Siltuma rēķins

Jautājums uzdots: Vilmārs 17. Novembris

Labdien,

Es kā vientuļais pensionārs saņēmu siltuma rēķinu un sapratu, ka šogad par apkuri man būs jāmaksā krietni vairāk(desmitiem procentu vairāk kā citos gados). Papētīju amatpersonu deklarācijas un sapratu, ka jālūdz padoms Ventspils pilsētas domes deputātiem – Vītoliņa un Lemberga kungiem. Vītoliņa kungam pagājušā gadā pensijā ir izmaksāti aptuveni 54000 Eur (apmēram 4500 eur mēnesī pirms nodokļiem), savukārt Lemberga kungam 73000 Eur (apmēram 6000 eur mēnesī pirms nodokļiem). Papildu algas domē un citur, bet tas ne tik svarīgi. Es labprāt arī saņemtu vismaz 1000 eur pirms nodokļiem. Padalieties, lūdzu, ar veiksmes stāstu, kā sapelnīt 10 un vairāk reizes lielākai pensijai kā Latvijā vidēji.
Sirds siltus svētkus!

Vilmārs


9 comments

 1. Ilmis

  Ilmis, 19:14 21. Novembris 2023

  Citu maciņā skatoties, savu nepiepildīsi!

 2. ABC

  ABC, 20:43 19. Novembris 2023

  Liela pensija nav nekāda veiksme, bet gan rezultāts ilgus gadus lielai algai, no kā maksāti lieli nodokļi.
  Ja cilvēks visu mūžu strādājis zemi atalgotus darbus par ne vairāk kā 1000 EUR mēnesī, tad būtu stulbi iedomāties, ka būs arī 1000 eur pensija.
  Pensija ir aptuveni 40% no algas. Tātad ja biji visu mūžu sētnieks, tad arī būs attiecīga pensija… Un nevajag te tagad iedomāties, ka vācieši un zviedri dzīvo labi no 2.līmeņa pensijām. Viņi dzīvo labi, jo veikuši papildus ieguldījumus visu dzīvi 3.līmeņa pensiju uzkrājumos utt., no plikas pensijas neviens neceļo pa pasauli.

  1. Vadims

   Atbilde: ABC

   Vadims, 11:05 21. Novembris 2023

   Vēl jāpieskaita darbs brīvostā kura bija otrā Dome ar līdzvērtīgu algu. Bet ja darbs būtu vētīts tikai Domē tad tā aina būtu savādāka.

   1. !

    Atbilde: Vadims

    !, 15:02 21. Novembris 2023

    Tie ir vairāki darbi, amati, kurus lai ieņemtu bija nepieciešama izglītība, kas arī prasa resursus , lai to iegūtu – gan finansējumu, gan laiku.
    Un arī, protams, kas kā dzīves laikā attiecas pret nodokļu maksāšanu, iekrāšanu, naudiņas atlikšanu un visu pārējo. Var jau darba mūžā pelnīt ļoti labi, saņemt to aploksnē un dzīvot zaļi. Bet tad tik jāatceras, ka pienākot pensijai jāpastāv klusu, ja tā tā dzīvīte dzīvota, nevis jāčīkst par mazo pensiju.

    1. Vadims

     Atbilde: !

     Vadims, 08:23 22. Novembris 2023

     Es personīgi ar savu iegūto izglītību esmu strādājis vienā darba vietā bet ne jau vairākās darba vietās jo tas fiziski bija neiespējams.

     1. Viesturs

      Atbilde: Vadims

      Viesturs, 17:21 22. Novembris 2023

      Jāpiekrīt gan. Kā savā laikā un šobrīd domes personāži var strādāt vairākās darba vietās vienlaicīgi? Kā tas fiziski iespējams. Pēc amatpersonu deklerācijas skaidri redzams, ka dažam labam ir pat septiņas darba vietas

  2. Einārs

   Atbilde: ABC

   Einārs, 17:35 22. Novembris 2023

   Ja 6000 eur pensija ir 40% no vidējās atalgojuma dzīves laikā, tad sanāk, ka visu darba stāžu vidēji ir saņemti 15000 eur mēnesī. Neslikti, es teiktu.

 3. cits pensionārs

  cits pensionārs, 00:11 18. Novembris 2023

  Lembergs un Vītoliņš Domē ir strādājuši 30+ gadus. Vajadzēja dzīves laikā sapelnīt sev pensiju, nevis tagad pētīt citu kabatas.

  1. Skaidra

   Atbilde: cits pensionārs

   Skaidra, 18:13 23. Novembris 2023

   Lembergs ar Vītoliņu nevis tikai strādāja, bet reāli apzagās, kā var amatpersona ar algu aptuveni 1600 bruto saņemt tādu pensiju un tikt pie tādiem īpašumiem, ko? Sagrāba daļas visos lielajos ostas uzņēmumos, iecēla sevi valdēs un padomēs, un Pats vēl bērnus par miljonāriem pataisīja… Un vēl aste ar pēkšņi mirušajiem velkās pakaļ.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture