Kērlingisti Santa Blumberga-Bērziņa un Andris Bremanis startē pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā

1

Latvijas 2023. gada čempioni – Ventspils kērlinga kluba jauktais pāris Santa Blumberga-Bērziņa un Andris Bremanis startē pasaules čempionāta kērlingā jaukto pāru kvalifikācijas turnīrā, kas no 2. līdz 7. decembrim notiek Skotijā, Damfrīzas ledus arēnā.

Šajā turnīrā 26 pasaules valstu jaukto pāru komandas sacentīsies par 4 atlikušajām vietām dalībai Pasaules čempionātā, kas nākamā gada aprīlī notiks Zviedrijā, Esteržundā, kurā tiesības piedalīties, pēc 2023. gada pasaules čempionāta rezultātiem, ir jau izcīnījušas 16 valstu komandas.

Turnīra komandas ir sadalītas četrās grupās, kur no rītdienas līdz otrdienas vakaram aizvadīs apļa spēles, pēc kurām divas labākās komandas no katras grupas 6. un 7. decembrī izspēlēs izslēganas spēļu turnīru. Latvijas komanda startēs A grupā kopā ar Vāciju, Indiju, Īriju, Kirgizstānu, Ķīnas Taipeju un Ukrainu.

Latviju pārstāvošais pāris Santai Blumberga Bērziņa un Andris Bremanis ir divkārtēji Latvijas čempioni jauktajiem pāriem, iepriekšējais sasniegums šādā sastāvā bija vēl abu junioru vecumā 2016. gadā, un abu augstākais kopējās karjeras sasniegums ir izcīnītā 8. vieta 2017. gada pasaules čempionātā jauktajiem pāriem, kas ir viens no augstākajiem sasniegumiem visā Latvijas kērlinga vēsturē. Neskatoties uz šī gada Latvijas sportam nepietiekami atvēlēto finansējumu, kas sagatavošanas periodā neļāva gūt pietiekamu pieredzi augstas konkurences turnīros, vēlam Santai un Andrim labu startu un Latvijas kērlinga iespējamu atgriešanu jaukto pāru elites divīzijā!

Vairāk par sacensībām – Pasaules kērlinga federācijas mājaslapā https://worldcurling.org/events/wmdqe2023


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture