Koncertzālē “Latvija” notiks Kurzemes biznesa forums 2024

1

Ventspilī Kurzemes biznesa forumā 2024 notiks diskusija par atkrastes vēja parkiem un ūdeņraža ekonomiku.

Ventspils, Latvija – 2024. gada 17. aprīlī no pl. 10.00 līdz 16.00 koncertzālē “Latvija” notiks Kurzemes biznesa forums 2024, kas iezīmēs kārtējo soli Latvijas vēja parku un ūdeņraža ekonomikas attīstībā. Pasākumā piedalīsies augsta līmeņa amatpersonas no Latvijas valdības, Dānijas Enerģētikas aģentūras, Latvijas investīciju un attīstības aģentūras, AS “Augstsprieguma tīkls”, Ventspils brīvostas pārvaldes un citi nozares eksperti.

Konferencē Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš sniegs informāciju par pašvaldības atbalstu atjaunojamās enerģijas projektiem Ventspilī. Izcels ieguvumus, ko pilsētai un iedzīvotājiem sniegs vēja parku un ūdeņraža ekonomikas attīstība. Aicinās uz ciešu sadarbību starp pašvaldību, uzņēmējiem un citiem ieinteresētajiem.

Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis apliecinās Latvijas valdības apņemšanos attīstīt atjaunojamo enerģiju. Informēs par konkrētiem pasākumiem, ko valdība veic, lai veicinātu vēja parku un ūdeņraža ekonomikas attīstību. Uzsvērs Latvijas ieguldījumu kopīgajā Eiropas Savienības mērķī sasniegt klimata neitralitāti līdz 2050. gadam.

Dānijas Enerģētikas aģentūras pārstāvis vēja parku speciālists Philip Temnæs dalīsies ar Dānijas pieredzi vēja enerģijas jomā, kur tā ir guvusi ievērojamus panākumus. Pastāstīs par Dānijas pieredzi ūdeņraža ražošanā un izmantošanā un ierosinās mācības, ko Latvija varētu gūt no Dānijas pieredzes.

LIAA pārstāve direktora vietniece investīciju un enerģētikas jautājumos Laura Štrovalde informēs par Latvijas piedāvāto pievilcīgo biznesa vidi investoriem atjaunojamās enerģijas jomā. Izcels konkrētus investīciju projektus atjaunojamās enerģijas jomā, kas tiek īstenoti Latvijā, piemēram ElWind. Iepazīstinās ar pieejamajiem atbalsta instrumentiem investoriem.

Dānijas Eksporta un Investīciju fonda (EIFO) pārstāvis Lars Ulrich Jensen parādīs, kā fonds darbojas kā virzītājs un atbalstītājs jauniem zaļās enerģijas centieniem un projektiem gan Dānijā, gan lielākajā daļā pasaules. Kā palīdz dažāda līmeņa uzņēmumiem, attīstītājiem un bankām lielākajā daļā nozaru sekmīgi īstenot kopējus mērķus.

AS “Augstsprieguma tīkls” valdes loceklis Arnis Daugulis uzsvērs punkti AST lomu atjaunojamo energoresursu integrēšanā elektroenerģijas sistēmā. Informēs par izaicinājumiem, ar kuriem jāsaskaras, attīstot atjaunojamo enerģiju Latvijā, īpaši saistībā ar jūras vēja parku integrāciju. Iezīmēs AST ieguldījumus infrastruktūras attīstībā, lai nodrošinātu atjaunojamo energoresursu efektīvu transportēšanu un sadali.

Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs apliecinās Ventspils ostas ambīcijas atkrastes vēja parku apkalpošanai. Prezentēs Ventspils brīvostas unikālās priekšrocības atkrastes vēja parku apkalpošanai, pateicoties tās ģeogrāfiskajam stāvoklim, dziļumam, pieejamai infrastruktūrai un pieredzei kravu apstrādē. Iepazīstinās ar plānotajiem ieguldījumi infrastruktūras attīstībā, lai nodrošinātu atkrastes vēja parku apkalpošanai nepieciešamās pakalpojumus. Atgādinās par Ventspils brīvostā pieejamo infrastruktūru Latvijas ūdeņraža ekonomikas attīstībai, nodrošinot terminālus un infrastruktūru ūdeņraža ražošanai, uzglabāšanai un transportēšanai.

Pasākumā norisināsies diskusija “Vai zaļā enerģija stiprinās Latvijas enerģētisko drošību un reģionu ekonomisko attīstību”. Diskusijas dalībnieki – ekonomists Pēteris Strautiņš, AST valdes loceklis Arnis Daugulis, atjaunīgās enerģijas klastera attīstītājs Kaspars Liepiņš un Vēja enerģijas asociācijas padomes priekšsēdētājs Gatis Galviņš.

Pasākums norisināsies 17. aprīlī no pl. 10.00 līdz 16.00 koncertzālē “Latvija” telpās Lielajā laukumā 1, Ventspilī.

Vairāk informācijas un reģistrēšanās iespēja: www.kurzemesbiznesaforums.lv.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai

Pasākums tiek organizēts projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture