Ventspilī bezdarba līmenis ir 3,8 % (16.10.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 16. oktobrī, salīdzinot ar 2023. gada 9. oktobri, ir palielinājies par 5 bezdarbniekiem737 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 189 aktuālas vakances 59 profesijās.

Ventspils pilsētā 2023. gada 16. oktobrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 3,8 % – ir par 0,1 % zemāks nekā bezdarba līmenis Kurzemē (3,9%), un par 0,3 % zemāks nekā Latvijā (4,1%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 16. oktobrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 9. oktobri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Valmierā, Rīgā un Jēkabpilī, par 0,1 procentpunktu palielinājies Ventspilī un Daugavpilī, savukārt pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Bezdarba līmenis salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā un Latvijā ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2022. gada 17. oktobrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,2 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 824 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 16. oktobrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 16. oktobri NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 189 aktuālas vakances 59 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils domes administrācija – jurists;

2.PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi”– biroja administrators;

3.Ventspils Sociālais dienests – sociālais darbinieks;

4.SIA “Diana Sveces” – maiņas vecākais.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture