Pilsētas puķu dobes

Jautājums uzdots: Jautājums, kas uzdotas laikrakstā "Ventas Balss" 18. aprīlis

Kas noticis ar mūsu skaisto, ziedošo pilsētu? Dzīvoju Lielajā prospektā un bieži dodos staigāt. Skatoties uz dobēm, nesaprotu, kāpēc tās vēl nav sakoptas? Stādījumi nav apgriezti, redzamas vecās koku lapas. Tīlīt jau maijs, citus gadus šajā laikā jau sen bija sakopts. Jaunpilsētas laukumā ir skaista pļaviņa ar krokusiem, kur vienmēr gāju priecāties un fotografēt, lai nosūtītu bildes radiem un draugiem citās valstīs. Šogad šī vieta nav sakopta, un ziediņi nav spējuši uzziedēt. Dvēsele sāp. Ja trūkst darbinieku, vai nevar iesaistīt skolēnus, studentus?


 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 18. aprīlis

  Atbild Ventspils Komunālā pārvalde:
  Ventspils pilsētā darbs pie apstādījumu veidošanas un kopšanas notiek pakāpeniski un līdzīgi kā iepriekšējos gados. Pirmās tika aprūpētas tās puķu dobes, kurās stāda pavasara puķes. Lieldienu nedēļā, līdz ar pirmo atraitnīšu iestādīšanu, Ventspilī tika atklāta pavasara ziedu sezona. Atraitnītēm patīk augt vēsumā, un tās labi pacieš īslaicīgu temperatūras pazemināšanos līdz pat –5°C, tāpēc dobēs šos ziedus varēja iestādīt jau agrā pavasarī. Pārējo pilsētas dobju apstādīšana tika veikta, ņemot vērā meteorologu prognozes par gaidāmajiem laika apstākļiem, īpaši – naktīs. Kopumā pilsētas dobēs un puķu podos šopavasar iestādīti teju 6000 pavasara ziedu stādi. Pilsētas dobēs jau zied atraitnītes, prīmulas, neaizmirstulītes un pulkstenītes. Ziemciešu dobes sāks kopt no 22.aprīļa.
  Dažās vietās pilsētā, arī Jūsu pieminētajā Jaunpilsētas laukumā, zem kokiem šogad krokusi ziedēja mazāk, bet tas ir saistīts ar krokusu augšanas specifiku, ka ar katru gadu samazinās izaugušo un izplaukušo krokusu skaits. Tomēr Lieldienu nedēļā, dažādās pilsētas vietās, par krokusu krāšņumu bija iespēja papriecāties, kas fiksēts fotogrāfu uzņemtajos attēlos.

2 comments

 1. Arī no pilsētas

  Arī no pilsētas, 19. aprīlis 2024 - 20:24

  Tad kad palīgdarbiem piesaista skolēnus, tad 100 un 1 vecāks ir neapmierināts par savas atvases nodarbināšanu.

 2. Īriss

  Īriss, 19. aprīlis 2024 - 09:58

  Vai tad gramatiku skolā nemācīja?

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture