Džems ar Ventspils bigbendu un modernā džeza grupu “Lupa”

1

21.oktobrī modernā džeza grupa “Lupa” un Ventspils bigbends aicina mūzikas baudītājus apmeklēt koncertzāli “Latvija”, kur būs dzirdami skaņdarbi no grupas albumiem “Koki / Sketches Of Trees” (2021) un “Sequences and Consequences” (2019).

Šī būs pirmā reize, kad “Lupa” sadarbosies ar tik lielu muzikālo sastāvu, kas liek nojaust, ka grupas raksturīgais ekspresīvi elektroniskais skanējums apvienojumā ar bigbenda jaudu un plašumu sniegs klausītājiem iespēju piedzīvot līdz šim nedzirdētu interpretāciju tādiem skaņdarbiem kā “Zebra”, “Sea Side” un “Skagen”.

Grupas sastāvā ir četri Latvijas džeza skatuvei pazīstami un pieredzējuši mūziķi: Dāvis Jurka (pūšaminstrumenti), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Valters Sprūdžs (bass) un Andris Buiķis (bungas), kas kopā darbojas instrumentālās mūzikas žanrā. Meistarīgā mūziķu saspēle un daudzslāņainās melodijas bez šaubām pārņems jebkuru klausītāju.

“Lupa” debijas albums “Sequences and Consequences” ticis nominēts Austras balvai un Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta mikrofons kā labākais džeza albums, taču “Koki/ Sketches Of Trees” atzīts par trešo labāko albumu britu žurnāla Jazzwise apskatnieku vidū.  

Ritvars Garoza, kas ir arī šī koncerta aranžētājs un autors/līdzautors lielākajai daļai “Lupas” skaņdarbu, atklāj, ka koncerts kopā ar bigbendu būs kā jauna un kopīga ceļa sākums, un klausītājiem būs ekskluzīva iespēja dzirdēt līdz šim pat neatskaņotas kompozīcijas, jo nākamajā gadā abiem sastāviem plānots izdot kopīgu albumu.     Ritvara uzkrātā ilggadējā pieredze, veidojot bigbenda aranžējumus visdažādāko Latvijas mākslinieku mūzikai, nodrošina, ka gaidāmajā koncertā būs dzirdams kā Lupas spēkpilnais skanējums, tā Ventspils bigbenda jauniešu degsme un dzīvīgums.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture