Ventspilī bezdarba līmenis ir 3,8 % (06.11.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 6. novembrī, salīdzinot ar 2023. gada 30. oktobri, ir samazinājies par 10 bezdarbniekiem736 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 177 aktuālas vakances 60 profesijās.

Ventspils pilsētā 2023. gada 6. novembrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 3,8 % – ir par 0,2 % zemāks nekā bezdarba līmenis Kurzemē (4,0%), un par 0,3 % zemāks nekā Latvijā (4,1%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 6. novembrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 30. oktobri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Valmierā un Liepājā, par 0,1 procentpunktu palielinājies Rēzeknē, savukārt pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Bezdarba līmenis salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā ir palielinājies par 0,1 procentpunktu, savukārt Latvijā bezdarba līmenis ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2022. gada 7. novembrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,3 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 854 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 6. novembrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 30. oktobri NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 177 aktuālas vakances 60 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils domes administrācija – būvinspektors un saimniecības vadītājs;

2.PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” – palīgstrādnieks;

3.Ventspils Sociālais dienests – sociālais darbinieks;

4.Ventspils digitālais centrs – sabiedrisko attiecību speciālists.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture