Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,0 % (11.12.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 11. decembrī, salīdzinot ar 2023. gada 4. decembri, ir palielinājies par 26 bezdarbniekiem – 785 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrēta 161 aktuāla vakance 54 profesijās.

Ventspils pilsētā 2023. gada 11. decembrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 4,0 % – ir par 0,2 % zemāks par bezdarba līmeni Kurzemē (4,2%) un par 0,3 % zemāks par bezdarba līmeni Latvijā (4,3%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 11. decembrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 4. decembri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu palielinājies Ventspilī, Jēkabpilī, Liepājā un Rēzeknē, bet pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā un Latvijā kopumā bezdarba līmenis paaugstinājies par 0,1 procentpunktu.

Pirms gada – 2022. gada 12. decembrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,5 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 879 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 11. decembrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 11. decembri NVA vakanču datubāzē ir reģistrēta 161 aktuāla vakance 54 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils domes administrācija – būvinspektors un būvinspektora palīgs;

2.Ventspils pašvaldības policija – inspektors;

3.Ventspils brīvostas pārvalde – Personāla nodaļas vadītāju;

4.Ventspils Digitālais centrs – informācijas sistēmu uzturētājs.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture