Mazas rīcības maina ikdienas ieradumus

1

29. novembrī Ventspils 4. vidusskolā notika Ventspils valstspilsētas un novada ekoskolu aktivitāte  EkoRudens  ar devīzi  “Mazas rīcības maina ikdienas ieradumus”, kurā piedalījās Ventspils 1. pamatskolas, 2. pamatskolas, Pārventas pamatskolas, 4. vidusskolas un Ventspils novada Puzes pamatskolas 5.-9. klašu skolēni. Katra ekoskola  dalījās pieredzē, izstāstot savu veiksmes stāstu no Ekoskolu Rīcības dienām, kas notika 7.-11. novembrī un piedalījās radošajās darbnīcās.

5.klašu skolēni darbojās radošajā darbnīcā “Papīrmāksla”, kuras laikā  centās  papīram dot otru dzīvi, veidojot eglītes rotājumus un papīra traukus.  Skolēniem palīdzēja skolotāja M.Lilinfelde un 9.b klases ekopadomnieces  B.Junkere, L.Leidere-Reine un  J.Zīle.

6.klašu audzēkņi iepazinās ar Latvijas dārzeņu vērtīgajām īpašībām,  gatavoja veselīgus salātus, izmantojot Latvijas dārzeņus  “Sāļi ķirbja draugi” un “Veselīgais ķirbja našķis”. Skolēni darbojās atbilstoši aprites ekonomikas principiem un receptē neizmantotie dārzeņu pārpalikumi tika izmantoti dārzeņu čipsu pagatavošanai. Skolēniem darboties palīdzēja 11. b skolniece M.Vīnšteina un  ekopadomnieces K.Ligeika un V.Poļiščuka un skolotāja I.Kraule.

7. klašu skolēni darbnīcā “Pabaro mazākos draugus, iepriecini sevi” veidoja putnu barotavas,  kā arī eglītes  telpu dekorēšanai, izmantojot izlietotas PET pudeles un  papīra dvieļu cietos kodolus. Šo darbnīcu palīdzēja noorganizēt skolotāja  S.Ekmane  un 11 .b klases ekopadomnieces N.Bizilja  un E.Rubīna.

8. klašu skolēni izmēģināja iespēju izveidot savu orģinālo rakstāmpiederumu penāli no džinsiem, kurus vairs nelieto. Šīs darbnīcas idejas tapa projekta “Young Innovators” aktivitāšu laikā un tās autores ir 8.b klases skolnieces H.Dreimane, M.Līce, E.Krilovska un K.Saveka, kuras  vadīja   skolotāja  A.Bakanauska.

9. klašu audzēkņi eksperimentēja un papildināja zināšanas darbnīcā “Pākšaugi – vērtīgās olbaltumvielas”, iepazīstot arī mazāk zināmus pākšaugus. Skolēni popularizēja pākšaugu izmantošanu pārtikā, uzsverot, ka tie var būt labs papildinājums ēdienreizē un reizēm var arī kalpot kā gaļas alternatīva. Skolēniem zināšanas iegūt palīdzēja ekoskolas prezidente A.Zauerhagena un skolotāja I.Bērzniece.

Nākamais lielākais ekoskolu pasākums EkoZiema notiks  2023.gada februārī Ventspils 1.pamatskolā un tajā jau tradicionāli tiksies Ventspils valstspilsētas un Ventspils novada skolēni.

Ventspilī darbojas 5 ekoskolas – 1. pamatskola, 2. pamatskola , Pārventas pamatskola , 4. vidusskola un PII “Varavīksne”. Daudzi ekoskolu pasākumi notiek  ar regulāru Ventspils  domes administrācijas atbalstu.


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture