Akmeņi sērfotāju un nūdistu zonā

Jautājums uzdots: Laura 22. maijs

Labdien! Vai ir plānota akmeņu aizvākšana no sērfotāju un nūdistu zonas? Jau vairākas sezonas novērots, ka Zilā karoga pludmales zona tiek no akmeņiem notīrīta, taču sākot no sērfotāju zonas ir viens vienīgs akmeņu klājiens. Diemžēl tikko sāksies karstākā pludmales sezona, centrālā pludmales zona būs pārpildīta ar tūristiem un liela daļa pilsētas iedzīvotāju,kuri vēlas atpūsties klusumā, dosies ārpus Zilā karoga zonas, taču nogulēt, uz akmeņiem ir ļoti apgrūtinoši. Ļoti ceru uz ieinteresētību problēmas risināšanā, paldies!


4 comments

 1. Ventspils Komunālā pārvalde

  Ventspils Komunālā pārvalde, 23. maijs 2023 - 15:48

  Informējam, ka ik gadu pludmales peldsezonas sākumā tiek veikta smilšu attīrīšana no atkritumiem un dažādiem svešķermeņiem. Šai nolūkā tiek iznomāta speciāla tehnika, kas veic smilšu sijāšanu, vienlaikus atsijājot arī smalkos oļus. Šāda smilšu sijāšana tiek veikta tikai Zilā karoga pludmales daļā, jo zonā, kas ir īpaši akmeņaina, šāda tehnika nav piemērota, jo tiek lauzti rotējošie tērauda zari. Pludmales zonā, kas ir aiz sērfotāju zonas, oļi ir lielāki un smagāki, tādēļ tur speciālā tehnika netiek izmantota un atkritumu savākšana tiek veikta ar rokām, bet lielgabarīta atkritumi, ko izskalo jūra, tiek savākti pirms sezonas. Zilā karoga pludmalē šī tehnika tiek iznomāta uz 3 dienām, un šai laika tiek veikta 1,2 km pludmales daļas attīrīšana virzienā no Dienvidu mola puses.
  Akmeņi kā tādi netiek vākti no pludmales, kas arī nav pludmales attīrīšanas mērķis, jo pie pirmā stiprākā vēja smilts virskārta tiek aizpūsta, kas atsedz nākamo slāni ar oļiem.

 2. Viesis

  Viesis, 22. maijs 2023 - 14:19

  Nu bet tā ir dabīga pludmale. Ir zona ar akmeņiem, ir zona bez akmeņiem, nav jau tā, ka nav kur sedziņu noklāt, nu gan pārspīlējat.

  1. Laura

   Atbilde: Viesis

   Laura, 22. maijs 2023 - 15:05

   Acīmredzot sen neesat bijis pludmalē, iesaku aizstaigāt līdz 10. ieejai, varbūt domas mainīsiet. Ja jau ir iespēja attīrīt Zilā karoga pludmales zonu, tad nedomāju, ka ir problēma pieķerties arī sērfotāju un nūdistu zonām. Un, jā, sedziņu var noklāt vai nu ūdenī, vai kāpās..

   1. Liene

    Atbilde: Laura

    Liene, 23. maijs 2023 - 13:53

    Nu var jau būt, ka kaut kas ir tik būtiski mainījies. Tomēr tā ir dabīgā pludmales zona, un jā, tādā periodiski var parādīties akmeņi. Ja gribas labiekārtotu, no visa attīrītu pludmali – nu tad ir jādodas uz zilā karoga pludmali. Nevar gribēt to, kas nav tur, kur tam nav jābūt.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture