Nosvinēti Pārventas svētki “Saldie sešpadsmit”

1

18. maijā jau sešpadsmito reizi svinējām Pārventas svētkus. Šajā reizē svētku programma kā salds pārsteigums, pulcējot pārventniekus svētku gājienā, dažādās radošās aktivitātēs un īpaši gatavotā koncertā, piedaloties pašiem un viesos aicinot jauno mūziķi Emīliju Bērziņu un atraktīvo grupu “Dziļi violets”. Nu gluži kā dzīvē, kad savos sešpadsmit cilvēka sirds ir pilna krāšņiem sapņiem, jaunības dzirksti un vēlmi pēc saldiem piedzīvojumiem.

Pārventas svētku ietvaros jau no 13. maija norisinājās ieskaņas pasākumi Ventspils 3. pamatskolā, Pārventas pamatskolā, pirmsskolas mācību iestādēs un Pārventas bibliotēkā. Bija gan sporta pasākumi, gan radošās darbnīcas, gan dažādi tematiski pasākumi.

Sestdien, 18. maijā plkst. 12.00 svētki tika atklāti ar krāšņo svētku gājienu, kurā piedalījās Pārventas skolu un pirmskolu izglītības iestāžu audzēkņi, viņu vecāki un pedagogi, Pārventas bibliotēkas darbinieki, pašvaldības iestādes un privātie uzņēmumi. Svētku gājienu kuplināja pūtēju orķestris “Ventspils”.

No plkst. 12.30 pilsētas labā krasta centrā – laukumā pie sporta halles “Pārventa” notika svētku koncerts, kurā izskanēja Pārventas pirmsskolu izglītības iestāžu mazo audzēkņu rūpīgi gatavotie priekšnesumi, skolu audzēkņu muzikālās programmas, pasākuma vadītāja un pārventnieka Daniela Širmaņa muzikāls sveiciens. Bija arī vairāku mūsu pilsētā zināmu mūziķu īpaši gatavoti dziesmoti pārsteigumi, kā arī svētku viesos sagaidājām muzikālā TV šova “X Faktors” uzvarētāju Emīliju Bērziņu. Pēc plkst. 15.00 uz skatuves muzicēja Latvijā iemīļotā grupa “Dziļi violets”, kuras solists Nauris Brikmanis ir plaši pazīstams komiķis, raidījumu vadītājs, aktieris un visādi citādi tautā mīlēts cilvēks.

Pasākuma laikā darbojās kafejnīcas, bērniem bija iespēja piedalīties dažādās bezmaksas aktivitātēs – izjādēs ar ponijiem, draiskošanās piepūšamajās atrakcijās, dalībā dažādās sporta spēlēs, kā arī rādīt savus talantus radošajās nodarbēs – saldumu darbnīcā katram būs iespēja izveidot savu “cukurgailīti”, sejas apgleznošanā tikt pie krāšņa zīmējuma un citās. Ar viedās foto kastes palīdzību, apmeklētājiem bija iespēja bezmaksas iegūt izdrukātu savu foto par piemiņu no šiem svētkiem. Savukārt, Pārventas bibliotēka visus aicināja savās radošajās darbnīcās un izzinošā orientēšanās spēlē “Pārventas detekīvs”.

Sportiskākās ģimenes un sporta draugus gaidīja futbola spēles sporta hallē “Pārventa” un futbola laukumā. Notika starptautiskais bērnu futbola turnīrs starp 2015. gadā dzimušiem jaunajiem sportistiem. Turnīra piedalījās turpat 20 komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Savukārt, hokeja faniem plkst. 13.20 bija iespēja vērot Pasaules čempionāta hokeja spēli (Latvija – Zviedrija) uz lielā ekrāna laukumā pie Pārventas bibliotēkas.

Pēcpusdienas izskaņā plkst. 18.00 apmeklētājus gaidīja Pārventas bibliotēka, kur notika diriģentes, vairāku vokālo kolektīvu mākslinieciskās vadītājas, mūziķes Gintas Rūses radošais koncerts ar jauktā kora “Kaiva” un Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņu dalību.

Svētku vakarā līdz ar tumsas iestāšanos Pārventas bibliotēkas logos, mijoties gaismām, dejotāju ēnām un mūzikai, sagaidājām mūsdienu deju studijas “Prieks” īpaši gatavota izrāde. Pēc abiem izrāžu priekšnesumiem, kuru sākums plkst. 22.00 un plkst. 22.30, ikviens varēja pakavēties atmiņās fotokonkursa “Pārventa – saldās atmiņas” lielizmēra projekcijās.

Pasākumus ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu organizē Ventspils Kultūras centrs, Pārventas izglītības iestādes un Pārventas bibliotēka.

67

Autors: Ventspils hronikas arhīvs

66

Autors: Ventspils hronikas arhīvs


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture