Kšištofa Urbanjaka ērģeļmūzikas koncerts Ugālē

1

Kšištofa Urbanjaka (Polija) ērģeļmūzikas koncerts Ugālē 3. oktobrī, plkst. 19.00 Ugāles evaņģēliski luteriskā baznīcā.

Koncerta programmas kodolu veido Johana Sebastiāna Baha agrīnie darbi. Tos papildina izcilu Ziemeļvācijas komponistu skaņdarbi, kas spēcīgi ietekmēja Baha daiļrades turpmāko attīstību. Īpašu vietu ieņem Dītrihs Bukstehūde, kura ērģelnieka un komponista meistarību 1705. gadā jaunais Bahs devās iepazīt no 400 kilometrus attālās Arnštates. Programmā ar kaleidoskopisko Tokātu Sol mažorā ir pārstāvēts arī Johans Ādams Reinkens, kurš, kā ziņots, apbrīnoja Baha uzstāšanos uz lielajām ērģelēm Sv.Katrīnas katedrālē Hamburgā. Šogad aprit 300 gadi kopš komponista nāves. No Baltijas reģiona izskanēs P. Zīferta Paduana, variāciju virkne, kas saglabājusies Upsalā. Un visa centrā –  unikālās Ugāles baroka ērģeles, kas ļauj pietuvoties autentiskai mūzikas interpretācijai – tas nav iespējams uz romantiskajām un modernajām ērģelēm.

Programmā: D. Bukstehūdes, J. S. Baha, J. A. Reinkena, G. Bēma, P. Zīferta skaņdarbi.

Ieeja bez maksas

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, rīko Ventspils Mūzikas vidusskola un Ugāles evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze.

Dr. habil. Kšištofs Urbanjaks (Krzysztof Urbaniak), Prof.

Ērģelnieks Kšištofs Urbanjaks tiek uzskatīts par lielāko baroka mūzikas ekspertu un interpretu Polijā.

Prof. Juzefa Serafina ērģeļspēles un prof. Lešeka Kendracka klavesīna klases  Freiderika Šopēna Mūzikas akadēmijā Varšavā absolvents. Kšištofs Urbanjaks absolvējis arī Štutgartes Mūzikas un mākslas mākslas augstskolu, studējot ērģeļspēli pie Prof. L. Lomaņa. Doktora grādu viņš ieguva 2012. gadā Krakovas Mūzikas akadēmijā, aizstāvot disertāciju “Ziemeļvācu ērģeļskolas atskaņošanas prakse 17. gadsimtā un 18. gadsimta sākumā, ziemeļvācu instrumenta Dītriha Bukstehūdes, Johana Ādama Reinkena un Johana Sebastiana Baha ērģeļu skaņdarbu kontekstā”. 2016. gadā viņš ieguva habilitācijas grādu Lodžas Mūzikas akadēmijā.

Kšištofs Urbanjaks ir ērģeļu profesors Gražinas un Kiejstutas Bacevičas Mūzikas akadēmijā Lodžā. Viņš ir arī Krakovas Mūzikas akadēmijas ērģeļu nodaļas pasniedzējs.

Kšištofs Urbanjaks ir saņēmis kultūras un nacionālā mantojuma ministra māksliniecisko stipendiju (2016); Lodžas provinces maršala balvu kategorijā “Personība” (2014); rektora balvu “Par izcilu darbību, veicinot klavieru, ērģeļu, klavesīna un agrīno instrumentu fakultātes akadēmiskā potenciāla attīstību” Gražinas un Kiejstutes Baceviču Mūzikas akadēmijā Lodzā (2014); Polijas Zinātņu akadēmijas Lodzas nodaļas Rektoru konferences balvu (2013); zinātnes un augstākās izglītības ministra stipendiju izcilam jaunam akadēmiķim (2011); Łódź Eureka balvu (2011); Jaunās Polijas stipendiju (2009); Cusanuswerk fonda stipendiju Vācijas augstskolu studentiem (2008); stipendiāts Keimyung Universitātē Korejā (2006); un Kultūras un nacionālā mantojuma ministra stipendiju (2006, 2005).


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture