18. novembra koncerta ieejas kartes

Jautājums uzdots: Jautājums, kas uzdots laikrakstā "Ventas Balss" 14. novembris

Mēs ar vīru esam patrioti un katru gadu 18. novembrī esam apmeklējuši valsts svētku koncertu koncertzālē Latvija. Esmu ļoti vīlusies un sarūgtināta – otrdien plkst. 12 sāka dalīt koncerta ieejas kartes, 7 minūšu laikā visas kartes jau bija izdalītas, un es paliku bešā. Tai pašā laikā zāle šajos valsts svētku koncertos citus gadus ir bijusi pustukša! Cilvēki paņem vairākas ieejas kartes (piemēram, viens cilvēks izņem četras) , bet beigās daudzi uz koncertu nemaz neaiziet! Es uzskatu, ka ieejas kartes nevajag dalīt par velti – cilvēki to nenovērtē! Vajag noteikti simbolisku ieejas maksu, piemēram, 2 eiro par biļeti, lai pie ieejas kartēm tiktu un uz koncertu aizietu tie, kuri to patiešām vēlas! Kasē man teica, ka 18. novembrī mēs varot atnākt uz vietas, jo varbūt būšot iespēja tikt uz koncertu kāda cita vietā, kurš nebūs atnācis. Es to nedarīšu principa pēc, negaidīšu otro reizi rindā, nelūgšos! Labāk tad skatīšos koncertus televīzijā. Interesanti, cik cilvēku no tiem , kas saņēma ieejas kartes, būs ieradušies uz koncertu – vai atkal nebūs pustukša zāle un tad neatnākušo vietā laidīs iekšā tos, kas būs atnākuši bez ieejas kartēm? Man diena šī dēļ ir sabojāta!


 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 14. novembris

  Atbild SIA “Kurzemes filharmonija”:
  Labdien! Paldies par izteikto viedokli un ierosinājumu un paldies, ka izrādiet interesi par pasākumiem, kas tiek organizēti koncertzālē “Latvija”!
  Ik gadu koncertzālē “Latvija” 18. novembrī tiek organizēts Valsts svētku koncerts, kuru atbalsta Ventspils valstpilsētas pašvaldība. Koncertu var apmeklēt bez maksas, iepriekš izņemot ieejas kartes koncertzāles kasē, par ko arī informējam publiski. Publiski pieejamo ieejas karšu skaits ir ierobežots, jo daļa no ieejas kartēm tiek piešķirtas Ventspils pensionāru biedrībai “Liedags”, Ventspils novada politiski represēto apvienībai un pensionētajiem pedagogiem, Atbalsta centram ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” un Ukraiņu biedrībai, kas iepriekš izteikuši vēlmi apmeklēt koncertu. Atbalstot šīs sabiedrības grupas, svētkos vienmēr piešķiram viņiem ieejas kartes. Tāpat šādos koncertos tiek aicināti arī pašvaldības pārstāvji un sadarbības partneri. Mums tiešām žēl, ka nav iespējams apmierināt visu vēlmes un piešķirt ikvienam interesentam ieejas karti, jo zāles ietilpība ir tāda kāda tā ir.
  Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, tiešām ir cilvēki, kuri iepriekš ir izņēmuši ieejas kartes, koncertu neapmeklē. Šādā gadījumā lūdzam ieejas kartes nodod atpakaļ kasē, kur atstātās ieejas kartes tālāk izsniedz tiem, kas nāk interesēties atkārtoti.
  Lai sirsnīgi šie Valsts svētki!

5 comments

 1. Inese

  Inese, 16. novembris 2023 - 09:11

  “Koncertu var apmeklēt bez maksas, iepriekš izņemot ieejas kartes koncertzāles kasē, par ko arī informējam publiski” – varētu lūdzu linku?

  1. Ventspils valstspilsētas pašvaldība

   Atbilde: Inese

   Ventspils valstspilsētas pašvaldība, 16. novembris 2023 - 09:40

   Labdien!
   Paldies par jautājumu. Plašāka informācija par Valsts svētku koncertu lasāma šeit: https://www.ventspils.lv/koncertzale-latvija-izskanes-valsts-svetku-koncerts/

 2. Sofija

  Sofija, 16. novembris 2023 - 09:06

  Kāpēc nevar kā kādreiz, kad šāds pasākums notika Tilta dārzā??Koncertzālei tak var atvērt lielās durvis.. kāpēc šim pasākumam vispār ir jānotiek slēgtā telpā ar ierobežoto VIP viesu skaitu??

  Un varbūt pasākuma afišā vajag uzrakstīt, ka pasākumā vietu skaits ir ierobežots.

 3. Skaidra

  Skaidra, 15. novembris 2023 - 08:13

  Tikmēr jau vairākus gadus bērnu, kas piedalās, vecākiem dala tikai 1 ielūgumu uz šiem koncertiem, tātad tos var apmeklēt tikai viens vecāks… Un pustukšas zāles ar šo neiet kopā!

  1. !

   Atbilde: Skaidra

   !, 15. novembris 2023 - 13:54

   Nu tā jau ir to vecāku atbildība, ka ja kāds no tiem neiet, var jau sazināties ar pārējiem vecākiem un nodot to savu ielūgumu. Vietas zālē ir tik, cik viņas ir. Ja piedalās tik daudz bērnu, tad loģiski, ka nevar visiem visas ģiemenes uzaicināt.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture