Ernests Zēbolds izcīna 4. vietu BMX frīstailā Eiropas spēlēs

1

No 21. jūnija līdz 3. jūlijam Polijas pilsētās (Krakovā un Malopoļskā) notiek III Eiropas Spēles. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 96 sportisti, kuru vidū ir trīs Ventspils Olimpiskās vienības sportisti – Dāvis Blāze (loka šaušana), Ernests Zēbolds un Tomass Grīnbergs (abi BMX frīstails).

Trešdien, 21. jūnijā, tika aizvadītas kvalifikācijas sacensības BMX frīstailā, kurās startēja Ernests Zēbolds un Tomas Grīnbergs. Zēbolds divos braucienos vidēji sakrāja 77,5 punktus un ierindojās septītajā vietā, kas deva iespēju kvalificēties finālam. Tomass Grīnbergs sakrāja 70,33 punktus ieņēma 16. vietu 29 sportistu konkurencē.

Zēbolds, finālā veicot divus braucienus, savā labākajā braucienā nopelnīja 84,50 punktus, kas deva ceturto vietu 12 finālā startējušo sportistu konkurencē. Uzvaru izcīnīja Lielbritānijas pārstāvis Kīrans Reilijs, kurš tika pie 92,33 punktiem.

Eiropas pirmās spēles 2015. gadā notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Latvijas delegācijas sastāvā bija iekļauti 65 sportisti, savukārt Eiropas otrajās spēlēs Minskā 2019.gadā Latviju pārstāvēja 52 sportisti 13 sporta veidu disciplīnās.