par informatīvo biļetenu un domes sēdi

Jautājums uzdots: ventspilnieks 15. februāris

Skatījos domes sēdi un radās jautājums par šeit bieži apspriesto informatīvo izdevumu. To tiešām izdod Ventspils bibliotēka? Pilni atkritumu konteineri ar šo izdevumu, jūs tak paši redzat, ka tos cilvēki nelasa vai ja lasa, tad maza daļa. Un tas izmaksā 73000 eiro. 73000 aiziet pa taisno atkritumos. Ja jau izdod bibliotēka, tad šo izdevumu lai lasa bibliotēkā. Vai varbūt vajaga apzināt cilvēkus, kas to lasa un kam piegādāt. Kopš kura esam tik bagāti, ka varam naudu šādi izsviest? Šāda nauda noderētu augstskolai zinātniskā krājuma izdošanai vai slimnīcai, vai skolām un bērnudārziem.


12 komentārs

 1. ventspilniece

  ventspilniece, 23. februāris 2024 - 23:25

  Domes atbildes joprojām nav.

 2. Gaida

  Gaida, 19. februāris 2024 - 22:24

  Nu re, iedzīvotāji saka, ka šāds buklets nav nepieciešams, bet domei vienalga, jo iedzīvotāju viedoklis nav svarīgs un nav uzkluasāms.

 3. Elita

  Elita, 19. februāris 2024 - 12:07

  Tas viss vēl ir sīkums. Ja visi zinātu, cik daudz uz dažādiem bukletiem tērē Tūrismu informācijas centrs, tad mati saceltos stāvus. Tas viss ir pilnīgi nevajadzīgi. Vakardien! Braukāšana uz izstādēm pilnīgi sviests un naudas tērēšana. Tur strādā ļoti daudz darbinieku. Nozares pārstāvji viņus nav dzirdējuši ne redzējuši. Atrašanās vieta – pilnīgi garām. Šajā kantori pietiktu divi darbinieki un animātors pārģērbts pa gaili vai vistu, kurš skraida pa ielām un uzrunā garāmgājējus.
  Pilnīga naudas izšķērdēšana! Vakardiena!

 4. Jānis

  Jānis, 17. februāris 2024 - 14:43

  Domes pozīcijas deputātu, darbinieku un viņiem piesaistīto komentētāju nepārtraukti skandinātais “likums liek informēt iedzīvotājus” šī izdevuma sakarā neiztur nekādu kritiku. Jā, likums liek domei informēt iedzīvotājus par pieņemtajiem lēmumiem, budžeta izlietojumu, BET KĀDS TAM SAKARS AR ŠO IZDEVUMU, pasakiet?
  Paskatāmies pēdējo izdevumu. Kas tad tur rakstīts:
  1) koncertzālei 5 gadu jubileja un “Jūras vārtiem”15. Tam kopā 4 lappuses. Vai tur ir kaut vārds par to, cik pašvaldības budžetam tas izmaksā? Protams, nav. Patētiski teksti par to, cik slikti dzīvojām kādreiz un cik labi tagad.
  2) Kultūras projektu konkursi. Itkā ok. Vai ir kaut vārds par tam piešķirto budžetu? Nav. Nav pat nekā, kad un kur varēs pieteikties šogad. Atkal pliki reklāmas teksti.
  3)Kormūzikas balva Aigaram Meri. Forši. Prieks par viņu. Kāds tam sakars ar pašvaldības lēmumiem?
  4) Bardu saiets “Tatjanas diena”. Ok, pašvaldības atbalstīts pasākums, trīs lielas smukas bildes. Tiešām tik būtiski par to informēt katru pastkastīti?
  5) Gada balva sportā. Nu labi, savā ziņā aktuāli, bet ne vārda, kas izlemj balvas piešķirt, ne vārda par pašvaldības budžetu šai sakarā.
  6) Hakatons jauniešiem. Kāds sakars ar informēšanu par pašvaldības lēmumiem? Tāds, ka pašvaldība kaut kad izveidoja digitālo centru utt. Ok, nu šādu ķēdīti varētu pilnīgi ar jebko savilkt, bet tāds vispār nav pieminētā likuma mērķis.
  7) 3.pamatskolai jubileja. Reklāmas teksti bez sakara ar pašvaldības lēmumiem.
  8) Dzemdību nodaļa Ventspils slimnīcā. A gadījumā nav tā, ka slimnīcas pamatā finansē valsts, bet Ventspilī viss, kas saistīts ar valsti ir slikti?
  9) Atbalsts pagalmu sakārtošanai un māju siltināšana – nu šis būtu ok, bet atkal neviena cipara, nevienas konkrētas norādes, kas konkrēti jādara, bet kopumā šis tā kā varētu kvalificēties.
  +pasākumi februārī pēdējā lapā. Šis laikam ir vienīgais iemesls tiem dažiem izdevumiem nenonākt miskastē uzreiz.
  Jā, likums liek informēt iedzīvotājus, bet tas nav obligāti jādara ar uz krāsaina, dārga un nekur citam neizmantojama papīra. Un, vēlreiz, šis nav informatīvs izdevums par pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem, šis ir reklāmas buklets “Ir labi dzīvot Ventspilī!”
  Un vēl likums diezgan daudz runā par nelietderīgu valsts un pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu.

  1. !!!

   Atbilde: Jānis

   !!!, 19. februāris 2024 - 15:17

   Uz vāka viņiem var redzēt, ka ir tiesību aktu skaidrojumi un informatīvie izdevumi. Tas, ko tu te citē nav tiesību aktu skaidrojums. Šogad neesmu redzējusi tos aktu skaidrojumus. Informatīvajos izdevumos ir aktuālie notikumi, konkursi, arī lēmumi, bet vairāk tādā lielākam iedzīvotāju skaitam interesējošā manierē. Par tiem pašiem konkursiem un pasākumiem. Tas jau viss tiek darīts no domes budžeta, forši, ka stāsta , kur to naudu tērē. Vismaz ir skaidrs, kur viņa paliek un var uzzināt par vairāk notikumiem, kas apkārt notiek, citādi dzīvojot savā informācijas burbulī daudz ko palaiž garām, bet šis ir tāds bez algoritmu ietekmes, par visu pilsētā notiekošo!

 5. vadims

  vadims, 16. februāris 2024 - 10:30

  Tas ir viena cilvēka interesēs kurš slēpjas aiz Domes.

 6. agen

  agen, 15. februāris 2024 - 20:22

  Un labākais, ka no tā izdevuma nav iespējams atteikties. To uzspiež pilnīgi visiem iedzīvotājiem ar melīgu atteikumu, ka tas skaitās domes oficiālais papīrs un uz to neattiecas iedzīvotāju tiesības. Ja vēl tas saturs saturētu visu to ko dublē ventasbalsī, tv un internetā, tad varētu saprast. A te ir tikai pozitīvisma buklets, kur nevar iegūt ne tuvu pilnvērtīgu informāciju par pašvaldības budžetu. Ja tas ir pozitīvisma buklets, tad izdaliet to citās pilsētās, lai pievilinātu mums jaunus iedzīvotājus. Kāda ir pievienotā vērtība tik anormālu tirāžu taisīt, cirst kokus, tērēt naudu, radīt atkritumus un piespiedu kārtā mest katrā pastkastītē, pat ja uz tās ir informācija, ka REKLĀMAS NEMEST! ?
  Kur loģika? Pašvaldībai ir sāpīgs taupības budžets, bet tiklīdz runa ir par šo informatīvo izdevumu, tad nauda nav problēma. Varbūt beidziet uzspiest pastniekiem ignorēt iedzīvotāju vēlmes nesaņemt šo izdevumu un izskaitiet cik liela tirāža paliek neizdalīta, lai samazinātu izdevumus.

  1. !!!

   Atbilde: agen

   !!!, 16. februāris 2024 - 14:51

   Domei ir pienākums, noteikts ar likumu, ka ir jāinformē sabiedrība, visi iedzīvotāji. Pienākums ir jāpilda. Tiek izmantoti dažādi veidi, kā informēt – tv, radio, prese vietējā un nacionālā, tā par internets. Katram no tiem ir sava grupa. Bet ir grupa, ko nesasniedz neviens no iepriekšējiem. Tāpēc jau ir pa laikam tās aptaujas, kur zvana un prasa – kur saņemat informāciju par aktuālo. gan jau ka no tā, ko tur cilvēki pasaka arī tiek vērtēts, kā iedzīvotājus apziņot.

   1. Cibiņš

    Atbilde: !!!

    Cibiņš, 16. februāris 2024 - 17:48

    Eu, Kristap…, pastāsti tak vienreiz, kā tu to visu tik labi zini! Tu Štirlics?

   2. he

    Atbilde: !!!

    he, 17. februāris 2024 - 23:13

    Neviens likums neuzspiež sasniegt pilnīgi visus! Vai informēšana vietējā avīzē, internetā, tv ir par maz?
    Otrkārt: izskaidro, kāpēc vienlaicīgi ir jāpublicē ventasbalss avīzē un šajā informatīvajā lapā?
    Vai tev neliekas, ka ir izšķērdība vienlaicīgi publicēt informāciju avīzē un šajā bukletā? Tātad avīzes abonents saņem šo info dubultā!
    Varbūt tad atteikties no publicēšanas ventas balsī un visu likt šajā informatīvajā bukletā? Ja buklets tiek bez maksas dots pilnībā visiem, tad kāpēc kaut kādas VIP ziņas būtu jāliek maksas avīzē?
    Un kā jau iepriekš te ir citi minējuši – Ja pašvaldībai ir jāinformē sabiedrību, tad kāpēc viņi to dara selektīvi? Ar to tev nav problēmas? Vai iedzīvotāji nav pelnījuši saņemt visas ziņas, ne tikai selektīvu pozitīvismu?
    Tieši tur jau arī ir tā problēma, ka šis buklets nespēj izturēt kritiku par to, ka tas būtu informatīvs materiāls, jo tur ir tikai selektīvs pozitīvisms un pārējais tiek “noklusēts”
    Pašvaldībai ir pienākums arī neizšķērdēt iedzīvotāju saražotos naudas līdzekļus un šobrīd šis informatīvais piespiedu buklets ļoti manevrē uz šķērdēšanas līnijas.

    1. !

     Atbilde: he

     !, 19. februāris 2024 - 15:21

     Neabonēju vietējo avīzi un neskatos vietējo TV, šis mani sasniedz vislabāk no pilsētas sniegtās informācijas. Sociālajos tīklos skatos noteiktu informāciju, tā vairāk saistīta ar manu hobiju, līdz ar to maz no pilsētas liktā nonāk manā ziņu lentā.
     Pilsētas portālu, tā pat kā ziņu portālus apskatu pāris reizes dienā, lai redzētu aktualitātes, bet nu acīm redzot tās ir krietni vairāk nekā es pagūstu pamanīt. Līdz ar to man patīk tas, ka man pasta kastītē ir aktuālā informācija, kuru es varu skatīties sev ērtā laikā un vietā.

   3. viesis

    Atbilde: !!!

    viesis, 20. februāris 2024 - 16:04

    Tad jau droši vien zini, ko darīs ar tiem, kas pa taisno šo makulatūru ielidina miskastē?
    Būs kādi piespiedu līdzekļi?

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture