Rūta Kate Lasmane saņem Valsts prezidenta balvu vieglatlētikā

1

26.oktobrī Rīgas pilī notika “Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā 2023” laureātu apbalvošana. Par augstvērtīgākajiem sacensību rezultātiem kausus saņēma Ventspils olimpiskās vienības sportiste Rūta Kate Lasmane, kā arī Arnis Rumbenieks, savukārt valsts komandu ieskaites kopvērtējumā – Igaunijas vieglatlētikas izlase. Kausus sportistiem pasniedza sacensību patrons Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Rūta Kate LasmaneValsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā uzvarēja trīssoļlēkšanā ar rezultātu 14,02 metri. Šis sniegums Pasaules Vieglatlētikas savienības (“World Athletics”) punktu tabulas vērtē deva 1119 punktus, kas bija augstvērtīgākais rezultāts sacensībās.

Kā informē Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, kausus sportistiem pasniedza sacensību patrons Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Uzrunājot klātesošos, Rinkēvičs uzsvēra, ka Valsts prezidenta balva vieglatlētikā ir populāras sacensības ne tikai Latvijas, bet visas Baltijas mērogā.

Viņš atzīmēja, ka vieglatlētika ir sporta veids, kas apvieno vairākas disciplīnas. Prezidenta ieskatā, ne velti vieglatlētiku bieži dēvē par visu sporta veidu karalieni.

“Šī sporta veida vienkāršība un tas, ka nav nepieciešams sarežģīts ekipējums, padara to par vienu no masveidīgākajiem sporta veidiem. Viena no būtiskākajām lietām, ko mums māca sports: ir jāprot gan uzvarēt, gan arī zaudēt, jo pavisam noteikti – nākamreiz nāks arī uzvara,” pauda Valsts prezidents.

Viņš pauda prieku, ka Igaunijas komanda ir uzvarējusi sacensību kopvērtējumā un ieguvusi lielo kaustu, savukārt abi mazie kausi ir Latvijas sportistiem – Lasmanei un Rumbeniekam, kas ir nebijis notikums sacensību vēsturē kopš 2012. gada.

“Jūsu klātbūtne Rīgas pilī apliecina to, ka sports ir varens spēks – ne tikai lai sacenstos, bet arī lai stiprinātu draudzības saites starp Baltijas valstīm,” uzsvēra Valsts prezidents.

Kopš pirmajām Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā sacensībām 1995. gada 17. jūlijā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā to patrons ir Valsts prezidents.


Apsveicam Rūtu Kati Lasmani!


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture