Ventspilī bezdarba līmenis ir 3,8 % (25.09.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 25. septembrī, salīdzinot ar 2023. gada 18. septembri, ir palielinājies par 3 bezdarbniekiem742 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 255 aktuālas vakances 87 profesijās.

Ventspils pilsētā 2023. gada 25. septembrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 3,8 % – ir par 0,1 % zemāks nekā bezdarba līmenis Kurzemē (3,9%), un par 0,3 % zemāks nekā Latvijā (4,1%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 25. septembrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 18. septembri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Jūrmalā un Daugavpilī, savukārt pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Bezdarba līmenis salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā un Latvijā ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2022. gada 26. septembrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,1 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 817 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 25. septembrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 25. septembri NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 255 aktuālas vakances 87 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils domes administrācija – saimniecības vadītājs un projekta vadītājs;

2.Ventspils Digitālais centrs – datorsistēmu un datortīklu administrators;

3.Ventspils Izglītības pārvalde – skolas direktors;

4.Ventspils Sociālais dienests– – sociālais audzinātājs;

5.Ventspils Pašvaldības policija – inspektors.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture