Ventspilī bezdarba līmenis ir 3,9 % (20.05.2024.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2024. gada 20. maijā, salīdzinot ar 2024. gada 13. maiju, ir samazinājies par 11 bezdarbniekiem768 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 194 aktuālas vakances 80 profesijās.

Ventspils pilsētā 2024. gada 20. maijā bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 3,9 % – ir vienā līmenī ar bezdarba līmeni Latvijā (3,9%), bet par 0,1 procentpunktu mazāks nekā Kurzemē (4,0%), kopumā tā ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2024. gada 20. maijā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2024. gada 13. maiju bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Ventspilī, Valmierā, Rīgā, Daugavpilī un Rēzeknē, savukārt pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā bezdarba līmenis palicis nemainīgs – 4,0%, savukārt Latvijā kopumā bezdarba līmenis ir samazinājies par procentpunktu un šobrīd tas sasniedz 3,9%.

Pirms gada – 2023. gada 22. maijā – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,1 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 809 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2024. gada 20. maijam

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2024. gada 20. maiju NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 194 aktuālas vakances 80 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils Digitālais centrs – informācijas sistēmas uzturētājs, grafikas dizainers;

2.Ventspils domes administrācija – saimniecības vadītājs, teritorijas plānotājs;

3.SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils”” – glābējs;

4.Pašvaldības policija – inspektors;

5.PSIA “ŪDEKA” – santehniķis/autovadītājs.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture