Ventspilī bezdarba līmenis ir 3,9 % (27.11.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 27. novembrī, salīdzinot ar 2023. gada 21. novembri, ir samazinājies par 2 bezdarbniekiem769 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrēta 166 aktuālas vakances 63 profesijās.

Ventspils pilsētā 2023. gada 27. novembrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 3,9 % – ir par 0,2 % zemāks gan par bezdarba līmeni Kurzemē (4,1%), gan bezdarba līmeni Latvijā (4,1%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 27. novembrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 21. novembri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Jelgavā, par 0,1 procentpunktu paaugstinājies Rēzeknē un Daugavpilī, bet pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Bezdarba līmenis salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu gan Kurzemes reģionā, gan Latvijā kopumā nav mainījies – 4,1%.

Pirms gada – 2022. gada 29. novembrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,4 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 863 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 27. novembrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 27. novembri NVA vakanču datubāzē ir reģistrēta 166 aktuālas vakances 63 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils izglītības pārvalde – Ventspils 3. pamatskolas direktora vietnieks;

2.Ventspils pašvaldības policija – inspektors;

3.Ventspils novada pašvaldība – Kultūras nodaļas vadītājs;

4.Ventspils brīvostas pārvalde – Personāla nodaļas vadītāju;

5.Valsts policija – inspektors.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture