Cenas krītas.

Jautājums uzdots: Silvija 25. maijs

Strauji ir kritisies šķeldas, elektrības un degvielas cenas. Kad tiks samazināts Ventspils siltums tarifs? Vai ir iespēja, ka tarifs būs vēl zemāks nekā bija? Gaidam konrētu rīcību!


10 komentārs

 1. Ventspils Siltums

  Ventspils Siltums, 26. maijs 2023 - 14:32

  To, kāds varētu būt siltumenerģijas tarifs jaunajā 2023./2024. apkures sezonā, pagaidām vēl grūti prognozēt, jo tas būs atkarīgs no šķeldas un elektrības iepirkumu piedāvājumiem. Tad arī tiks vērtēts, kā piedāvātās energoresursu cenas ietekmēs jau esošo tarifu un vai būs iespējamas tarifa izmaiņas.

  1. Aaa

   Atbilde: Ventspils Siltums

   Aaa, 26. maijs 2023 - 16:22

   Kad preses konferencē uzstājās Vītoliņš un siltuma direktors, viņi skaidroja, ka jaunais siltuma tarifs būs zināms maija beigās. Vai Vītoliņš publiski meloja?

   1. Ventspils Siltums

    Atbilde: Aaa

    Ventspils Siltums, 26. maijs 2023 - 23:07

    Lai nebūtu pārpratumu, iesakām noklausīties preses konferences ierakstu vēlreiz – https://www.ventspils.lv/video-j-vitolins-un-a-uzaris-par-planotajam-izmainam-psia-ventspils-siltums-apkures-tarifa-14-03-2023/
    Preses konferencē, kas notika 14. martā, informējam, ka šogad šķeldas iepirkums tiks organizēts ātrāk nekā citus gadus – jau maijā, jūnijā, bet nevis par to, ka maijā jau būs zināms jaunais tarifs, kā Jūs to apgalvojat! Šobrīd iepirkums par kurināmā piegādēm vēl nav noslēdzies.

   2. !

    Atbilde: Aaa

    !, 30. maijs 2023 - 14:15

    Nē! Tu neuzmanīgi klausījies.

 2. Jānis

  Jānis, 25. maijs 2023 - 13:22

  Cielaviņai drusku vajadzētu palasīt, ko nozīmē strādāt brīvostā. Tas nenozīmē nemaksāt nodokļus, tikai daži uzņēmumi vispār tos atvieglojumus var izmantot un tas viss ir apmaiņā pret miljonu investīcijām.

  Staburadzei kā acīmredzamam domes pļūtīzeram nevajadzētu tā muldēt. Likumi par to, ko kurš dara, var un drīkst kontrolēt, nav mainījušies kopš laika, kad domes resnvēderus no siles noņēma.

 3. Cielaviņā

  Cielaviņā, 25. maijs 2023 - 11:18

  Pēc statistikas, Ventspils divas reizes mazāk ir samaksājuši nodokļus nekā Liepāja. Apmēram kā Tukums. Tas viss pateicoties padomju laiku politikai. Puse Ventspils ir izveidota par brīvostu, kur var daļēji nemaksāt nodokļus. Rezultātā piesārņota daba un dārgas komunālo pakalpojumu cebas. Vēl papildus slogs lielās ierēdņu algas. Piemēram Ošenieku izmeta no amata, atstāja tikai pāris komisijās, bet alga palika gandrīz tā pati. Venspilī darbojas tāda astoņkāju pensijas sistēma uz nodokļu maksātāju rēķina.
  Būs vēl dārgāk. Vītoliņš neapstāsies!

  1. Staburadze

   Atbilde: Cielaviņā

   Staburadze, 25. maijs 2023 - 11:51

   Piesārņotāka daba dēļ ostas – iespējams jā, bet piesārņojumu lielāku vai mazāku rada jebkāda industriāla darbība. Tikai der atcerēties, ka šī industriālā darbība nodrošina arī darba vietas Ventspils iedzīvotājiem.
   Turklāt jau gadiem pašvaldība diez gan cīnās ar ostas uzņēmumiem par vides standartu ievērošanu, tika salikti elektroniskie deguni, lūgts vides dienestam stingrāk kontrolēt kā smakas, tā ogļu putekļus, kamēr pašvaldība arī tika pārstāvēta brīvostā – uzņēmumiem bija jāsaliek tie nosūcēji, lai nebūtu tās smakas no ostas, izveidoja slēgto ogļu pārkraušanas iespēju. Tagad brīvosta to vairs nekontrolē, par spīti tam, ka tas viņiem tagad ar likumu noteikts, ka jākontrolē. Tik katru reizi pasūta pie vides dienesta, kas arī tik saka, ka neko redz nevarot darīt.

   Par pakalpojumu cenām – Ventspilī ir augstākās pakalpojumu cenas? salīdzinājumā ar ko? Ar senākiem laikiem?
   Par inflāciju ir dzirdēts?

   1. Jānis

    Atbilde: Staburadze

    Jānis, 25. maijs 2023 - 14:54

    Ja jau mums tik laba ražosana, kāpēc tik maz esam samaksājuši nodokļus … kā Tukums bez ostas in mega rūpnīcām. Nesaprotu?

  2. Ventspils domes administrācijas Finanšu nodaļa

   Atbilde: Cielaviņā

   Ventspils domes administrācijas Finanšu nodaļa, 25. maijs 2023 - 15:18

   Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju (Lursoft Kurzemē reģistrētie uzņēmumi nodokļos valsts kopbudžetā pērn samaksājuši 441 milj. EUR | Lursoft Blog) 2022.gadā Ventspilī strādājošie uzņēmumi samaksājuši nodokļos 85,73 milj.euro, savukārt, Liepāja – 151,76 milj. EUR.
   Objektīvi būtu skatīt nomaksātos nodokļus relatīvā izteiksmē jeb uz 1 iedzīvotāju. Attiecīgi, Ventspilī nomaksāto nodokļu apmērs uz 1 iedzīvotāju veido 2353 euro, bet Liepājas – 2029 euro, līdz ar ko Ventspils iedzīvotāju maksājumi ir par 16% vairāk ne kā Liepājas iedzīvotāju.
   Pašvaldībā tiek administrēti tikai nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumi, kas 2022. gadā kopumā budžetā iekasēti 5,03 milj.euro apmērā, t.sk. 73% no šīs summas ir juridisko personu maksājumi.

 4. Alise

  Alise, 25. maijs 2023 - 09:56

  Vītoliņam vienkārši patīk celt cenas.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture