Pirmajās Lieldienās koncertzālē „Latvija” cikla „Ērģeļmūzika svētdienā” koncerts

1

Svētdien, 9. aprīlī, plkst. 13.00 koncertzālē „Latvija” mūzikas ciklā „Ērģeļmūzika svētdienā” izskanēs koncerts „Gaismai austot”, kurā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas soliste Marlēņa Keine (soprāns) un ērģeļu dueta „Riga Organum Duo” dalībniece Ilona Birģele.

Koncertzāle „Latvija” šogad sāk jaunu mūzikas ciklu „Ērģeļmūzika svētdienā”, lai tuvāk iepazīstinātu ar ērģeļu daudzkrāsaino skanējumu. Pirmajās Lieldienās koncertā „Gaismai austot” tiks izcelta latviešu komponistu mūzika ar tās cerību nesošo vēstījumu, kā arī dzirdēsim slavenu ārzemju komponistu darbus. Koncertā skanēs komponistu A. Kalēja, M. Zariņa, R. Dubras, L. Sneibes, Ē. Ešenvalda, I. Zemzara, S. Franka un V. A. Mocarta mūzika.

„Debesu gaismai nav viegli uzaust pasaules tumsībā. „Gaisma spīd tumsībā, un tumsība to neuzņēma,” raksta evaņģelists Jānis. Lieldienu rīta gaisma ir atspīdējusi tiem, kas mūžīgo Gaismu mīlējuši arī tad, kad tā bijusi tiesā, kaunā, ērkšķu vainagā un kapā. Mēs dzīvojam dīvainā mijkrēšļa laikā. Izvēloties savam koncertam nosaukumu „Gaismai austot”, mēs esam gribējušas paust ticībā dibinātu cerību, ka šis ir nevis norieta, bet rītausmas mijkrēslis. Mūzikas valodā par to bieži vien ir pateikts vairāk, nekā ir spēts vai drīkstēts sacīt vārdos,” par koncertu stāsta operdziedone Marlēna Keine un ērģelniece Ilona Birģele.

Marlēna Keine pieteikusi sevi kā daudzpusīgu dziedātāju gan operas, gan operetes žanrā. Māksliniece piedalījusies Igaunijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālās operas, Latvijas Operetes fonda iestudējumos un ir vairāku starptautisku konkursu laureāte. Viņas lomu repertuārā ir Barbarīna V. A. Mocarta operā „Figaro kāzas”, Papagena V. A. Mocarta operā „Burvju flauta”, Fraskita Ž. Bizē operā „Karmena”, Maija Z. Liepiņa operā „Turaidas Roze”, Adele J. Štrausa operetē „Sikspārnis” un citas.

Ērģelniece Ilona Birģele regulāri uzstājas gan Latvijā, gan ārpus tās: Vācijā, Šveicē, Čehijā, Holandē, Zviedrijā, Somijā, Izraēlā, Kazahstānā un citur. Viņa sadarbojusies ar daudziem Latvijas solistiem un bijusi vairāku latviešu komponistu darbu pirmatskaņotāja. Ērģelniece arī piedalījusies vairākos starptautiskos ērģeļmūzikas konkursos un festivālos, bet kopš 2013. gada ir ērģeļu dueta „Riga Organum Duo” dalībniece.

Koncertu organizē SIA „Kurzemes filharmonija”. Pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Biļetes iegādājamas biļešu tirdzniecības tīklā Biļešu paradīze”, kā arī teātra nama Jūras vārti” un koncertzāles Latvija” kasēs.

Koncertzāle „Latvija” internetā:

www.facebook.com/latvijahall

www.koncertzalelatvija.lv

www.instagram.lv/latvijahall


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture