“Jūras vārtu” jubilejas lielais notikums

1

Jau šajā trešdienā, 15. maijā, plkst. 19.00 teātra nama “Jūras vārti” 15 gadu jubilejas koncertā uz skatuves kāpa iemīļoti mūziķi un aktieri, izskanēja gan populāras dziesmas no dažādām izrādēm, gan pazīstamākie šova dalībnieku hīti.

15 gadu laikā, kopš “Jūras vārti” nes teātra nama vārdu, uz šīs skatuves pabijis liels skaits aktieru un mūziķu, nospēlētās neskaitāmas izrādes un izskanējuši daudzi un dažādi koncerti. Jubilejas lielkoncerts ļaus atskatīties gan uz māksliniekiem, kas kāpuši uz šīs skatuves, gan repertuāru, kas uz tās izspēlēts un izdziedāts, turklāt ne vien pēdējo 15 gadu laikā.

Starp koncerta dalībniekiem bija vienmēr gaidītā Marija Naumova, kura atzīst, ka arī viņai Ventspils ir īpaša vieta: “Ventspilī ikreiz uzstājos ar prieku, jo ar šo pilsētu mani saista ļoti siltas attiecības un labas atmiņas. Paldies par tām! Tādēļ jo īpaši priecājos par iespēju būt klāt arī šajā reizē – “Jūras vārtu” jubilejas koncertā, priecājos par iespēju satikt savus skatuves kolēģus. Esot visiem kopā, uz viena prieka viļņa, – nepamet sajūta, ka tas viss mūs vieno. Spilgti un skanīgi svētki, kādi noteikti izskanēs Ventspilī, sagaidot teātra nama “Jūras vārti” jubileju, spēs iepriecināt ikvienu – gan māksliniekus uz skatuves, gan skatītājus zālē. Uz drīzu tikšanos jūspusē.”

Divu stundu garajā programmā skanēja dziesmas no izrādēm “Lilioms”, “Šveiks”, “Dāmu paradīze”, “Žanna d’Arka”, “Meldermeitiņa”, “Šerloks Holms”, “Tobago”, “Operas spoks”, Bizē “Karmenas” un citām. Koncertā piedalījās Intars Busulis, Dita Lūriņa, Raimonds Celms, Marija Naumova, Ivo Fomins, Normunds Rutulis, grupas “Citi zēni” un “Jūras akmentiņi”, Veronika Plotņikova, Ilona Bagele, Artis Robežnieks, Karīna Tatarinova, Edgars Pujāts, Ainis Zavackis, Jānis Kalniņš, Santa Šillere, Jānis Strazds, Kristīne Kārkle-Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Gints Grāvelis, Ieva Puķe, Edgars Kārklis, Zane Biķe, Ģirts Rāviņš, Mārtiņš Kanters, Rolands Meržejevskis, Zintis Žvarits, Jānis Kalniņš, Pēteris Liepiņš un Gidons Grīnbergs.

“Jūras vārtu” 15. dzimšanas dienas lielkoncertā tika ņemts talkā pat īpašs mākslīgā intelekta rīks – “Jubilejas Kalendārs”. Tas mainīja vizuālos tēlus un runāja dažādu populāru aktieru un dziedātāju balsīs, palīdzot mūziķim Mārtiņam Kanteram vadīt šo koncertu. Atraktīvā veidā tas ļāva atskatīties uz teātra nama vēstures spilgtākajiem mirkļiem, kas mijās ar efektīgiem populāru mākslinieku  priekšnesumiem uz skatuves un iepriekš iefilmētiem, īsiem sveicieniem, kas sūtīti no visneiedomājamākajām vietām Latvijā, Eiropā, pasaulē un visā visumā. Jūras Vārtu jubilejas kulminācijā iecerēta “virtuālā kora” apsveikuma dziesma un virtuālā uguņošana.

Jubilejas lielkoncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija” ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

105

Autors: Ventspils hronikas arhīvs


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture