Motoklubs Rodeo izcīna 2.vietu Latvijas čempionāta Dobeles posmā

1

Aizvadītajās brīvdienās Dobelē norisinājās Latvijas Čempionāta 3.posma sacensības motokrosā, kas šoreiz bija arī  Baltijas čempionāta 2.posms individuālajā vērtējumā un kopā pulcēja 190 sportistus.

Laika apstākļi sportistus nelutināja, jo spēcīgās lietus gāzes trasi padarīja slidenu un dubļainu,  kas īpaši apgrūtināja jaunāko klašu braucējus. Tādās „nepatikšanās iekūlās” arī Rodeo sportists –  Rūdolfs Spila, kurš  ir viens no 65cc bērnu klases līderiem Latvijā.  Pirmā  brauciena  pēdējos apļos tika piedzīvots kritiens un tehniska ķibele neļāva sportistam braucienu turpināt, kā rezultātā 0 punkti, otrajā braucienā, kad uzspīdēja saulīte un trase sāka apžūt, Spila spēja finišēt 5.vietā. Labāk ar mainīgajiem trases apstākļiem tika galā Rūdolfa vecākais brālis Ralfs Spila, kurš 125 cc klasē jauniešiem uzrādīja savu  šīs sezonas labāko rezultātu, pa braucieniem  finišēdams 3. un 2. vietā, kas posma kopvērtējumā deva 2.vietu uz goda pjedestāla. Uzvaru šajā motociklu klasē izcīnīja igauņu sportists Travis Leok, kurš kopā ar savu tēvu, leģendāro motokrosa meistaru – Tanelu Leoku pārstāv Rīgas komandu „Motosports RT/Auseklis”.
MX2 klasē Rodeo komandu pārstāvēja Jozefs Parn, kurš startējot ar pleca traumu, spēja atzīstami nobraukt  braucienus, kopvērtējumā izcīnot 4.vietu. Dobeles „Saldais ēdiens” Baltijas čempionātā bija MX1 klases cīņas, kur abos braucienos  līdz pēdējam aplim tika uzturēta spriedze un intriga par sacensību uzvarētāju. Par to parūpējās mūsu Toms Macuks un jau pieminētais  Tanels Leoks, kur asumu piedeva arī Uldis Freibergs un Meiko Vetiks, šis četrinieks dominēja abos braucienos cīņā par goda pjedestālu. Pirmajā braucienā pēc neveiksmīga starta, cīnoties ar konkurentiem un braucot bez aizsargbrillēm, kuras nācās nomest jau pēc pirmā apļa, Toms aizcīnījās līdz 4.vietai finišā. Pirmais finišēja Leoks, otrā vieta Rodeo leģionāram Vetikam, bet trešā vieta Freibergam (Saldus motoklubs).  Otrajā braucienā, kad trase kļuva sausāka un ātrāka, Macuks parādīja savas kvalitātes visaugstākajā līmenī un  sīvā cīņā izcīnīja 1.vietu aiz sevis atstājot T.Leoku un M.Vetiku.  Kopvērtējumā Tomam šoreiz 2.vieta. Summējot  visus ieskaišu klases rezultātus, komandu vērtējumā RODEO sportisti spēja izcīnīt 2.vietu posmā, pirmajā vietā Motosports RT/Auseklis, bet 3.vieta Saldus motoklubs. Pēc aizvadītiem trīs Latvijas atklātā čempionāta posmiem Ventspils Rodeo motokluba komanda ieņem 2.vietu. „Potenciāls uzvarai mūsu komandai ir, tikai jāsaliek visi spēki kopā, nedaudz veiksmes  un labi jānobrauc atlikušie divi čempionāta posmi. Šoreiz pietrūka Jēkaba Hudoleja rezultāts 85 cc klasē, kurš bija devies uz Holandi, lai gatavotos Pasaules junioru čempionātam, kas jau šīs nedēļas nogalē norisināsies Herdes trasē. Paldies mūsu atbalstītājiem, līdzjutējiem un komandas mehāniķiem”, tā Arvis Sanders, motokluba Rodeo vadītājs.


1 comment

  1. Ivars

    Ivars, 12. jūlijs 2024 - 11:45

    Apsveicu ,Rodeo puišus par ilgspējību, izturību un labiem rezultātiem!


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture