Strazdiem un zīlītēm ir jaunas mājvietas

1

31. martā – Pirmajās Lieldienās pēkšņi šķita, ka lielajā Bērnu pilsētiņā ir kļuvis par šauru, jo bērnu parkā notika Putnu būrīšu izgatavošanas talka, kurā piedalījās vecāki ar bērniem un citi dabas draugi. Folkloras studijas “Vācelīte” un popstudijas “Jūras akmentiņi” audzēkņu svētku radītā gaisotnē tika gatavotas jaunas mājiņas strazdiem un zīlītēm. Pēcpusdienā pasākums turpinājās bērnu pilsētiņā “Fantāzija”, un pirmajās Lieldienās, čakla un neatlaidīga darba rezultātā, tika izgatavoti 75 būrīši strazdiem un 50 būrīši zīlītēm.

Putnu būrīšu izgatavošanas talka noteikti ir mazāko ventspilnieku mīļākā pavasara talka. Talkas sākumā popstudijas “Jūras akmentiņi” mazākie audzēkņi nodziedāja dziesmiņu par putnu būrīšu gatavošanu, un darbiņš varēja sākties. Šajā brīnišķīgajā pasākumā piedalījās gan bērni, gan viņu vecāki, gan putnu būrīšu izgatavošanas lietpratēji, gan tie, kas mājiņu putniņiem gatavoja pirmo reizi. Pasākuma organizatori uz vietas bija sagatavojuši visu nepieciešamo – būrīšu izgatavošanas pamācības, kokmateriālus, zāģus, āmurus, naglas, zīmuļus, mērlentes un citus darba instrumentus. Lietpratēji talkošanas vietā ieradās arī ar saviem darbarīkiem, un pirmie putnu būrīši ātri vien bija gatavi. Putnu būrīšu izgatavošana nav viegls darbs. Īpaši tiem, kas to dara pirmoreiz vai reti. Sākumā zāģis īsti negrib klausīt, bet jau pēc mirkļa, pateicoties neatlaidībai un vēlmei izgatavot putnu būrīti, veicas arvien labāk, un darbs soli pa solim rit uz priekšu. Rezultātā – putniņiem ir jaunas mājvietas. Daži no talkotājiem izgatavotos putnu būrīšus izvēlējās paņemt līdzi un izvietot tos savā dārzā. Citi tos atstāja pašvaldības darbiniekiem, kuri putnu būrīšus vēlāk uzstādīs kādā no pilsētas parkiem – Jūrmalas parkā, Reņķa dārzā vai Būšnieku ezera apkaimē.

Visi, kas Lieldienās atnāca uz Bērnu pilsētiņu un bērnu parku “Fantāzija”, varēja apvienot patīkamo ar lietderīgo – izgatavot jaunu mājvietu putniņiem un piedalīties Ventspils Kultūras centra organizētajā pasākumā ģimenēm ar bērniem “Raibās Lieldienas”. Lieldienu zaķi kopā ar bērniem izmēģināja dažādas tradicionālas un netradicionālas Lieldienu izdarības – olas tika ripinātas, mētātas un olu kaujās noskaidrotas spēcīgākās. Lieldienu zaķi kopā ar vecākiem kārtīgi izšūpoja bērnus, lai odi vasarā nekostu. Paldies visiem pasākuma apmeklētājiem par lielo atsaucību!

29

Autors: Ventspils hronikas arhīvs


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture