Ventspilī bezdarba līmenis ir 3,7 % (11.09.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 11. septembrī, salīdzinot ar 2023. gada 4. septembri, ir samazinājies par 23 bezdarbniekiem729 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 226 aktuālas vakances 81 profesijā.

Ventspils pilsētā 2023. gada 11. septembrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 3,7 % – ir par 0,3 % zemāks nekā bezdarba līmenis Kurzemē (4,0%), un par 0,4 % zemāks nekā Latvijā (4,1%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 11. septembrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 4. septembri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Valmierā, Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Jēkabpilī un Rēzeknē, savukārt pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Bezdarba līmenis salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā un Latvijā kopumā ir samazinājies par 0,1 procentpunktu.

Pirms gada – 2022. gada 12. septembrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,3 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 839 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 11. septembrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 11. septembri NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 226 aktuālas vakances 81 profesijā, t.sk.:

  1. Ventspils bibliotēka – vecākais bibliotekārs;

2. Ventspils Izglītības pārvalde – skolas direktors;

3. PSIA “Ūdeka” – remontatslēdznieks;

4. Ventspils Pašvaldības policija – inspektors.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture