Luksofora papildsekcija

Jautājums uzdots: Jautājums, kas uzdots laikrakstā "Ventas Balss" 06. decembris

Izlasīju avīzē rakstu par to, ka Lielā prospekta un Saules ielas krustojumā luksoforā noņemta zaļā papildsekcija. Saistībā ar to man ir jautājums par Lāčplēša ielas un Sarkanmuižas dambja krustojumu. Braucot pa Lāčplēša ielu, lai nogrieztos pa labi – virzienā uz tiltu, luksoforā ir zaļā bulta. Tajā pašā laikā zaļais signāls iedegas arī tām mašīnām, kas krustojumā stāv pretī. Jautājums, vai mašīnas , kurām ir zaļais braukšanas signāls, pārbraucot krustojumu, drīkst uzreiz pārkārtoties uz labo malējo joslu? Tiem, kas brauc no otras puses, izmantojot zaļo bultu, ir jādod priekšroka pretim braucošajiem vai nē? Vienreiz saistībā ar šo radās pārpratums, jo autobusa šoferis uzreiz brauca labā malējā joslā.


 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 06. decembris

  Atbild Ventspils Komunālā pārvalde:
  Lielā prospekta – Lāčplēša ielas krustojuma luksafors un tā programma ir vairākkārt optimizēta un pašlaik ir atrasts labākais signālu intervāls visos virzienos.
  Satiksmes dalībniekiem krustojums jāšķērso saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem.

5 comments

 1. Šoferis

  Šoferis, 08. decembris 2023 - 09:06

  Jā, tā papildsekcija daudzus nomulsina, bet CSN skaidri pasaka, kam papildsekcija, tam jādod priekšroka citiem virzieniem, jo pretējā pusē zaļais ir pamatsekcijā! Tātad, kam papildsekcija, tam jāstāv un jāgaida kad izbrauks citi virzieni. Protams, kā jau komentārā tika minēts, ka braukšanas kultūra un tolerance nodrošina abu pagriezienu vienlaicīgu uzbraukšanu uz tilta, bet ne visi to ievēro. Otrs aspekts – vajag rūpīgāk pie šādām situācijām strādāt autoskolu instruktoriem. Jo tas pats uz tilta, kam tās liekās zīmes joslās, ja autoskolās normāli mācītu, tad šādu problēmu vispār nebūtu.

 2. Ventspils Komunālā pārvalde

  Ventspils Komunālā pārvalde, 07. decembris 2023 - 14:55

  Katrs autovadītājs, saņemot autovadītāja apliecību, nokārto teorētiskos un praktiskos uzdevumus, t.sk. braukšanu pa joslām.
  Pašvaldība nav tiesīga komentēt likumdevēju normas. Ja kāds autovadītājs ir aizmirsis, kā jāpārvietojas pa braukšanas joslām, nepieciešams atkārtot Ceļu satiksmes noteikumus.

 3. ?

  ?, 07. decembris 2023 - 12:39

  Vai pašvaldības atbilde tiešām atbildēja uz autora jautājumiem?
  Šis izklausās pēc politiķu atbildēm, kuri izvairās atbildēt.
  Tātad, kuram ir priekšroka – tam, kuram ir pilnā zaļā gaisma, bet veic nogriešanos pa kreisi vai tam, kuram ir sarkanais un zaļā papildsekcija + veic manevru pa labi?
  Brīnums, ka atbildē vēl netika iekļauta mārketinga nodaļas informācija par to cik km veloceliņi pilsētā ir. Kāpēc nevar atbildēt uz jautājumiem un kaut ko uz dullo iekopē?

  1. !!!!

   Atbilde: ?

   !!!!, 07. decembris 2023 - 14:11

   Ja reiz uzdod jautājumu, kuram ir priekšroka, es ļoti ceru, ka neesi ne auto, ne velo vadītājs. Lai piedalītos satiksmē, ceļu satikmses noteikumi ir jāzina. UN NĒ, PASVALDĪBAI TIE NAV JĀSKAIDRO. Ja nezini, tad laiks atgriezties skolas solā kādā autoskolā un atkārtot zināšanas!

 4. Rohthoff

  Rohthoff, 07. decembris 2023 - 09:52

  Ja šajā krustojumā autovadītāji ievēros pagrieziena trajektorijas, tad pārpratumiem nevajadzētu būt. Tad praktiski abas plūsmas var izgriezties uz tilta pusi, viena otru netraucējot. Cita lieta ir , ja brauc lielāks transports (lielais buss vai fūre), kuriem šīs pagrieziena trajektoriju līknes ir par mazu, tad paliek tikai ,,piekāpšanās un tolerance ,braukšanas kultūra”…

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture