Dzeltenie maisi atkritumu savākšanai atpūtā pie dabas

1

Iestājoties siltākam laikam, daudzi aizvien biežāk izmanto iespēju baudīt atpūtu pie dabas. Taču, cienot dabu un arī citus atpūtniekus, būtiski atcerēties par kādu svarīgu uzdevumu – savākt aiz sevis atkritumus. Rūpēs par vidi un arī ērtību labad izbraucienos noderīgi var būt dzeltenie marķētie maisi sadzīves atkritumu apsaimniekošanai.

Marķētie maisi dzeltenā krāsā ir paredzēti ikdienā papildus radušos nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanai, izņemot zaļos atkritumus. Tie var noderēt dažādās situācijās – gan mājās, ja gadījumā radies vairāk atkritumu, nekā parasti, gan arī piknikos, pārgājienos, brīvdabas pasākumos u.tml.

Viena no marķēto maisu būtiskām priekšrocībām – tos iegādājoties jau tiek samaksāts par šo sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Taču, neskatoties uz to, jāņem vērā, ka arī marķētos maisus nedrīkst patvaļīgi atstāt mežā vai kādā citā atpūtas vietā. Tie jānogādā vietā, kur brīvi var piekļūt uzņēmuma specializētais transports un jāpiesaka izvešana, zvanot pašvaldības SIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts» pa tālr. 63626920. Marķētos maisus var novietot arī pie sava konteinera, un tie tiks savākti konteinera izvešanas dienā. Šādā gadījumā marķēto maisu izvešana iepriekš nav jāpiesaka. Tāpat svarīgi ņemt vērā, ka šo maisu savākšana tiek nodrošināta Ventspils pilsētā un Ventspils novadā.

Izmantojot pakalpojumu, jāievēro trīs vienkārši marķēto maisu lietošanas nosacījumi, pretējā gadījumā tie netiks izvesti:

  • maisa svars nedrīkst pārsniegt 10 kg;
  • maisam ir jābūt aizsietam;
  • maisā nedrīkst būt ievietoti neatbilstoši atkritumi, kā, piemēram, zaļie atkritumi, būvniecības atkritumi, liela izmēra atkritumi u.c.

Marķētos maisus, tostarp arī zaļā krāsā, kas paredzēti bioloģiski norādāmiem atkritumiem, var iegādāties šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00 izņemot pirmdienas (norēķini skaidrā naudā), kā arī norēķinu kasē Pils ielā 12. Viena dzeltenā marķētā maisa cena Ventspils pilsētā ir 0,79 eiro.

Jautājumu gadījumā aicinām zvanīt pa tālr. 63626920 vai rakstīt ziņu uz e-pasta adresi [email protected].


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture