ielas

Jautājums uzdots: ielas 14. februāris

1) Vai pilsēta plāno kaut kā uzlabot Lielā prospekta posmu no Kuldīgas ielas līdz Brīvības ielai virzienā uz Brīvības ielu?
It kā katrā pusē ir divas joslas, taču reāli braukt var tikai pa vienu. Pirmajā josmā gan aiz ziedu pulksteņa, gan tūlīt aiz izbrauktuves no Olimpiskā centra vienmēr stāv automašīnas. Ja reāli var braukt tikai pa otro joslu, varbūt pirmā josla ir jāslēdz pilnībā. Pie gājēju luksafora un kreisā pagrieziena uz Aleksandra ielu, kur no labās puses (Olimpiskā centra stāvlaukuma) vienmēr vēl kāds steidz izgriezt, regulāri ir tāds kiš miš ar rozīnēm.

2) Kad plānots atjaunot Lauku ielu? Visa vienos iesēdumos un peļķēs no regulārās autobusu slodzes. Cik šķiet, tad kopš uzbūvēšanas tā nekad nav normāli atjaunota. Šad tad kāds imitē darbus, nomaina bruģīšus kā ielāpus, bet apakškārtu nesakārto. Vai tiešām nav pienācis laiks to sakārtot?


11 komentārs

 1. Ventspils Komunālā pārvalde

  Ventspils Komunālā pārvalde, 26. februāris 2024 - 10:11

  Lai uzlabotu satiksmes drošību šajā krustojumā, tiks uzstādīta papildus 326.ceļazīme (apstāties un stāvēt aizliegts) posmā no paralēlo stāvvietu ‘kabatas’ paplašinājuma līdz iebrauktuvei stadiona stāvlaukumā (līdz Aleksandra ielas krustojumam).

 2. Ventspils Komunālā pārvalde

  Ventspils Komunālā pārvalde, 23. februāris 2024 - 16:12

  Lielais prospekts, posmā no Kuldīgas ielas līdz Brīvības ielai, ir ticis pārbūvēts salīdzinoši nesen. Tajā paredzētā satiksmes organizācija ir atbilstoša esošajai satiksmes intensitātei un nodrošina vienmērīgu plūsmu.
  Virzienā no Kuldīgas ielas puses uz Brīvības ielu no krustojuma kustība sākas no vienas joslas, tālāk tai sadaloties divās joslās. Posmā no Kuldīgas ielas līdz iebrauktuvei Olimpiskā centra “Ventspils” stāvvietā ir atļauta īslaicīga automašīnu apstāšanās ielas malā, kas nav apzīmēta kā stāvvieta un to regulē zīme Nr. 327 “ Stāvēt aizliegts”, kas zināmā mērā slāpē ātruma pārsniedzējus. Arī ceļu satiksmes negadījumu statistika šajā posmā liecina, ka pārvietošanās ir droša un notikušo ceļu satiksmes negadījumu iemesls pārsvarā ir ātruma pārsniegšana.
  Šobrīd Lielajā prospektā netiek plānoti kādi pārbūves darbi, lai mainītu satiksmes organizāciju. Satiksmei tiek sekots līdzi un, nepieciešamības gadījumā, tiks ierobežota automašīnu novietošanas ielas malā.

 3. Ventspils Komunālā pārvalde

  Ventspils Komunālā pārvalde, 19. februāris 2024 - 16:48

  Lauku ielā seguma konstrukcijas pārbūve tuvākos gados nav paredzēta. Pilsētā ir ielas, kur tā ir vairāk nepieciešama. Šādi darbi tiek veikti prioritārā secībā, salīdzinot atjaunojamo ielu stāvokli.
  Vēlamies informēt, ka esošie iesēdumi ielas brauktuvē ir apzināti un, iestājoties atbilstošiem klimatiskiem laika apstākļiem, tiks uzsākts bruģa seguma remonts.

  1. ielas

   Atbilde: Ventspils Komunālā pārvalde

   ielas, 21. februāris 2024 - 12:29

   Kur “pilsētā ir ielas, kur tā ir vairāk nepieciešama” un kāda ir to prioritārā secība? Lūdzu, nosauciet tās!

 4. ff

  ff, 18. februāris 2024 - 15:36

  Varētu vēl salabot Kuldīgas ielas un Lielā prospekta stūri pie luksofora nogriežoties uz Brīvības ielas pusi, jo tas lāpītais asfalta pleķis ir sadrupis un tajā vietā ir diezgan stiprs sitiens pa piekari. Tādēļ vairs pa to posmu nebraucu. Vispār kopumā pilsētas ielas, kur ir bruģis ir ļoti sliktā stāvoklī un sanāk atkal lauzt mašīnu uz aku vākiem, kur ceļš ir nosēdies. Neredzu nevienu ieguvumu pret asfalta segumu, jo bruģis tāpat katru pavasari jāpārliek un vietām pat jāmaina.

  1. Kristaps

   Atbilde: ff

   Kristaps, 19. februāris 2024 - 14:53

   Nu gan nepiekritīšu! Ar laiku, gadiem jā, arī bruģis nosēžas, bet to ap aku vākiem ir krietni vieglāk pielīdzināt. Tā pat brīžos, kad jāvec kādi labojumi, piemēram, ūdens sistēmā – noņem bruģi, salabi, saliek bruģi atpakaļ – dažas stundas un iela ir tehniskā kārtībā. Ja būtu asfalta segums – vasarā šādus darbus, var būt varētu veikt dienas laikā, bet nu tie būtu ielāpi… Ziemā – vispār nekā, jāgaida labāki laika apstākļi, līdz tam jāsadzīvo ar bedri.

  2. Ventspils Komunālā pārvalde

   Atbilde: ff

   Ventspils Komunālā pārvalde, 19. februāris 2024 - 16:47

   Lielā prospekta un Kuldīgas ielas krustojumā asfaltbetona segums tiks labots pavasarī, garantijas remonta darbu ietvaros. Ziemas periodā tiks veikts asfaltbetona seguma bedrīšu remonts ar auksto asfaltbetona masu.

 5. Rohthoff

  Rohthoff, 16. februāris 2024 - 10:50

  L.pr.pārbūve minētajā posmā būtu apsveicama. A/m novietošana šajā ielas posmā ir neizbēgama, jo blakus esošajām mājām praktiski nav iekšpagalmu. Ieteiktu stāvvietu izbūvi veikt uz normāli lielā trotuāra rēķina. Kamdēļ ir vajadzīgs tāds trotuārs ar zaļo zonu pa vidu, ja tā daļa, kas ielas pusē, tiek izmantota reizi gadā, kad vēro pilsētas svētku parādi. Ikdienā tur neviens nestaigā. Ja braucot no jūras puses pa L.pr. aiz Kuldīgas ielas ir jāsāk taisīt slaloms (uz kreiso joslu aiz pulksteņa, uz labo pie Aleksandra ielas), kam tas vajadzīgs. Pirmā josla ir brauktuves pamatjosla un tai jābūt brīvai.

  1. ielas

   Atbilde: Rohthoff

   ielas, 21. februāris 2024 - 12:27

   Absolūti piekrītu! Slaloms ir īstais vārds, kas šo posmu raksturo.

   Kāds būtu pilsētas pārstāvju viedoklis par šo jautājumu un kas, kad plānots, lai šo situāciju uzlabotu?

   1. !

    Atbilde: ielas

    !, 21. februāris 2024 - 14:16

    Kādam patīk dramatizēt. Ielu var izbraukt divreiz nomainot joslu. Protams, ja jums gribas, tad to var izdarīt daudz vairāk reižu, bet ja brauc normāli, domājot, tad 2x.

 6. !

  !, 15. februāris 2024 - 14:28

  To vai kāds strauji brauc ārā no iekšpagalma jau nekāda ielas pārstrukturizācija nemainīs.
  Jā, ielas malā atsevišķos posmos stāv automašīnas, bet tas tā pēc noteikumiem ir atļauts. Tāpēc vien slēgt joslu? Automašīnas nestāv tur visas ielas garumā, tās divas joslas pie pagrieziena un Aleksandra ielu ir ļoti noderīgas un atskolo satiksmi. Ja aiztaisīs to joslu, tur būs pamatīga stāvēšana.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture