Ventspilī bezdarba līmenis ir 3,9 % (21.11.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 21. novembrī, salīdzinot ar 2023. gada 13. novembri, ir palielinājies par 14 bezdarbniekiem771 cilvēks. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrēta 161 aktuāla vakance 59 profesijās.

Ventspils pilsētā 2023. gada 21. novembrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 3,9 % – ir par 0,2 % zemāks gan par bezdarba līmeni Kurzemē (4,1%), gan bezdarba līmeni Latvijā (4,1%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 21. novembrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 13. novembri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Liepājā, par 0,1 procentpunktu paaugstinājies Daugavpilī, bet pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Bezdarba līmenis salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā ir palielinājies par 0,1 procentpunktu, bet Latvijā kopumā palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2022. gada 14. novembrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,3 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 855 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 21. novembrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 6. novembri NVA vakanču datubāzē ir reģistrēta 161 aktuāla vakance 59 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils izglītības pārvalde – Ventspils 3. pamatskolas direktora vietnieks;

2.Ventspils pašvaldības policija – inspektors;

3.Ventspils novada pašvaldība – Kultūras nodaļas vadītājs;

4.Ventspils brīvostas pārvalde – Personāla nodaļas vadītāju;

5.Valsts policija – inspektors.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture