Pirmajā periodā nodoti 1520 kg tekstilmateriālu

1

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sadarbības partnerim Tukumā – uzņēmumam SIA “Eco Baltia vide” – nogādājis pirmo kravu ar tekstilu. Kopš Ventspilī tiek nodrošināta iespēja šķirot tekstilmateriālus, iedzīvotāji nodevuši jau vairāk nekā 1520 kilogramus dažāda veida tekstila izstrādājumu.

Savāktais tekstils tika nogādāts SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas centrā Tukumā, kur tas tiek sašķirots vismaz 30 frakcijās – atbilstoši veidam, materiālam, kvalitātei un citiem faktoriem. Tā kā galvenais mērķis tekstila šķirošanai ir novērst tā nonākšanu atkritumu poligonos, pēc sašķirošanas tiek meklētas iespējas, lai tekstilmateriāli nonāktu atkārtotā apritē. Kvalitatīvais apģērbs, apavi un mājas tekstils tiek novirzīts atkārtotai lietošanai, savukārt pārējiem tekstilizstrādājumiem pēc iespējas tiek meklētas pārstrādes iespējas. Tā iemesla dēļ ir noteikts, kādu tekstilu drīkst nodot.

Ventspilī specializētie konteineri tekstila šķirošanai uzstādīti atkritumu šķirošanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a. Konteineros iedzīvotāji aicināti ievietot tekstilizstrādājumus, kas dažādu iemeslu dēļ vairs netiek izmantoti, taču joprojām ir derīgi lietošanai: apavu pārus (vēl nēsājamus, tajā skaitā gumijas un ziemas zābakus, sporta apavus u.c.); visa veida apģērbu neatkarīgi no materiāla (kreklus, bikses, jakas, kleitas, svārkus, mēteļus, šalles, cimdus u.tml.); mājas tekstila izstrādājumus (dvieļus, aizkarus, galdautus, gultas veļu u.c.); jostas un somas.

Tā kā tekstilizstrādājumi paredzēti atkārtotai apritei, otrreizējai lietošanai un pārstrādei, tiem jābūt tīriem, sausiem, bez specifiskas smakas un bez ievērojamiem bojājumiem, piemēram, lieliem caurumiem un plēsumiem, ja vien tie nav rūpnieciski radīti. Gadījumā, ja tekstilizstrādājumi bijuši saskarē ar sadzīves ķīmiju, motoreļļām un citām vielām, ir mitri un sapelējuši, saplēsti un sadriskāti, tie jāizmet kopā ar sadzīves atkritumiem. Tas attiecas arī uz auduma un apģērba atgriezumiem.

Pirms ievietošanas konteinerā tekstilmateriāli jāsapako ūdensnecaurlaidīgā maisā, kas pēc tam stingri jāaizsien, lai pasargātu no mitruma un putekļiem transportēšanas laikā.

Jautājumu gadījumā rakstīt e-pastā [email protected] vai zvanīt pa tālr. 63626920.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture