tikmēr VIETAS IR. Tas, ka jums nepatīk tas, ko jums piedāvā ir tīri jūsu subjektīva problēma un jūsu augstprātība. Jūs sūdzaties par to ka vietu nav, kamēr jūsu patiesā sūdzība ir, ka nevarat tagad komandēt visus pilsētas bērnus kuros dārziņos viņiem iet, lai tikai jūsējais tiktu tur, kur jums tīk.

     6. ?

      Atbilde: Lieņukam

      ?, 15:53 23. novembris 2022

      Ja jums ir vieta Pārventā, tātad vieta ir. Kas tieši tur nav pareizi? Jums netiek piedāvāta vieta pašvaldības dārziņā? Kas tieši ir nepatiesi?

     7. Zaņuk

      Atbilde: ?

      Zaņuk, 16:40 23. novembris 2022

      Tikai pēc šī ieraksta parādījās vieta pārventas dārziņā. Pirms tam vietu nebija nekur,neviena! Tak iekomentējiet par svētku salūtu,tur Jums varbūt vairāk saprašanas būs.

  2. Wooow

   Atbilde: Ventspils Izglītības pārvalde

   Wooow, 16:03 23. novembris 2022

   Prieks skatīties kā pēc 6 mēnešu dīkstāves,vienā dienā,pēkšņi,rinda sarūk par 50 (!!!!) vietām. Varbūt tomēr izdosies atgriezties darbā un nomaksāt rēķinus?

   1. ?

    Atbilde: Wooow

    ?, 09:24 24. novembris 2022

    Kā pēc šī ieraksta parādās vieta? un kādām vēl 50 vietām? Ir kaut kāds segums šiem vārdiem vai kārtējā muldēšana un samazgu liešana pār izglītības pārvaldi. Te jau skaidri redzams, ka ir viens vecāks, kam nepatīk dārziņš kurā ir vieta un tas te tagad trako.

    1. Rinda sarūk

     Atbilde: ?

     Rinda sarūk, 17:12 24. novembris 2022

     Manam bērnam vēl nav pienācis dārziņa vecums,bet aktīvi sekoju līdzi rindai epakalpojumu mājas lapā. Vakar, man par pārsteigumu, rinda jau no rīta bija pavirzījusies par 10 vietām. Atjaunojot lapu,rinda kusa ar katru pogas spiedienu. Darba dienas beigās,tiešām rinda sarukusi par vairākiem 10 vietu.

     1. Ventspils Izglītības pārvalde

      Atbilde: Rinda sarūk

      Ventspils Izglītības pārvalde, 15:31 25. novembris 2022

      Labdien!
      Ventspils Izglītības pārvalde 1-2 reizes mēnesī, izmantojot pirmsskolas bērnu reģistrēšanas sistēmu VISVARIS, uzsāk vietu aizpildījumu pirmsskolas izglītības iestādēs, kur ir brīvas vietas. Pēdējā brīvo vietu aizpildīšana notika 17.novembrī.

      Vispirms tiek aktualizētas brīvās vietas, kuras tiek ievadītas sistēmā par katru pirmsskolas izglītības iestādi. Pēc tam, izmantojot sistēmu VISVARIS, tiek uzsākts process reģistrēto bērnu atlasei uz brīvajām vietām atbilstoši saistošo noteikumu prioritātēm (tās iespējams uzzināt https://vip.ventspils.lv/pirmsskolas-izglitiba/registracija-pirmsskolai/ ).

      Sistēmu VISVARIS, kuru izmanto bērnu reģistrācijas apkopošanai, neapkalpo Izglītības pārvalde, bet ZZdats.lv. Izglītības pārvalde ir tās lietotājs, tāpēc mums nav informācijas, kad notiek datu sinhronizācija.
      Vecākiem tiek nosūtīts uzaicinājums pēc Saistošo noteikumu punktu Nr. 6.10. , kur 15 dienu laikā ir jāsazinās ar konkrēto pirmsskolas izglītības iestādi uz kuru bērns ir uzaicināts.

      Vēršam uzmanību, ka vecāki e-pakalpojuma vidē redz savu kārtas numuru kopējā rindā uz visām Ventspils pašvaldībā esošajām pirmsskolas izglītības iestādēm konkrētajā vecumā, nevis uz konkrēto izvēlēto iestādi. Piemēram, Jūsu bērns ir 11. kopējā rindā, bet uz konkrēto iestādi var būt arī kā 1.pretendents.

      Lūgums norādīt pareizu kontaktinformāciju (e-pastu un tālruni), lai konkrētajai pirmsskolas izglītības iestādei ir iespējams ar jums sazināties.
      Ja reģistrējaties caur e-pakalpojumi.lv, lūgums kontaktinformācijas maiņas rezultātā atjaunot informāciju arī tur.
      Informējam, ka reģistrēšanas sistēma VISVARIS ir ļoti mainīga, jo ikviena bērna vecāka veikta izmaiņa (prioritāro pirmsskolas izglītības iestāžu izvēles maiņa, pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēšanas uzsākšanas datuma maiņa, utt), rada pārbīdes sistēmā izmaiņu veikšanas brīdī.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture