Ventspilī bezdarba līmenis ir 3,8 % (30.10.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 30. oktobrī, salīdzinot ar 2023. gada 23. oktobri, ir palielinājies par 16 bezdarbniekiem746 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 193 aktuālas vakances 63 profesijās.

Ventspils pilsētā 2023. gada 30. oktobrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 3,8 % – ir par 0,1 % zemāks nekā bezdarba līmenis Kurzemē (3,9%), un par 0,3 % zemāks nekā Latvijā (4,1%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 30. oktobrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 23. oktobri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu palielinājies Ventspilī, savukārt pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Bezdarba līmenis salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā un Latvijā ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2022. gada 31. oktobrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,2 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 828 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 30. oktobrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 30. oktobri NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 193 aktuālas vakances 63 profesijās, t.sk.:

  1. Ventspils domes administrācija– būvinspektors un saimniecības vadītājs;

2. PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi” – sētnieks;

3. Ventspils Sociālais dienests – sociālais darbinieks;

4.Ventspils digitālais centrs – sabiedrisko attiecību speciālists.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture