Maksā mazāk par siltumu!

1

Energoefektivitātes uzlabojumu ieviešana ļauj ietaupīt siltumenerģiju, kas mūsdienās  –  saņemot lielos siltuma patēriņa rēķinus, nav mazsvarīgi. Savukārt māju siltināšanas kredīta procentmaksājumi ir nelieli. 

Lai veicinātu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanu Ventspils valstspilsētā, SIA “Ventspils nekustamie īpašumi” 2022.gada 21.decembrī iesniedza projektu par līdzfinansējuma piešķiršanu ēku energoaudita veikšanai. Energoaudits ir pirmais solis, lai uzsāktu energoefektivitātes ieviešanas pasākumus.

Šā gada 19. janvārī  Ventspils Dome lēma par līdzfinansējuma piešķiršanu kopsummā 2974,00 EUR apmērā no Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” energoefektivitātes pasākumu veikšanai 10 dzīvojamās mājās:

Talsu ielā 24, Kuldīgas ielā 110, A.Puškina ielā 1, Balasta ielā 5, Jūras ielā 17, P.Stradiņa ielā 6, J.Poruka ielā 14, Saules ielā 2, Saules ielā 3,Lielā ielā 15.

Iepriekšminētie māju uzlabojumi iespējami, jo 2022.gada 8.decembrī Attīstības finanšu institūcija ALTUM uzsāka jaunas daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu atbalsta programmas īstenošanu. Tā tiek finansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda un pieejamais  programmas finansējums  ir 57,2 miljoni EUR. Finansējums paredzēts aptuveni 170 daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture