Vasilijs Giņko gūst panākumus pasaules čempionātā svarbumbu celšanā

1

No  7. līdz 12. septembrim Hivā, Uzbekistānā, norisinājās Pasaules čempionāts svarbumbu celšanā individuālajās disciplīnās un dīvcīņā. Kopumā sacensībās piedalījās vairāk nekā 600 sportistu no 21 valsts. Un, lai gan šoreiz čempionātā iesaistīto valstu skaits nebija rekordliels, tomēr tik liels dalībnieku skaits tika reģistrēts pirmo reizi, kas noteica visaugstāko konkurences līmeni.

Sacensības notika vairākās vecuma grupās. Starp veterāniem Ventspils pilsētu Latvijas izlases komandas sastāvā pārstāvēja svarbumbu celšanas kluba “Ventspils Atlants” sportists Vasilijs Giņko.

Individuālajā ieskaitē 50-54 gadu vecumu grupā Vasilijs kļuva par uzvarētāju svara kategorijā +85 kg uzrādīja labāko rezultātu disciplīnā “divu svarbumbu celšana garajā ciklā” (110 reizes ar 24 kg), kā arī atsevišķā disciplīnā no dīvcīņām – “svarbumbu raušanā” (239 reizes ar 24 kg svarbumbu). Kopvērtējumā komandu konkurencē Latvijai sīvā cīņa izdevās izcīnīt 9.vietu pieaugušo grupā un 5.vietu starp veterāniem.

Cita starpā arī rīkotājpuse augstu novērtēja šī sporta pasākuma līmeni. Pēc to pabeigšanas, jau būdams Starptautiskās Svarbumbu Celšanas Savienības prezidents, Vasīlijs Ginko veica sarunas ar Uzbekistānas Republikas Jaunatnes politikas un sporta ministrijas pārstāvjiem, kurās tika panākta vienošanās par turpmāko sadarbību un iespēju rīkot starptautiskas sacensības Uzbekistānā 2025.gadā.

Šogad, ņemot vērā starptautisko situāciju, pasaules čempionāts notiek divos posmos, ar sacensību vingrinājumu sadalījumu. Tagad Hivā sportisti sacentās individuālajās disciplīnās un dīvcīņā, savukārt decembrī paredzēts Pasaules čempionāts daudzcīņā, kas notiks tepat Latvijā, Rēzeknē. Protams, dzimtenē mūsu sportisti būs pārstāvēti plašākā sastāvā un Latvija tieksies pēc uzvaras komandu ieskaitē.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture