Noslēdzies devītais Raita Silarāja kauss 3×3 basketbolā

1

Noslēdzies devītais Raita Silarāja kauss 3×3 basketbolā, kas sestdien Ventspils 3×3 basketbola laukumos pulcēja 42 komandas. Komandas tika pārstāvētas no dažādām Latvijas pilsētām – Ventspils, Rīgas, Krāslavas, Talsiem, Rojas, Liepājas kā arī Open grupā komanda no Lietuvas. Komandas sacentās piecās vecuma grupās, četras junioru grupas – U 12, U14, U18 zēnu un U14 meiteņu. Turnīra ietveros norisinājās Herbalife Latvijas 3×3 basketbola kausa posms, kurā startēja Open grupa.

Pasākuma laikā notika Bucher Municipal Skills challenge konkurss zēnu un meiteņu konkurencē, zēniem uzvaru izcīnīja Ventspils basketbolists – Edgars Mitenbergs, savukārt meiteņu konkurencē par uzvarētāju kļuva basketboliste no Mārupes – Anete Ārmane. Pasākuma laikā notika skatītāju konkursi un darbojās bērnu radošais stūrītis, kā arī Coffee Stop un ģimenes restorāns ‘’Meisons’’ priecēja apmeklētājus ar gardiem dzērieniem un ēdieniem.

Kā katru gadu arī šogad pasākuma laikā tika vākti ziedojumi divpadsmitgadīgajam ventspilniekam Gustavam, apmeklētājiem bija iespēja iegādāties unikālus ‘’Grandfatherhoodies’’ darinātus t-kreklus, to dizainu veidoja ventspilnieks Dāvis Lejasmeiers. Uz krekliem attēloti 5 Latvijas izlases basketbolisti, kuri savu meistarību slīpējuši tieši Ventspils basketbola sistēmā – Jānis Strēlnieks, Rihards Lomažs, Toms Leimanis, Andrejs Gražulis un Klāvs Čavars.

U 12 zēnu grupā turnīrā piedalījās 5 komandas, 3. vietu izcīnīja komanda ‘’Eņģeli’’, kas spraigā cīņā bija pārāki par ‘’Dārzeņi’’ komandu! Finālā ‘’Pelmeņi’’ pārliecinoši uzveica ‘’Roja’’ komandu un triumfēja U 12 zēnu grupā. Puiši no Talsiem izcīnīja uzvaras visās spēlēs un kļuva par čempioniem jau trešo gadu pēc kārtas.

U 14 zēnu grupā turnīrā piedalījās 12 komandas, 3 vietu izcīnīja puiši no Liepājas ‘’Lauksaimnieki’’ komanda, kas bronzas spēlē ar rezultātu 8:7 uzvarēja ‘’8-seconds’’.  Finālā ‘’Zesty’’ ar rezultātu 14:9 bija pārāki par ‘’Pārdevēji’’ komandu un izcīnīja uzvaru U14 zēnu grupā.

U 18 zēnu grupā turnīrā startēja 5 komandas ‘’Lil Goats’’ spēle par 3. vietu izrādījās pārāki par ‘’Olympic’’ komandu izcīnot 3. vietu. Nepārspēti visa turnīra laikā un arī pārliecinoši aizvadot finālu palika ‘’BK Teļapaurs’’ komanda. Finālā viņi ar rezultātu 15:10 uzvarēja ‘’J.Z’’.

U 14 meiteņu grupā startēja 8 komandas, spēlē par 3. vietu ‘’Bārbijas’’ ar rezultātu 9:6 uzveica ‘’Gra Gra’’ komandu un izcīnīja 3. vietu. Finālā par zaudējumu apakšgrupas spēlē komanda ‘’Dūzis’’ reabilitējās ‘’The Dream team’’ komandai uzvarot fināla spēlē ar rezultātu 7:6.

Kārtējais Herbalife Latvija kauss 3×3 basketbolā posms norisinājās Raita Silarāja kauss 3×3 basketbolā ietveros. Tajā startēja 12 komandas, kas cīnījās par reitinga punktiem, lai kvalificētos 5.-6. augustā gaidāmajam Latvijas kausa finālam, kurā uzvarētāji izcīnīs ceļazīmi uz Pasaules tūri Ungārijas pilsētā Debrecenā. Spēlē par 3. vietu ‘’TruFit’’ ar rezultātu 20:12 pieveica ‘’Āķis’’ komandu. Lielajā finālā ‘’Root Brokeri’’ sacentās pret turnīrā nepārspēto un ļoti spēcīgo 3×3 basketbola komandu no Lietuvas ‘’Raudondvaris Hoptrans’’.  Fināls izrādījās spraigs un emocijām bagāts, tomēr kaimiņvalsts komandas pieredze un pārsvars groza tuvumā izrādījās izšķirošs, lai ‘’Raudondvaris Hoptrans’’ vienība izcīnītu uzvaru spēlē un visā turnīrā. ‘’Raudondvaris Hoptrans’’ 20:15 ‘’Root Brokeri’’.

Foto atskats no pasākuma arī šeit. (Foto – Mārtiņš Goldbergs)