Ventspilī bezdarba līmenis ir 3,9 % (04.12.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 4. decembrī, salīdzinot ar 2023. gada 27. novembri, ir samazinājies par 10 bezdarbniekiem759 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 146 aktuālas vakances 54 profesijās.

Ventspils pilsētā 2023. gada 4. decembrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 3,9 % – ir par 0,2 % zemāks par bezdarba līmeni Kurzemē (4,1%) un par 0,3 % zemāks par bezdarba līmeni Latvijā (4,2%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 4. decembrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 27. novembri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu palielinājies Valmierā, Jelgavā un Daugavpilī un par 0,2 procentpunktiem paaugstinājies Jekabpilī, bet pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Bezdarba līmenis salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā nav mainījies – 4,1%, taču Latvijā kopumā bezdarba līmenis paaugstinājies par 0,1 procentpunktu – 4,2%.

Pirms gada – 2022. gada 5. decembrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,4 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 860 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 4. decembrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 4. decembri NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 146 aktuālas vakances 54 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils pašvaldības policija – inspektors;

2.Ventspils novada pašvaldība – bāriņtiesas loceklis;

3.Ventspils brīvostas pārvalde – Personāla nodaļas vadītāju;

4.Ventspils Digitālais centrs – informācijas sistēmu uzturētājs.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture