Pilsētas centrs

Jautājums uzdots: Jautājums, kas uzdots laikrakstā "Ventas Balss" 14. februāris

Esmu pamanījusi, ka šogad pilsētas centrs – Kuldīgas , Ganību iela – ir uzkrītoši netīrīts. Pilsētas nomale spīd un laistās, taciņas ļoti labi notīrītas, bet centrs gan nevar lepoties ar tādu tīrību. Kas ir noticis?


 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 14. februāris

  Atbild Ventspils Komunālā pārvalde:
  Ziemas sezonā ielu uzturēšanu veic saskaņā ar ielu uzturēšanas noteikumiem, vadoties pēc ceļu uzturēšanas klasēm prioritārā secībā. Vērtējot ielu un ietvju tīrības kvalitāti, jāņem vērā nokrišņu ilgums, cik daudz ir uzsnidzis, vai nokrišņi pēc neilga laika atkārtojas, gaisa temperatūra, jo no tās atkarīga pretslīdes materiāla iedarbība.
  Ventspils pilsētas ielu kopējais garums ir vairāk nekā 191 km, visas ielas pilsētā vienlaikus nav iespējams notīrīt. Tādēļ ielas tiek sadalītas 5 klasēs – A, B, C, D un D (grantētās), kas tiek noteiktas, pamatojoties uz ielu nozīmīgumu un kustības intensitāti tajās. Ganību un Kuldīgas ielas ir A klases ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports un tiek notīrītas 2 stundu laikā pēc sniega snigšanas. Katrai klasei ir noteikts laika periods, kādā brauktuve ir jāattīra pēc snigšanas vai apledojuma, to apstrādājot ar pretslīdes materiālu:
  • A klases ielas – 2 stundu laikā pēc snigšanas vai atkalas. Šo ielu kopējais garums pilsētā ir 51 km, un tās ir sabiedrisko transportu ielas, kurās ir liela kustību intensitāte;
  • B klases ielas – 4 stundu laikā;
  • C klases ielas – 6 stundu laikā, ja sniega kārta ir virs 6 cm;
  • D klases ielas – 24 stundu laikā, taču šeit tiek tīrīti tikai krustojumi. Ja sasnigusī sniega kārta ir virs 10 cm, tad tiek organizēta ielu tīrīšana visā to garumā.
  Ielu tīrīšana veic komersants saskaņā ar līguma nosacījumiem. Ielu tīrīšanas tehnika ir aprīkota ar GPS raidītājiem, kas ļauj pārliecināties par līguma nosacījumu pildīšanu un dod iespēju izsekot tehnikas pārvietošanos konkrētos pulksteņa laikos un maršrutos.
  Ventspils pilsētā ietvju tīrīšana veic vairāki komersanti. To tīrīšanu organizē gan pašvaldība, gan arī piegulošo māju pārvaldnieki vai īpašnieki, kuri vai nu noslēguši līgumu par ietvju tīrīšanu, vai paši veic piegulošās teritorijas tīrīšanu.

1 comment

 1. Niks

  Niks, 14. februāris 2024 - 20:21

  Variet palīdzēt pilsētai, ja tik ļoti šobrīd gribas – tā kā agrāk….

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture