Par gājēju ielu

Jautājums uzdots: Jautājums, kas uzdots laikrakstā "Ventas Balss" 25. maijs

Pilsētā vajadzētu ierīkot vismaz vienu gājēju ielu, lai varētu pārvietoties nesteidzīgi. Ja jau mēs pie sevis tā gaidām tūristus, tad vajadzētu kādu ielu, kur var staigāt netraucēti, neskatoties pār plecu. Tādu, kur būtu kafejnīcas. Citādi mums taču visur brauc mašīnas, pat pilsētas Rātslaukumā.


 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 05. jūnijs

  Atbild Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa:
  Vēl nesenā pagātnē, mēģinājums vasarās Kuldīgas ielas Vecpilsētas posmā ierīkot gājēju zonu neguva tādu uzņēmēju un iedzīvotāju atsaucību, lai attaisnotos ar to saistītie ierobežojumi un nepieciešamie ieguldījumi, tāpēc pašlaik netiek plānota kādas ielas posma “mākslīga” pārvēršana par gājēju zonu. Taču pašvaldībai ir cita iecere, kā veicināt sabiedriskās aktivitātes un paplašināt publiski pieejamās teritorijas Vecpilsētā, realizējot jau pasen izlolotu un daļēji jau aizsāktu ieceri par kvartāla daļas starp Rātslaukumu, Akmeņu un Lielo ielu apbūves iekšpagalmu savienošanu un jaunas publiski pieejamas ārtelpas – Rātsdārza izveidi. Šajā dārzā tiktu iekļautas tādas pašvaldībai piederošo īpašumu teritorijas, kā bijušās neatliekamās palīdzības stacijas Annas ielā 11, Rakstnieku un tulkotāju mājas Annas ielā 13, Ventspils Digitālā centra ēku Akmeņu ielā 3 un Akmeņu ielā 5 iekšpagalmi, zobārstniecības klīnikas “Zinta” Lielā ielā 16 teritorija, kā arī neapbūvētais zemes gabals Lielā ielā 10, par kura iegādi pašvaldības dome drīzumā varētu lemt.
  Lai īstenotu šo ieceri, jau šā gada janvārī pašvaldības dome pieņēma lēmumu atbalstīt projekta “Solārā Vecpilsēta Ventspilī un Liepājā” iesniegšanu Eiropas pilsētvides iniciatīvas Inovatīvo darbību sadaļas pirmajā uzsaukumā “Jaunais Eiropas Bauhaus”. Šajā projektā, kā pilotprojektu, tiek paredzēts realizēt objektu “Kultūras rezidenču centrs ar Rātsdārzu Annas ielā 11, Ventspilī”, kas sevī ietver Mūziķu rezidences ēkas jaunbūvi Annas ielā 11, vēsturiskā ugunsdzēsēju torņa atjaunošanu un integrēšanu kultūrvidē, kā arī Rātsdārza izveidi. Rātsdārzs, tad arī varētu būt tā vieta, kurā ventspilniekiem un viesiem nesteidzīgi pastaigāties, satikties, baudīt radošu atmosfēru un mākslu, vai pasēdēt pie kafijas tases.

 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 25. maijs

  Atbild Ventspils Komunālā pārvalde:
  Labdien!
  Informējam, ka šobrīd gājēju iela ir ierīkota Annas ielā, tā ir norobežota transportlīdzekļu kustībai. Pašlaik nav plānots ierīkot vēl kādu gājēju ielu, izņemot svētku un pasākumu laikā.

1 comment

 1. Viesis

  Viesis, 26. maijs 2023 - 13:03

  Šī ir ļoti laba ideja un pašvaldībai vajadzētu apdomāt kur un kā to īstenot. Varbūt pieminēto gājēju ielas posmu Annas ielā varētu pagarināt līdz Drogas veikalam, kā tas bija kādreiz? Vismaz vasaras sezonā. Domāju, ka gan vietējie, gan tūristi par tādu lietu priecātos. Pilsētā būtu jauna dzīvīga vieta. Šobrīd vasaras vakaros cilvēkus vairāk redz pie CircleK vai stāvlaukumos, bet ielas centrā ir tukšas.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture