Ēnu dienā Ventspils poliklīnikas speciālistu darbā ieskatījās desmit skolēni

1

Ēnu dienā, kas šogad visā Latvijā norisinājās 5. aprīlī, Ventspils poliklīnikas ikdienas darbā ieskatījās desmit skolēni, tostarp no dažādām Ventspils pilsētas un novada skolām, kā arī no Liepājas un Rojas. Jaunieši poliklīnikā iepazina biomedicīnas laboranta un fizioterapeita darbu.

Fizioterapeite Agneta Liepājniece ar savu darba ikdienu iepazīstināja Ventspils 2. pamatskolas skolniekus Niku un Rebeku, kā arī Ventspils 4. vidusskolas skolnieku Kristianu. Niks atzīst, ka fizioterapeits ir viena no iespējamajām profesijām, ar kuru puisis vēlētos saistīt savu nākotni. Viņaprāt, spēja komunicēt un atsaucība šajā profesijā varētu noderēt. Bet Kristians fizioterapiju uzskata par labu iespēju palīdzēt citiem. Arī viņš pats jau iepriekš ir apmeklējis fizioterapijas nodarbības, tāpēc ir pārliecināts, ka tās var palīdzēt sasniegt vēlamo rezultātu.

Savukārt fizioterapeits Kristaps Gražinskis savā darbā ļāva ieskatīties diviem skolēniem no Piltenes pamatskolas – Līvai Aucei un Markusam, kā arī Laurai no Rojas vidusskolas. Līvas Auces sapnis ir savu nākotni saistīt ar medicīnu. Viņasprāt, fizioterapija ir ļoti atbildīga profesija, jo saistīta ar cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanu. Meitene atzīst, ka vēl ir sava nākotnes ceļa meklējumos, un viena no iespējām ir fizioterapija. Savukārt Markusu tieši fizioterapija saista jau kopš agra vecuma. Viņu interesē anatomija, veselīgs dzīvesveids, un caur šo profesiju viņš vēlētos palīdzēt cilvēkiem saglabāt un uzlabot viņu dzīves kvalitāti.

Bet biomedicīnas laborantes Kristīne Zecmane, Elīna Silajāne un Ņina Logvisa ar savu darbu poliklīnikas laboratorijā iepazīstināja četras skolnieces. Loreta no Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas biomedicīnas laboranta profesiju vēlējās iepazīt, jo viņu interesē medicīna, aizrauj bioloģija un ķīmija. Meitene par sevi saka, ka ir ar augstu atbildības sajūtu, spēju pielāgoties, kā arī atsaucīga un komunikabla un, viņasprāt, šīs īpašības profesijā varētu noderēt. Tāpat laboratorijā “ēnoja” Eiropas Tālmācības vidusskolas skolniece Kamilla Kintija, kura iepriekš piedalījusies Rīgas Stradiņa universitātes Jauno māsu akadēmija vidusskolas skolēniem. Šajās nodarbībās viņu ieinteresējusi biomedicīnas laboranta profesija, tādēļ Ēnu dienā jauniete vēlējas to iepazīt padziļināti. Tāpat poliklīnikas laboratorijas darbā Ēnu dienā ieskatījās Ventspils 4. vidusskolas skolniece Elizabete. Viņu interesēja, kā tieši pēc asins paraugiem var noteikt kādas saslimšanas un, viņasprāt, biomedicīnas laborants ir viens no atbildīgākajiem un nozīmīgākajiem palīgiem gan pacientam, gan ārstam. Laboratorijā “ēnoja” arī Ventspils 2. vidusskolas skolniece Vlada, kura arī iecerējusi savu nākotni saistīt ar medicīnu.

Pateicamies skolēniem par izrādīto interesi un ceram, ka Ēnu dienā iegūtās zināšanas un iespaidi noderēs nākotnes profesijas izvēlē!

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem. Tās laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture