Jauniešu māja

Jautājums uzdots: Lelde 14. februāris

Jautājums pilsētas kungiem. Bieži sanāk iet garām Jauniešu mājai Kuldīgas ielā un nevaru neievērot, ka tās fasāde ir diezgan sliktā stāvoklī – ārdurvīm atlupusi krāsa, logu rāmji sliktā stāvoklī, fasāde netīra. Domāju, ka tāda ēkas āriene nenes godu jauniešiem un bērniem draudzīgai pilsētai, kā arī nemudina jauniešus šādā ēkā ienākt.
Vai nav plānots šajā gadā fasādi notīrīt un veikt kosmētiskos uzlabojumus?
Pati ēka taču autentiska un vēsturiska, uzpucēta tā būtu īsta pērle pilsētas galvenajā ielā.


9 comments

 1. Ventspils Izglītības pārvalde

  Ventspils Izglītības pārvalde, 15. februāris 2024 - 10:10

  Labdien!
  Ventspils Izglītības pārvalde Jauniešu mājas ēkas Kuldīgas ielā 13 fasādes un arī visas ēkas rekonstrukcijai un remontam sadarbībā ar Ventspils Komunālo pārvaldi vairākkārt iepirkumu procedūras ietvaros ir meklējusi iespējas piesaistīt kvalificētus projektētājus atbilstoša būvprojekta izstrādei. Iepirkumu procedūras rezultātā noskaidrots, ka izmaksas būvprojekta izstrādei ir ap 100 000 eiro, bet izmaksas būvdarbiem ēkā un teritorijas labiekārtošanai tiek aplēstas ap 2 500 000 eiro. Šādu finansējumu Ventspils Izglītības pārvalde nevar šobrīd nodrošināt. Esam divas reizes pieteikušies finansējuma saņemšanai no Valsts kultūras pieminekļu saglabāšanas programmas, kas ļautu veikt remontu ēkas pamatiem, tomēr finansējumu neizdevās piesaistīt. Par pašvaldības līdzekļiem veikts atsevišķu jumta un fasādes daļu remonts. Jauniešu mājas rekonstrukcija kā investīciju projekts joprojām ir aktuāls un tiks turpināts meklēt iespējas piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu projektu līdzekļus.

  1. Lelde

   Atbilde: Ventspils Izglītības pārvalde

   Lelde, 20. februāris 2024 - 15:19

   Liels paldies par izsmeļošo atbildi. Lai veicas turpmākos finansējuma piesaistes centienos!

 2. nils

  nils, 14. februāris 2024 - 20:20

  Mīļie Ventiņi! Vai tas gan šobrīd ir galvenais pilsētā – šajā politiski ģeopolitiskajā sitācijā? Domājiet! ….

  1. Lelde

   Atbilde: nils

   Lelde, 14. februāris 2024 - 22:21

   Jā, pēc tādas analoģijas mūsu bērni vairs nav pelnījuši neko jauku un labu. Labāk visiem tad uzreiz ietīties baltos palagos un iet uz kapiem.
   Pilsētā joprojām tiek attīstīti un atklāti arvien jauni objekti – Viziums, rodeļi, renovētā Brīvdabas muzeja ēka, tad tie arī nav vairs vajadzīgi?
   Kaut kas jauks, skaists un sakopts tieši uzmundrinātu cilvēkus šajā sarežģītajā laikā.

   1. ..

    Atbilde: Lelde

    .., 15. februāris 2024 - 14:39

    Nu paga, jauniešu māja vēl nesen atvērās pēc remontiem, telpas tika uzlabotas. Vecpilsētas vēsturiskās ēkas facādes tīrīšana jau maksā diez gan skaru naudu, kur nu vēl restairēšana, un tikai tāpēc, lai tā izskatītos svaigāka? Saprastu, ja būtu reāli defekti, kaut kas, kas traucē ēkas ekspluatāciju.. bet nē, lai svaigāks skats..

 3. !

  !, 14. februāris 2024 - 14:21

  Vai vecākiem nebūtu jāiemāca jauniešiem nebūt ārišķīgiem? Un neizvēlēties brīvā laika nodarbi pēc ēkas fasādes, bet gan pēc satura?
  Protams, ka ēkas fasāde ar laiku nosmērējas, tā atrodas dzīvā pilsētā, pie ielas, diez gan aizņemtas ielas. Uz visām ēkām, un jauniešu māja nav izņēmums, nonāk gaisa putekļi, kas rodas no apkārt notiekošā un tie atstāj savas pēdas.

  1. Lelde

   Atbilde: !

   Lelde, 14. februāris 2024 - 22:18

   Interesants komentārs par pilsētu, kur sakārtota infrastruktūra un pilsētvide jau izsenis ir prioritāte. Turklāt saplaisājis apmetums un atlupusi krāsa nav tas pats, kas putekļi. Ļausim par to spriest atbildīgajiem dienestiem.

   1. ..

    Atbilde: Lelde

    .., 15. februāris 2024 - 14:44

    Vai infrastruktūra tur nav sakārtota? Vēl nesen to atvēra pēc remonta, lai uzlabotu vidi jauniešiem.
    Protams, lai šādas lietas vērtē atbildīgie dienesti. Ja ēkas fasādes izskats sāk ietekmēr ēkas drošību – tad tas ir cits jautājums, bet izskats neietekmē drošību!
    Atmiņā uzreiz salīdzinājumam uzaust vecā muzikas skolas ēka, kur mācību stundu laikā mums no griestiem bira apmetums, bet valsts uzskatīja, ka tā ir pilnīgi OK, lai tajā mācītos milzīgs skaits bērnu. Jūs te tagad pārmetat pašvaldībai, ka fasāde nav gana aicinoša jauniešiem…

 4. Kungs

  Kungs, 14. februāris 2024 - 12:27

  Piekrītu, fasādi varētu atjaunot.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture