Asarainais raksts par pilsētas budžetu 2024.gadā

Jautājums uzdots: Šķēle 17. Novembris

Pirms raudāt par minimālās algas celšanu jāpaskatās uz pašu radītām izmaksām, kā piemēram, salūts bez kura nu noteikti var iztikt. Cik tas izmaksā? Tāpat būtu ieteikums vairs nebūvēt jaunas celtnes, jo jau esošās nav iespējams uzturēt pienācīgā kārtībā. Vislabāk to var redzēt akvaparkā. Gribas arī atgādināt jautājumu uz kuru vēl nav sniegta atbilde. Cik tad galu galā mums izmaksāja tiesāšanās ar satversmes tiesu? Ja advokāta izdevumi tika segti no pilsētas līdzekļiem, tad esam tiesīgi to zināt. Cik eur?

https://www.ventasbalss.lv/zinas/ekonomika/49476-nakamgad-pasvaldibai-naksies-teret-vairak


11 komentārs

 1. Kurzemes filharmonija

  Kurzemes filharmonija, 15:51 23. Novembris 2023

  Labdien!
  SIA “Kurzemes filharmonija” informē, ka koncertzāles “Latvija” un teātra nama “Jūras vārti” telpas tiek atbilstoši noslogotas. Informējam, ka decembrī būs iespēja apmeklēt dažādu žanru mūzikas koncertus, kuros uzstāsies populāri mākslinieki. Uzskatām, ka ventspilnieku un pilsētas viesu interese par koncertiem, kas norisinās gan koncertzālē, gan teātra namā “Jūras vārti”, ir pietiekoši liela un par to liecina jau izpārdotās biļetes gan uz Raimonda Tigula koncertu,  gan uz Štrausa festivāla Vīnes orķestra koncertu. Bez tam, teātra nama “‘Jūras vārti” un koncertzāles “Latvija” telpas tiek iznomātas gan neatkarīgo producentu apvienībām koncertu organizēšanai, ​​​gan arī dažādiem korporatīviem pasākumiem. Tā kā varam lepoties ar to, ka daudzveidīgajiem kultūras pasākumiem, ko piedāvājam, ir uzceltas atbilstošas ēkas, kas ļauj organizēt kvalitatīvus koncertus, teātru izrādes, izstādes.

  Laipni lūgti uz pasākumiem Ventspilī koncertzālē “Latvija” un teātra namā “Jūras vārti”! Vairāk informācija par pasākumiem www.koncertzalelatvija.lv un www.jurasvarti.lv

 2. Iveta

  Iveta, 09:30 21. Novembris 2023

  Vai, lūdzu, kaut kur varētu iepazīties ar pēdējo gadu lielo projektu ieņēmumu/izdevumu atskaiti. Vizium, rodelis, Gāliņciema bibliotēka (nu labi, tur nav ienākumu, bet gribu zināt, cik maksā šādas ēkas ar, godīgi sakot, stipri apšaubāmu nepieciešamību, uzturēšana). Kāda ir ieņēmumu/izdevumu attiecība OC, Piedzīvojumu parkā, akvaparkā? Tagad vēl pilnīgi bez ieklausīšanās iedzīvotāju domās būvēs veloparku Reņķa dārzā. Viens ir uzbūvēt, bet tas ir viss ir arī jāuztur un jāatjauno. Esam apauguši ar visvisādām būvēm, kuras stāv pustukšas (Ventspils nevar piepildīt gan Jūras vārtus, gan koncertzāli), bet toties lepni. Šaujam gaisā salūtus, bet pašvaldību iestāžu darbiniekus plānojam atlaist no darba, jo nav naudas. Varbūt pietiek vienreiz domāt tikai par ārišķībām?

  1. balons

   Atbilde: Iveta

   balons, 12:16 21. Novembris 2023

   tu ko, apšaubi Vizium nepieciešamību, kur ir vairāk kā 220k apmeklētāju, Rodeļu trasi ar 80k+ apmeklētājiem? Pabraukā apkārt, redzēsi, ka pump track ir pieprasīts. Beidz šļupstēt.

   1. ???

    Atbilde: balons

    ???, 15:08 21. Novembris 2023

    Ja Tev neineteresē Vizium vai rodelis, tas nenozīmē, ka nevienam neinteresē. Vizium sūdzības manītas tik par to, ka lielas rindas, jāgaida ilgi, kamēr tiek iekšā – tas tik liecina par to, ka tas ir ļoti pieprasīts un gaidīts projekts.
    Rodelis arī – cik sanācis būt – jāgaida rindā, īpaši vasarā. Atsauksmes labas, cilvēki brauc uz to.
    Jābūt pilsētā arī šādām izklaides un atpūtas vietām, jo tās piesaista gan jaunus iedzīvotājus, gan tūristus, un tas, savukārt, ļauj izdzīvot mazajiem vietējiem biznesiņiem- naktsmītnes, ēdināšana..
    Domā, ka situācija būtu labāka, ja mums te nekā nebūtu?

    1. Iveta

     Atbilde: ???

     Iveta, 09:55 23. Novembris 2023

     Es neteicu, ka mani neinteresē. Bet interese nav nekāds arguments, ja paralēli ir jāraud, ka nav naudas. Arī apmeklētāju skaits nav nekāds arguments, ja blakus nav informācijas, cik tad šis objekts izmaksā pašvaldībai. Turklāt – vienu reizi aizbrauca, vai brauks vēl? Es diez vai otrreiz iešu uz Vizium. Ar rodeli arī vienreiz nobraucām visa ģimene, statistiku papildinājām, otrreiz noteikti nebraukšu. Bet tai pašā laikā pašvaldība gatavojas atteikties no 10miljoniem (!!!) fondu naudas jauna industriālā parka būvniecībai, jo… neesot ekonomiski pamatoti. Liels līdzfinansējums esot vajadzīgs. Ņemot vērā, ka 85% no šī projekta sedz Eiropas Savienības fondi, man tiešām rodas jautājums, kur var apskatīt visu citu pašvaldības projektu lietderību.

  2. SIA Olimpiskais centrs

   Atbilde: Iveta

   SIA Olimpiskais centrs "Ventspils", 17:58 21. Novembris 2023

   Labdien. Visu aktīvās atpūtas un sporta objektu izveides lietderība pirms to būvniecības ir rūpīgi izvērtēta un apspriesta, gan uzklausot speciālistus, gan arī iedzīvotājus. Iedzīvotāju viedoklis pašvaldībā tiek pārstāvēts gan dažādās komisijās, kur darbojas paši iedzīvotāji, gan arī pašvaldības domē, kurā darbojas iedzīvotāju ievēlēti deputāti, kas pārstāv Ventspils iedzīvotāju intereses. Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, ik gadu tiek organizētas arī iedzīvotāju aptaujas. Šīs aptaujas parāda, ka vismaz 85% iedzīvotāju ir apmierināti ar sporta un aktīvās atpūtas jomu un tās attīstību Ventspilī. Arī jaunākā aktīvās atpūtas objekta – Ventspils rodeļu trases, atklāšana devusi pienesumu tūrisma nozares attīstībā pilsētā. Kopš Ventspils rodeļa atklāšanas š.g. jūnijā rodeļa trases pakalpojumus izmantojuši turpat 80 000 apmeklētāju.

   1. Iveta

    Atbilde: SIA Olimpiskais centrs "Ventspils"

    Iveta, 16:28 22. Novembris 2023

    Nav jau runa par to, vai cilvēki uz tām vietām iet. Un tikpat bezjēdzīgi ir teikt, ka aptaujās cilvēki norāda, ka ir apmierināti ar jomas attīstību. Tas ir kā bērnam jautāt, vai viņš ir apmierināts ar ikvakara saldējumu. Jautājums ir par to, cik lielus zaudējumus nes vai nenes šie objekti pilsētas budžetā. Ja tam pašam iedzīvotājam parādītu reālos skaitļus un atklātu, ka tagad visiem būs jātaupa, daudzus atlaidīs, jo vajag taču naudu, par ko uzturēt šīs milzu celtnes, iespējams atbildes būtu pavisam citādas. Tātad jautājums, kur var iepazīties ar informāciju, cik izmaksā minēto objektu uzturēšana, un kādi ir ieņēmumi?

 3. Ventspils spicais džeks

  Ventspils spicais džeks, 14:54 17. Novembris 2023

  Nē, salūtam ir jābūt.Un sagaidot 2024. gadu arī obligāti ir jābūt svētku uguņošanai.

 4. Ventspils Kultūras centrs

  Ventspils Kultūras centrs, 10:52 17. Novembris 2023

  Plānotā svētku uguņošana 18.novembrī veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai. Mūsu pilsētā uguņošanas priekšnesumi tiek skrupulozi un precīzi izstrādāti, kas vienmēr pārsteidz sanākušos skatītājus. Lielais apmeklētāju skaits liecina, ka šādi mākslas priekšnesumi joprojām raisa plašu interesi. Šī gada Valsts svētku uguņošanas izmaksas ir 17880 EUR.

  1. Purkšķis

   Atbilde: Ventspils Kultūras centrs

   Purkšķis, 11:20 17. Novembris 2023

   Man jau tagad zosāda metas no logu drebēšanas!
   Drausmīgi un nevajadzīgi,lai cik tas maksātu.

 5. Vietējais

  Vietējais, 09:30 17. Novembris 2023

  Man patīk salūts un paldies, ka tas būs! Atbrauks talsinieki, kuldīdznieki un citi kaimiņi. Cilvēki papriecāsies cik mums skaista pilsēta un labs salūts. Prieks jāvairo šajā drūmajā laikā!

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture