Par ‘30’ zīmēm iekš ‘Gāliņciema’

Jautājums uzdots: Ivars 19. aprīlis

Kāpēc? Vai mūsdienu bērni vai vecāki ir muļķi?
50+ gadus, visi privātmāju iapašnieki ir sapratuši, ka izejot ārpus savas privātmājas robežas, ir jāpaskatās pa labi, pa keisi. Lūdzu skaidrot, ar ko Gāliņciema ieszīvotāji ir izpelnījušies priviliğētas tiesības uz smazinātu ātruma ierobežojumu?? kā citas, piemēram, Pārventas privātmāju rajons ap Ausekļa ielu?


10 komentārs

 1. 777

  777, 12. maijs 2024 - 12:41

  Cilvēk, pa Pionieru, Brocenu utt ielam tu mierīgi vari braukt pat 80 – policjas tur gandriz nekad nav, a ja ir, tad to var redzet agri pirms tas radars nostrādas. Policija kontrole permendikulāras ielas – puķu, priežu utt. Es ka braucu tur savus 70-80, ta un braukšu un nekas nebūs, es tev teicu. Lai iedzivotāji izdoma likumus SAVAM pagalmam, nevis kopejam ceļiem, kuri tiem nepieder.

 2. Ventspils Komunālā pārvalde

  Ventspils Komunālā pārvalde, 20. aprīlis 2024 - 08:35

  CEĻAZĪMJU NR.525 UN NR.526 UZSTĀDĪŠANA NOTIKS PAKĀPENISKI. Šogad ar šīm zīmēm aprīkoja 6 lielos privātmāju rajonus:
  • Rajons starp Saules, Inženieru, Ganību un Riņķa ielām;
  • Rajons starp Ganību, Inženieru, Zvaigžņu un Riņķa ielām;
  • Rajons starp Durbes, Tērvetes (ieskaitot), Valmieras (ieskaitot),
  Augusta (ieskaitot), Baldones un Kuldīgas ielām;
  • Rajons starp Dīķu (ieskaitot), Tērauda, Kuldīgas un Baldones ielām;
  • Rajons starp Dzintaru, Lidotāju, Tārgales un Embūtes ielām;
  • Rajons starp Kurzemes, Uzvaras, Embūtes, Tārgales un Rindas ielām.
  UN NĀKAMĀ GADĀ DARBS PIE ZĪMJU IZVIETOŠANAS TIKS TURPINĀTS, paredzot nepieciešamos līdzekļus budžetā. Nākamā gadā plānota ceļazīmju Nr.525 un Nr.526 uzstādīšana vēl 4 lielos privātmāju rajonos, tādējādi ierobežojot ātrumu šajos rajonos, un novēršot to, ka transportlīdzekļi šos mikrorajonus izmanto, lai saīsinātu ceļu un apbrauktu luksoforus.

  1. 30

   Atbilde: Ventspils Komunālā pārvalde

   30, 20. aprīlis 2024 - 17:49

   Lielāku stulbumu komunālā pārvalde nevarēja izdomāt ? Katrs autovadītājs var braukt pa jebkuru ielu kur atļauj csn. Apbraukt vai neapbraukt luksoforus ir katra autovadītāja tiesības ! Kurš pieņēma šo stulbo lēmumu?

   1. janis

    Atbilde: 30

    janis, 20. aprīlis 2024 - 20:51

    Tiem iedzīvotājiem, kuri tur dzīvo, tiem ir tiesības rosināt un domei pieņemt. Šo lēmumu atbalsta lielākā daļa pilsētas. Nu nav pa dzīvojamo māju rajoniem nevienam jālido.

    1. 30

     Atbilde: janis

     30, 21. aprīlis 2024 - 08:47

     Jautājums nav par lidošanu , bet komunālās pārvaldes skaidrojumu kāpēc tāds lēmums ir pieņemts. Un kur var redzēt balsojumu ,ka lielākā pilsētas iedzīvotāju daļa šo lēmumu atbalsta ?

     1. Juris

      Atbilde: 30

      Juris, 22. aprīlis 2024 - 13:38

      Kāpēc tavas tiesības ar ātrumu 50km/h (reāli 60-65km/h) izlidot cauri dzīvojamo māju rajonam, lai apbrauktu luksoforus ir lielākas nekā tur dzīvojošo iedzīvotāju tiesības uz mierīgāku kustību un lielāku drošību?
      Neviens tev nav liedzis tur braukt. Tās zīmes ir paredzētas tiem autovadītājiem, kuriem ir problēmas ar cieņu pret sabiedrību un kuri nespēj izprast, ka ir vietas, kur var braukt 120km/h un vietas, kur jābrauc 20-30km/h. Ne velti ir teiciens, ka visi likumi/noteikumi ir rakstīti ar kāda cilvēka asinīm.
      Kā tieši kādam kādas mazās ieliņas izbraukšana ar 30km/h nevis 50km/h var kaut ko ietekmēt? Tur maksimums vari pazaudēt pāris sekundes. Tai pat laikā kāds tur ir ieguvums? Kāds bērns, kurš pazaudējis koncentrēšanos un izskrien pakaļ bumbai/kaķim uz ielas, būs daudz lielākā drošībā.
      Vai tiešām tavas ietaupītās sekundes mazpilsētā ir vitāli svarīgākas nekā citu drošība un miers?
      Šis arī ir tipisks piemērs tam, ka ne visiem ir saprotams kā sabiedrībā vienam pret otru ir jāizturas. Es labprāt daudz ielās lidotu ar 70 un 90km/h, ja nebūtu ierobežojumu, bet es ar loģisko saprātu saprotu, ka riskantākās teritorijās to nevajag darīt. Man nevajag 30km/h zīmes, lai sprastu, ka pa šauru ielu ir jābrauc lēni un uzmanīgi. Tai pat laikā nemelošu, ka uz tukšās Kolkas šosejas mana auto spidometra rādītājs pie 90km/h atzīmes uzkavējas reti. Saproti atšķirību “vietā un laikā” ?

     2. !

      Atbilde: 30

      !, 22. aprīlis 2024 - 15:37

      Šajā rajonā teikšana ir šī rajona iedzīvotājiem, ne visas pilsētas. Tā pat kā, piemēram, 9stāvu māju rajona Inženieru ielā – attiecīgi tā rajona iedzīvotājiem.

   2. Mārtiņš Rozentāls

    Atbilde: 30

    Mārtiņš Rozentāls, 21. aprīlis 2024 - 18:47

    Ir ceļi ārpus pilsētām, kur atļautais braukšanas ātrums 90km/h (vietām lielāks, vietām mazāks).
    Ir pilsētas, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50km/h (vietām, ja to pieļauj blakus esošā apbūve, pieslēdzošo nobrauktuvju skaits un to transporta noslodze, 70km/h).
    Un pilsētās ir vairākas zonas, kā piemēram daudzstāvu dzīvojamo māju teritorijas ar tajās esošajām koplietošanas brauktuvēm un mazstāvu dzīvojamās apbūves zonas ar ielām, kurās lielākoties ir brauktuves bez gājēju ietvēm.

    Daudzstāvu dzīvojamo māju koplietošanas teritorijās, kur ir tikai uzturēšanās funkcija, ir uzliktas ceļazīmes “Dzīvojamā zona”, kur atļautais braukšanas ātrums ir 20km/h un priekšroka vismazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem. Neviens autobraucējiem neaizliedz braukt pa šīm zonām, ja ir vēlēšanās apbraukt kādu ielas posmu vai luksoforu, bet, lai brauktu pa šīm zonām, ir jāievēro konkrēts ātrums un konkrēti noteikumi, kuri attiecas uz dzīvojamām zonām. Tas viss tiek darīts, lai šajās zonās samazinātu caurbraucošo transportlīdzekļu skaitu, lai šīs zonas padarītu pēc iespējas nepatīkamākas caurbraukšanai un uzlabotu drošību.

    Attiecībā uz ielām mazstāvu dzīvojamās apbūves rajonos. Tās visas ir E kategorijas – vietējas nozīmes ielas, kuras nodrošina uzturēšanās funkciju, pakārtoti veicot arī piekļūšanas funkciju. Šādu ielu izbūvē noteicošā ir uzturēšanās funkcijas kvalitātes prasību ievērošana. Šīs visas ielas pārsvarā ir bez gājēju ietvēm un ar šaurām brauktuvēm, un lai uzlabotu šajos mazstāvu dzīvojamās apbūves rajonos dzīvojošo iedzīvotāju drošību, ir nolemts samazināt šajos rajonos esošajās ielās atļauto braukšanas ātrumu līdz 30km/h. Tādējādi tiek ierobežots ātrumu šajos rajonos, papildus samazinot autobraucēju vēlmi tranzīta caurbraukt šos rajonus, lai saīsinātu ceļu un apbrauktu luksoforus. Šeit, tāpat kā iepriekš minēts, attiecībā uz daudzstāvu māju teritorijām, neviens pa šīm ielām braukt tranzītā vai caurbraukt tās, saīsinot ceļu, neaizliedz, bet, braucot pa šīm ielām, ir jāievēro atļautais braukšanas ātrums, kas tagad ir noteikts 30km/h.

    Līdzīgi var minēt arī par minēt par šosejām un pilsētu apbraukšanu. Var apbraukt pilsētu pa apvedceļu, vai arī izvēlēties braukt pa īsāku ceļu cauri pilsētai, kur ir mazāks ātrums, luksofori, utt.

    Lēmuma iniciators esmu es, ņemot vērā šādu mazstāvu dzīvojamo apbūves rajonos dzīvojošo iedzīvotāju sūdzības, lūgumus uzstādīt ātrumvaļņus un rast risinājumus ātruma samazināšanai šādās ielās.
    2023.gadā portālā tika veikta iedzīvotāju aptauja, piedāvājot vairākus risinājuma variantus, un ņemot vērā aptaujas rezultātus un Pašvaldībai pieejamo finansējumu, tika nolemts veidot šādu risinājumu – atļautā braukšanas ātruma samazināšana, uzstādot 525.ceļazīmes.
    Ja ātrums kādā ielā vai kādā konkrētā posmā nesamazināsies un tiks saņemtas iedzīvotāju sūdzības, var tikt lemts par ‘ar segumu izceltu’ ātrumvaļņu izbūvi.

   3. !

    Atbilde: 30

    !, 22. aprīlis 2024 - 15:35

    Protams, katram ir tiesības izvēlēties savu maršrutu, bet nu katram transportlīdzekļa vadītājam ir PIENĀKUMS ievērot ceļu satiksmes noteikumus – iekšpagalmos, stāvlaukumos un dzīvojamajās zonās samazināt braukšanas ātrumu, kā arī izvērtēt situāciju un maršrutu, pa kuru brauc.
    Šīs zīmes ir domātas tiem, kas šos noteikumus ir piemirsuši vai vēlas ignorēt.

  2. Ansis

   Atbilde: Ventspils Komunālā pārvalde

   Ansis, 30. aprīlis 2024 - 14:10

   Komunālā pārvalde, kas jums tā par runas kultūru komentāros, vai tas tagad ir normāli kliegt virsū izmantojot lielos burtus? Jautājums bija pilnīgi savādāks!

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture