Kultūras norises un izvēles

Jautājums uzdots: Es 10. jūlijs

Jautājums visiem atbildīgajiem par kultūras pasākumu norisēm un mākslinieku izvēlēm?!?!?
Vai tiešām, vai patiešām bagātā karaļvalsts Ventspils nevar un nespēj izveidot svētkus un svētku programmu tādu, lai prieks ir gan pašiem, gan ciemiņiem??? Vai tiešām nav pienācis laiks nomainīt ierūsèjušos plānotājus, lai beidzot sagaidītu ko foršu, modernu un cilvèkus piesaistošu???
Vienkārši klajšs kauns pilsēta…
Piemēram, es vēlos uzaicināt draugus uz Jūras svētkiem un man tiek uzdota jautājums, kādi Jums būs koncerti, kādi mākslinieki, tad atbildot zemu galva jānoliec – kaut kādi tur roltoni, neaizmirstulītes, jūki un citi frīki…ai, piemirsu par astronautiem, kas šeit jau nesen pabijuši un neko jaunu nav izdevuši..
Tad paskatot citu pilsētu piedāvājumu, šeit cilvēku piesaistes nebūs😬
Kaut vai tie paši bankrotējušie Talsi – kāda programma – vnk wooow!!!! Un ja paskatās šīs nedēļas Jūras svētku programmas – Liepàja, Salacgrīva, Roja – tā pati mazā Pāvilosta un Engure – tur IR ko skatīt un klausīties! A Ventspilī vien čuš…
Un Valmiera pat savos svētkos Prāta Vētru uzsauc!!!
Zinot, ka nekas nemainīsies – šī vienkārši kā viela pārdomām un skatījums no malas


10 komentārs

 1. dari pats

  dari pats, 11. jūlijs 2024 - 09:42

  cilvēki, dariet paši!
  Rakstiet projektus, veidojiet biedrības – dariet! Tā arī pasākumi rodas citās pilsētās 🙂
  Kultūras centrs pilda tiešos pilsētas pienākumus – tradīciju pasākumi, kuriem nemainīgi katru gadu jānotiek! Jebkuram “ārpus kastes” pasākumam būtu jārodas no cilvēku iniciatīvas. Iedzīvotāju vēlme uzlabot sabiedrisko dzīvi.
  Tā tas notiek jebkurā pilsētā – Valmierā, Liepājā, Jelgavā, Bauskā, utt.
  Un, ja nedaudz kritiskāk paskatītos uz citām pilsētām – šie, te minētie, īpaši lieliskie pasākumi ar “lielajiem māksliniekiem” notiek par maksu – 15, 20 eur biļetes.
  Jā, ir iespējas augt un attīstīties it visā mūsu pilsētai – bet kaut kā sāk palikt apnicīgi šie “viss ir slikti” komentāri. Veidojam savu vidi paši.

  1. Zane

   Atbilde: dari pats

   Zane, 11. jūlijs 2024 - 10:42

   Atzīsti, ka Ventspils grimst, jo te vairs īsti nav ko darīt ne jauniešiem, ne ģimenēm ar bērniem! Fui , paši te atrakstās, tas jau vairs nav iedzīvotāju viedoklis, bet domes darbinieku atrakstīšanās

  2. hend

   Atbilde: dari pats

   hend, 11. jūlijs 2024 - 11:38

   Viļņā uzstāsies bez maksas Rita Ora. Pasaules līmeņa mākslinieks BEZ MAKSAS. Viela pārdomām. Protams, mums nav budžets tāds.
   Jebkurā gadījumā es būtu tikai priecīgs, ja mums svētkos būtu kaut 40e vērts koncerts ar augsta līmeņa mākslinieku nekā 5e koncerts ar vietējo apakšgalu keksīša pēc.
   Vai mums kādreiz ir bijis pustukšs Prāta vētras koncis renķenē? Nav.
   Es tev garantēju – uztaisi svētkos konci ar jebkādu šobrīd jauniešiem aktuālu augsta līmeņa mākslinieku un uz to konci sabrauks no visām Baltijas valstīm arī par 50e.
   Te diemžēl ir attieksme, ka svētku programmai ir jābūt pieejamai visiem, kas protams ir ļoti labi. Tikai tas arī rada lielu problēmu. Ja svētkus ir jāvar redzēt visiem, tad mums ir jāpielāgojas pie zemāko ienākumu slāņa. Un tas nozīmē to, ka arī saturs būs atbilstoši zemā līmenī.
   Diemžēl privātie neviens nevēlas rīkot Ventspilī pasaulslavenu mūziķu koncertus. Tai pat laikā Cēsīs katru gadu ir mūzikas grandi.
   Kaut ko Ventspils īsti pareizi nedara.

   1. hend

    Atbilde: hend

    hend, 11. jūlijs 2024 - 11:38

    ne jau Rita par velti uzstājas, bet iedzīvotāji varēs bez maksas skatīties un klausīties.

  3. Zaiga

   Atbilde: dari pats

   Zaiga, 11. jūlijs 2024 - 22:59

   Tas tāpēc, ka karaļvalsts ir tikai uz papīra.Pilsētai katastrofāli trūkst naudas, to gan nevar attiecināt uz biezā gala atalgojumu, tostarp, arī vietnieces kultūras jomā.Naudas tikai pietiek elektorāta piebarošanai nākošā gada vēlēšanām.Karaļvalsts saucas …. smiekligi

   1. Tiešām?

    Atbilde: Zaiga

    Tiešām?, 12. jūlijs 2024 - 14:12

    No kādiem datiem vai avotiem radusies doma, ka “katastrofāli trūkst naudas”. Varētu te nopublicēt, lai citi arī zin kur meklēt “katastrofāli”…

    Un par vēlēšanām vai “elektorāta piebarošanu” arī vēl nekas nav dzirdēts – labprāt sevi izglītotu “par” vai “pret”.

 2. Kārlis

  Kārlis, 11. jūlijs 2024 - 06:54

  Pilnīgi piekrītu jautājuma autoram, mūsu pilsēta ir pilnīgi tukša. Pasākumi palikuši tik neinteresanti, ventspilnieki brauc uz citām pilsētām, kur vismaz ir labi mākslinieki. Talsu pilsētas svētki bija superīgi, pilns ar jauniešiem, bet mums tikai pensionāri.pensionāru pilsēta!

 3. Es arī

  Es arī, 10. jūlijs 2024 - 17:42

  Forši, ka padalījies ar informāciju. Braukšu uz Pāvilostu Džentelmeņu špagatu klausīties un uz Valmieru Prātavētras koncertfilmu skatīties

  1. .

   Atbilde: Es arī

   ., 11. jūlijs 2024 - 06:20

   A vèl jau ir opcija pagājušās nedēļas roltonus atkārtoti i/netā noklausît😅

  2. Es arî

   Atbilde: Es arī

   Es arî, 11. jūlijs 2024 - 06:52

   Pag, vai kads vispar ir padomajis, cik zemai vertibai ir jabut cilvekam, lai vins ko tadu aizdtavetu un vel piedevam klausitos un par normu uzskatitu
   Runa par Vpils piedavato svetku programmu

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture