Rūta Kate Lasmane labo Latvijas rekordu trīssoļlēkšanā telpās un kļūst par NCAA čempioni

1

Bostonā, ASV aizvadītas NCAA studentu ziemas sezonas finālsacensības vieglatlētikā, kurās lieliski panākumi Ventspils Olimpiskās vienības trīssoļlēcējām Rūtai Katei Lasmanei (Teksasas Tehniskā universitāte) un Darjai Sopovai (Illinoisas universitāte).

Rūta Kate Lasmane Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā vieglatlētikā ar jaunu Latvijas visu laiku labāko rezultātu telpās izcīnīja zelta medaļu trīssoļlēkšanā. Rūta izcīnīja uzvaru ar rezultātu 14,47 metri (sasniegtais rezultāts ir šogad piektais labākais pasaulē), kas ir 32 centimetrus tālāk par viņas sasniegto Latvijas rekordu 2021. gada finālsacensībās. Pirmajā mēģinājumā Lasmane lēca 13,96 metru tālumā, otrajā – 14,24 metrus, bet trešajā – 14,47 metrus. Pēdējie trīs mēģinājumi Rūtai nebija ieskaitīti. Rūtai līdz olimpiskajam normatīvam (14,55 m) vēl pietrūkst astoņi centimetri, bet rezultāts 14,47 m dos daudz punktu pirmsolimpiskajā rangā (1166 p.).

Sesto vietu ar jaunu personīgo rekordu izcīnīja Ilinoisas Universitātes studente Darja Sopova, kurai ieskaitīti bija otrais un trešais mēģinājums attiecīgi 13,18 un 13,58 metru tālumā.

NCAA koledžu stadiona sacensību sezona sāksies 15. martā, bet finālsacensības plānotas 5. – 8. jūnijā Jūdžinā, Oregonas štatā.

Apsveicam Rūtu un Darju ar gūtajiem panākumiem!