Lasītāja karte skolniekam

Jautājums uzdots: Lasītājs 08. februāris

Labdien!
Lai skolniekam izgatavotu lasītāja karti- vai ir jādodas uz bibliotēku, vai to var izdarīt attālināti?


5 comments

 1. Ventspils bibliotēka

  Ventspils bibliotēka, 09. februāris 2024 - 14:12

  Labdien! Ja bērnam, kurš nav sasniedzis 16 gadu vecumu, ir personas apliecība jeb eID karte vai ISIC karte, tad atsevišķu lasītāja karti nav nepieciešams izgatavot. Bērnam nepieciešams ierasties jebkurā no pilsētas bibliotēkām, lai reģistrētos kā lasītājam. Nepieciešams arī viena no vecākiem aizpildīts iesniegums – to var saņemt bibliotēkās vai izdrukāt no bibliotēkas mājaslapas https://biblioteka.ventspils.lv/wp-content/uploads/iesniegums-bernu.pdf un aizpildīt mājās, vai arī aizpildīt reģistrēšanās laikā, ja viens no vecākiem ierodas kopā ar bērnu. Turpmāk bibliotēkas pakalpojumus bērns varēs saņemt, uzrādot eID karti vai ISIC karti.

  Savukārt, ja bērnam ir tikai dzimšanas apliecība vai pase, aicinām ierasties klātienē kādā no pilsētas bibliotēkām, ņemot līdzi dzimšanas apliecību vai pasi. Arī šai gadījumā nepieciešams vecāku aizpildīts iesniegums. Bērns bibliotēkā uz vietas tiks nofotografēts un reģistrēts lasītāju datubāzē. Lasītāja karte, kuras izgatavošana ir bez maksas, būs gatava aptuveni divu nedēļu laikā, un par to tiks paziņots, nosūtot SMS uz reģistrācijas laikā norādīto telefona numuru. Grāmatas bērns var saņemt uzreiz pēc reģistrācijas, bez lasītāja kartes, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

  1. Ventspils bibliotēka

   Atbilde: Ventspils bibliotēka

   Ventspils bibliotēka, 09. februāris 2024 - 23:57

   Lasītāju ērtībai esam mājaslapā publicējuši arī elektroniski parakstāmu vecāku iesnieguma versiju. To iespējams atrast sadaļā “Dokumenti” https://biblioteka.ventspils.lv/dokumenti/ . Pēc elektroniskas parakstīšanas lūdzam iesniegumu nosūtīt uz e-pasta adresi [email protected]

  2. Papildu jautājums

   Atbilde: Ventspils bibliotēka

   Papildu jautājums, 26. februāris 2024 - 17:07

   Paldies par atbildi!
   Papildus mani interesē tas, vai bērns obligāti ir jāved uz vietas bildēties? Vai varētu tikt izmantota šajā mācību gadā uzņemta portreta bilde no “skolas bildēšanās”? To būtu ērtāk elektroniski aizsūtīt ar elektroniski parakstīto iesniegumu.

   1. Ventspils bibliotēka

    Atbilde: Papildu jautājums

    Ventspils bibliotēka, 27. februāris 2024 - 17:36

    Labdien! Ja Jums tā būtu ērtāk, varat iesūtīt arī iepriekš sagatavotu atbilstošu portreta bildi. Taču mēs vienmēr ļoti priecājamies, ja bērns atnāk uz vietas un varam viņu iepazīstināt ar bibliotēku un tās piedāvātajām iespējām klātienē. Gaidām Jūsu bērnu lasītāju pulkā!

 2. Viesis

  Viesis, 08. februāris 2024 - 18:38

  Klātienē, jo ir nepieciešama bilde. Bet cik zinu, pieaugušajiem vairs netaisa un pietiek ar ID karti.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture