Ventspilī bezdarba līmenis ir 3,9 % (10.06.2024.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2024. gada 10. jūnijā, salīdzinot ar 2024. gada 3. jūniju, ir palielinājies par 2 bezdarbniekiem772 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 186 aktuālas vakances 68 profesijās.

Ventspils pilsētā 2024. gada 10. jūnijā bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 3,9 % – ir vienā līmenī ar bezdarba līmeni Kurzemē (3,9%) un  Latvijā (3,9%), kopumā tas ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2024. gada 10. jūnijā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2024. gada 3. jūniju bezdarba līmenis par 0,2 procentpunktiem ir samazinājies Jēkabpilī, par 0,1 procentpunktu samazinājies Jūrmalā, Daugavpilī un Rēzeknē, savukārt pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu bezdarba līmenis arī Kurzemē un Latvijā kopumā ir palicis nemainīgs – 3,9%.

Pirms gada – 2023. gada 12. jūnijā – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,1 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 806 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2024. gada 10. jūnijam

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2024. gada 3. jūniju NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 186 aktuālas vakances 68 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils domes administrācija – teritorijas plānotājs;

2.PSIA “ŪDEKA” – santehniķis-autovadītājs;

3.SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils”” – glābējs;

4.Valsts policija – inspektors;

5.SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” – medicīnas māsa.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture